Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  tych praw powstaje prawo do zaspokojenia z ceny nabycia z pierwszeństwem przewidzianym w przepisach o podziale ceny uzyskanej z egzekucji. § 2. Pozostają w mocy bez potrącenia ich (...)

 • Kompetencje firmy windykacyjnej20 Kwietnia 2006

  egzekucji z majątku wierzyciela, gdyż może robić to tylko komornik. Należy również dodać, że we wniosku o wszczęcie egzekucji należy podać sposoby egzekucji, które będą zależeć (...)

 • Zawieszenie i wstrzymanie renty socjalnej29 Grudnia 2005

  renty powypadkowej - czy wówczas wstecznie będę musiała za ten okres zwrócić równowartość otrzymywanej renty socjalnej? Zasady łączenia renty socjalnej z innymi świadczeniami (...)

 • Egzekucja z rachunku bankowego i jej ograniczenia24 Maja 2010

  mającej na celu zaspokojenie roszczeń z tytułu alimentów d) świadczeni otrzymywane z pomocy społecznej e) wierzytelności przypadające dłużnikowi z budżetu państwa lub od Narodowego (...)

 • Podział kwoty uzyskanej z licytacji ruchomości11 Lutego 2008

  licytacji komornik przecież mi zwróci jako wierzycielowi. Ile komornik zatrzyma sobie tytułem kosztów egzekucji, aby uniknąć sytuacji, że całość kwoty, którą ewentualnie wylicytuję, (...)

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę i z emerytury6 Lutego 2009

  gminy? Wysokość kwot, jakie możne wyegzekwować komornik z wynagrodzenia za pracę, a także z emerytury lub renty jest zależna od rodzaju zadłużenia, ilości wierzycieli na rzecz (...)

 • Wysokość emerytury, którą może zająć komornik20 Sierpnia 2010

  podstawie odrębnych przepisów, z wyłączeniem zasiłku rodzinnego, dodatku dla sierot zupełnych i dodatku (zasiłku) pielęgnacyjnego. emerytrua, komornik, zajęcie emerytury, egzekucja, (...)

 • Egzekucja podatku od nieruchomości4 Lutego 2005

  . Wynikający z zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego zakaz wypłat z tego rachunku bez zgody organu egzekucyjnego nie dotyczy wypłat na bieżące wynagrodzenia za pracę oraz na zasądzone (...)

 • Przeszukanie mieszkania przez komornika28 Maja 2010

  ma komornik czy policjant. Jak daleko to przeszukanie odzieży może się posunąć? Czy komornik może mi przeszukiwać dziecko? Jak komornik ma zachowywać się w moim domu (...)

 • Komornik a konto bankowe16 Marca 2009

  będzie to egzekucja prowadzona w drodze postępowania cywilnego, to w pierwszej kolejności należy zauważyć, że w opisywanej sytuacji nie mamy do czynienia z zajęciem emerytury lub renty, lecz (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane