Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Urlop zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu1 Sierpnia 2007

  , a więc 12 godzin tygodniowo, odpowiednio: 4 i pół godziny, 5 godzin i 2 i pół godziny. Radca złożył wniosek o trzy pełne tygodnie urlopu. Za ile dni urlopu należy uznać ten okres (...)

 • Odrzucenie skargi przez WSA21 Czerwca 2006

  powiadomić np., Rzecznika, który ma uprawnienia do wniesienia skargi). W przypadku odrzucenia skargi z przyczyn formalnych, sprawa nie ma powagi rzeczy osądzonej, a zatem skargę można wnieść (...)

 • Adwokat z urzędu przy podziale majątku4 Maja 2009

  wynagrodzenie adwokata lub radcy prawnego dla niej ustanowionego. W wypadku gdy okoliczności, na podstawie których przyznano ustanowienie adwokata lub radcy prawnego, przestały (...)

 • Wynagrodzenie radcy prawnego za postępowanie15 Września 2004

  podstawie umowy o pracę (pełny etat) oprócz wynagrodzenia ze stosunku pracy ma prawo do wynagrodzenia z tytułu zastępstwa procesowego. Koszty zastępstwa procesowego są osobnym tytułem. To (...)

 • Czas pracy niepełnosprawnego22 Stycznia 2008

  powyższego: 1/2 etatu - 3,5 godziny na dobę i 17,5 godzin tygodniowo, 3/4 etatu - 5,25 godziny na dobę i 26,25 godzin tygodniowo. kodeks pracy, czas pracy, ustawa o rehabilitacji (...)

 • Uprawnienia pracownika związane z podróżą służbową28 Lipca 2004

  Chcę oddelegować pracownika z Nowego Sącza do Cieszyna (praca biurowa, 8 godzin, etat). Na ile wcześniej muszę go o tym powiadomić? Co muszę mu zapewnić (zapewniam mu noclegi bez wyżywienia), (...)

 • Koszty zastępstwa dla radcy prawnego 8 Listopada 2008

  ;wnorzędnego stanowiska pracy. Jeżeli prawo do dodatków uzależnione jest od wymogu kierowania zespołem pracowników, wymogu tego nie stosuje się do radcy prawnego. Radca prawny uprawniony (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? 27 Maja 2015

  ). Ubezpieczenie zdrowotne jest zawsze przymusowe, gdyż każdy tytuł rodzi obowiązek w tym zakresie – tyle jest należnych składek zdrowotnych, ile źródeł dochodu.( art. 66 ustawy z dnia (...)

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop23 Września 2005

  ciągu pracy w roku 2005 wykorzystał 62 godziny. Za ile godzin / dni należy wypłacić pracownikowi ekwiwalent za urlop? Za 58 godzin czyli 7,25 dnia czy też może należy ten wynik zaokrąglić (...)

 • Opieka nad dzieckiem - niepełny wymiar pracy26 Marca 2009

  to w rozumieniu prawa nie jest urlopem. Zatem, należy uznać niezależnie od tego, jaki pracownik ma wymiar czasu pracy i ile czasu pracuje u danego pracodawcy (o ile oczywiście nie skorzystała (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane