Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu16 Kwietnia 2007

  wysokości i mimo to nie zrobiono mu kompletu badań wykluczających jakieś urazy poza prześwietleniem ręki, którą nie mógł ruszać. Dziecko miało wówczas 10 lat. W 2004 r. (maj/czerwiec) dziecko (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury a staż pracy2 Października 2003

  obecny pracodawca zwolni ją z powodu likwidacji firmy? Jeśli nie, to ile musi jeszcze pracować aby skorzystać z tego świadczenia? Ubezpieczonym urodzonym po dniu 31 grudnia 1948 r. przysługuje (...)

 • Odszkodowanie za złamaną rękę z ZUS-u25 Maja 2010

  posiadała ubezpieczenie majątkowe NW (od nieszczęśliwych wypadków), czyli zawartą umowę ubezpieczenia z którymś z funkcjonujących na polskim rynku towarzystw ubezpieczeniowych. (...)

 • Emerytura żołnierza zawodowego15 Marca 2005

  emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. W razie osiągania przychodu, w kwocie przekraczającej 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, ostatnio (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za prace na 1/2 etatu4 Maja 2012

  powinno być w pełni chronione zgodnie z kodeksem pracy. Szczegółowe zasady egzekucji wierzytelności z wynagrodzenia za pracę reguluje kodeks pracy. Art. 87. § 1. Z (...)

 • Zatrudnienie kobiety w zaawansowanej ciąży15 Października 2010

  jest to zachowanie naganne i nie może być akceptowane. Jako że taka umowa o pracę jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego, należy uznać ja za nieważną. Prawo do urlopu macierzyńskiego (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  wymiaru zasiłku chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie zapełne miesiące kalendarzowe ubezpieczenia. Z powyższego wynika, że jeżeli po ponownym zarejestrowaniu się do ubezpieczenia

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  wymiaru zasiłku chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie zapełne miesiące kalendarzowe ubezpieczenia. Z powyższego wynika, że jeżeli po ponownym zarejestrowaniu się do ubezpieczenia

 • Ubezpieczenie medyczne z ubezpieczeniem na życie11 Września 2007

  zawartych lub odnowionych umów ubezpieczenia na rzecz pracowników, z wyjątkiem (a więc zaliczanych do kosztów podatkowych) umów dotyczących: ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia (...)

 • Podział majątku a prawa majątkowe drugiej żony17 Stycznia 2005

  Mąż jest współwłaścicielem mieszkania z pierwszego małżeństwa. Z pierwszą żoną mają 2 dzieci. Za 2-3 tygodnie urodzę nasze dziecko. Czy w tej sytuacji nasze dziecko (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane