Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu16 Kwietnia 2007

  wysokości i mimo to nie zrobiono mu kompletu badań wykluczających jakieś urazy poza prześwietleniem ręki, którą nie mógł ruszać. Dziecko miało wówczas 10 lat. W 2004 r. (maj/czerwiec) dziecko (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury a staż pracy2 Października 2003

  obecny pracodawca zwolni ją z powodu likwidacji firmy? Jeśli nie, to ile musi jeszcze pracować aby skorzystać z tego świadczenia? Ubezpieczonym urodzonym po dniu 31 grudnia 1948 r. przysługuje (...)

 • Odszkodowanie za złamaną rękę z ZUS-u25 Maja 2010

  posiadała ubezpieczenie majątkowe NW (od nieszczęśliwych wypadków), czyli zawartą umowę ubezpieczenia z którymś z funkcjonujących na polskim rynku towarzystw ubezpieczeniowych. (...)

 • Emerytura żołnierza zawodowego15 Marca 2005

  emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. W razie osiągania przychodu, w kwocie przekraczającej 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, ostatnio (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za prace na 1/2 etatu4 Maja 2012

  powinno być w pełni chronione zgodnie z kodeksem pracy. Szczegółowe zasady egzekucji wierzytelności z wynagrodzenia za pracę reguluje kodeks pracy. Art. 87. § 1. Z (...)

 • Zatrudnienie kobiety w zaawansowanej ciąży15 Października 2010

  jest to zachowanie naganne i nie może być akceptowane. Jako że taka umowa o pracę jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego, należy uznać ja za nieważną. Prawo do urlopu macierzyńskiego (...)

 • Ubezpieczenie medyczne z ubezpieczeniem na życie11 Września 2007

  zawartych lub odnowionych umów ubezpieczenia na rzecz pracowników, z wyjątkiem (a więc zaliczanych do kosztów podatkowych) umów dotyczących: ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia (...)

 • Podział majątku a prawa majątkowe drugiej żony17 Stycznia 2005

  Mąż jest współwłaścicielem mieszkania z pierwszego małżeństwa. Z pierwszą żoną mają 2 dzieci. Za 2-3 tygodnie urodzę nasze dziecko. Czy w tej sytuacji nasze dziecko (...)

 • Zasiłek opiekuńczy z powodu choroby dziecka6 Lutego 2009

  Mam dziecko, które często choruje. Ile dni w ciągu roku przysługuje matce na opiekę nad dzieckiem i ile % wynagrodzenia jej przysługuje? Sprawowanie opieki nad dzieckiem zaliczane jest (...)

 • Dom zakupiony na licytacji komorniczej19 Stycznia 2007

  zawierać umowy na czas przyjęty przez zwyczaj miejscowy. Zarządca odpowiada za szkodę wyrządzoną na skutek nienależytego wykonywania obowiązków. Zatem, istnieje pewna możliwość zawarcia umowy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane