Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  się wymagalne. 4. Bieg przedawnienia zawiesza się na okres od dnia wniesienia reklamacji lub wezwania do zapłaty do dnia udzielenia odpowiedzi na reklamację lub wezwania do zapłaty i zwrócenia

 • Ustny wniosek o doręczenie wyroku z uzasadnieniem7 Sierpnia 2006

  uzasadnieniem - czy muszę wystąpić na piśmie? Ile dni ma Sąd na wydanie odpisu z uzasadnieniem i czy może mi przysłać do domu? Ile czasu mam na złożenie apelacji (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  to także umów zawartych już po wszczęciu egzekucji. Jedynie najem zapoczątkowany już po zajęciu nieruchomości przez komornika nie może negatywnie oddziaływać na status prawny (...)

 • Doręczenie pisma pod nieobecność adresata24 Sierpnia 2006

  ), skutkuje w praktyce tym, że strona ma dodatkowe 7 dni na odepranie pisma. Po ty terminie pismo, zostanie powtórnie „awizowane” a jeśli po tym terminie nie zostanie (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia3 Października 2007

  ust. 1 pkt 2 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych). II. Odpowiedź na drugie pytanie uzależniona jest od daty nabycia spadku. Na mocy art. 925 k.c. spadkobierca nabywa spadek z (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  podwyższyć czynsz, wypowiadając dotychczasową wysokość czynszu najpóźniej na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego. Przepis ten nie wskazuje konsekwencji braku (...)

 • Obowiązki komornika19 Września 2006

  lub po jakim fakcie umarza sie postępowanie? Zgodnie z art.  45 ustawy o komornikach, po złożeniu przez wierzyciela tytułu wykonawczego wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji komornik (...)

 • Wniosek o uzupełnienie postanowienia sądu20 Grudnia 2006

  kwestie powyższe można złożyć skargę na sędziego. Można w niej powołać się nie tylko na niezgodność wyroku ogłoszonego z doręczonym, ale i na termin sporządzenia uzasadnienia. (...)

 • Czy można wypowiedzieć umowę najmu lokatorowi bez podania przyczyny?19 Maja 2015

  przeprowadzenie dalszych czynności mających na celu opróżnienie lokalu. Po upływie tego terminu wskazanego w wypowiedzeniu lub porozumieniu stron, zasadnym będzie wystąpienie na (...)

 • Zażalenie na odrzucenie zażalenia17 Lipca 2007

  sądzie mogły stwierdzić prawomocność tego postanowienia o przysądzeniu własności, a w tym czasie dłużnik wróci do domu powiedzmy z wczasów, przeczyta pismo i złoży zażalenie na te odrzucenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane