Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ustny wniosek o doręczenie wyroku z uzasadnieniem7 Sierpnia 2006

  uzasadnieniem - czy muszę wystąpić na piśmie? Ile dni ma Sąd na wydanie odpisu z uzasadnieniem i czy może mi przysłać do domu? Ile czasu mam na złożenie apelacji (...)

 • Doręczenie pisma pod nieobecność adresata24 Sierpnia 2006

  ), skutkuje w praktyce tym, że strona ma dodatkowe 7 dni na odepranie pisma. Po ty terminie pismo, zostanie powtórnie „awizowane” a jeśli po tym terminie nie zostanie (...)

 • Sprawa spadkowa a uprawomocnienie się orzeczenia3 Października 2007

  ust. 1 pkt 2 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych). II. Odpowiedź na drugie pytanie uzależniona jest od daty nabycia spadku. Na mocy art. 925 k.c. spadkobierca nabywa spadek z (...)

 • Wniosek o uzupełnienie postanowienia sądu20 Grudnia 2006

  kwestie powyższe można złożyć skargę na sędziego. Można w niej powołać się nie tylko na niezgodność wyroku ogłoszonego z doręczonym, ale i na termin sporządzenia uzasadnienia. (...)

 • Obowiązki komornika19 Września 2006

  lub po jakim fakcie umarza sie postępowanie? Zgodnie z art.  45 ustawy o komornikach, po złożeniu przez wierzyciela tytułu wykonawczego wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji komornik (...)

 • Zażalenie na odrzucenie zażalenia17 Lipca 2007

  sądzie mogły stwierdzić prawomocność tego postanowienia o przysądzeniu własności, a w tym czasie dłużnik wróci do domu powiedzmy z wczasów, przeczyta pismo i złoży zażalenie na te odrzucenie (...)

 • Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną12 Listopada 2007

  Za 2 dni się uprawomocni wyrok rozwodowy, o ile nikt nie złoży apelacji w ciągu tych dni. Czy po tym terminie będę mógł jeszcze żądać i złożyć sprawę o rozdzielność majątkową (...)

 • Przesłanie wyroku i prawomocność7 Kwietnia 2003

  Czy sąd po uprawomocnieniu się wyroku ma obowiązek go przesłać do zainteresowanych stron (oskarżyciel, skazany) z urzędu, czy trzeba złożyć wniosek o przesłanie wyroku ? Jak długo (...)

 • Wniosek o przywrócenie terminu jako zażalenie12 Czerwca 2007

  dni po wydaniu wyroku zapominając, że sam pismem poleconym zawiadomił mnie już po 7 dniach od jego wydania. Zostało złożone pismo do Sądu Rejonowego - wniosek o przywrócenie (...)

 • Apelacja od wyroku sądu grodzkiego26 Sierpnia 2008

  wykroczenia apelację wnosi się na piśmie w terminie 7 dni od daty otrzymania wyroku wraz z uzasadnieniem. Strona może w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyroku złożyć wniosek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane