Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? 27 Maja 2015

  . przez pracodawcę wiąże się na ogół z przypadkiem podjęcia przez pracownika na wychowawczym zatrudnienia na pełny etat (lub w wymiarze przekraczającym połowę etatu) (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  czynności Nadto, zgodnie z art. 1864 k.p. pracodawca dopuszcza pracownika po zakończeniu urlopu wychowawczego do pracy na dotychczasowym stanowisku, a jeżeli nie jest to możliwe, (...)

 • Czy można zwolnić kobietę w ciąży?29 Kwietnia 2015

  lekarskiego na powrót do zdrowia. W związku z powyższym, mógłby Pan powołać taką podstawę w razie stwierdzenia, że przykładowo pracownica w czasie zwolnienia podejmuje (...)

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego17 Grudnia 2004

  robotnicze oraz kwatery prywatne wynajmowane na cele zbiorowego zakwaterowania do limitu 500 zł. oddelegowanie pracownika, składki ZUS za pracownika oddelegowanego, delegacja, (...)

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy10 Stycznia 2011

  godz.23.30, a jej początek ma miejsce o godz.5.15. Jak to się ma do zapisu o pracy w porze nocnej i do właściwego, (do czego pracownik jest bezwzględnie zobowiązany), stanu (...)

 • Dodatkowe ubezpieczenie pracownika30 Sierpnia 2006

  związanych z innymi usługami leczniczymi, o ile określenie ich wysokości na poszczególnego pracownika nie jest możliwe, np. gdy pracodawca wydatki te pokrywa w formie ryczałtu (...)

 • Czy pracodawca ma prawo skontrolować pracownika w domu podczas jego nieobecności z powodu choroby?25 Listopada 2015

  ubezpieczenia wynosi powyżej 20 osób, pracodawca ma prawo dokonywania kontroli. Jeśli nie – kontrolę wykonuje ZUS. Pracodawca, który ma prawo kontroli, (...)

 • Przestój a miejsce przebywania pracownika16 Sierpnia 2007

  uprawnieniami do wykonywania danej pracy, pracodawca zdecydował się na przestój i powiadomił na piśmie pracowników o konieczności przestoju. Czy w czasie przestoju pracodawca (...)

 • Określanie lokalizacji telefonu przez pracodawcę8 Marca 2007

  pracodawca ma prawo kontrolować, czy pracownik przebywający na zwolnieniu lekarskim prawidłowo z tego zwolnienia korzysta. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia (...)

 • Wykorzystywanie zwolnienia niezgodnie z celem17 Sierpnia 2010

  z winy pracownika.\" (II PK 109/2004). ubezpieczenia społeczne, zasiłek chorobowy, zwolnienie lekarskie, kontrola wykorzystania zwolnienia, zwolnienia ZUS ZLA, L4

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane