Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego17 Grudnia 2004

  robotnicze oraz kwatery prywatne wynajmowane na cele zbiorowego zakwaterowania do limitu 500 zł. oddelegowanie pracownika, składki ZUS za pracownika oddelegowanego, delegacja, (...)

 • Dobowy odpoczynek a praca w nocy10 Stycznia 2011

  godz.23.30, a jej początek ma miejsce o godz.5.15. Jak to się ma do zapisu o pracy w porze nocnej i do właściwego, (do czego pracownik jest bezwzględnie zobowiązany), stanu (...)

 • Dodatkowe ubezpieczenie pracownika30 Sierpnia 2006

  związanych z innymi usługami leczniczymi, o ile określenie ich wysokości na poszczególnego pracownika nie jest możliwe, np. gdy pracodawca wydatki te pokrywa w formie ryczałtu (...)

 • Kontrola pracownika w czasie choroby8 Lutego 2006

  do ubezpieczenia chorobowego - według stanu na pierwszy miesiąc, w którym dokonali takiego zgłoszenia.  Jeśli liczba zgłoszonych do ubezpieczenia wynosi powyżej 20 osób, pracodawca (...)

 • Przestój a miejsce przebywania pracownika16 Sierpnia 2007

  uprawnieniami do wykonywania danej pracy, pracodawca zdecydował się na przestój i powiadomił na piśmie pracowników o konieczności przestoju. Czy w czasie przestoju pracodawca (...)

 • Określanie lokalizacji telefonu przez pracodawcę8 Marca 2007

  pracodawca ma prawo kontrolować, czy pracownik przebywający na zwolnieniu lekarskim prawidłowo z tego zwolnienia korzysta. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia (...)

 • Wykorzystywanie zwolnienia niezgodnie z celem17 Sierpnia 2010

  z winy pracownika.\" (II PK 109/2004). ubezpieczenia społeczne, zasiłek chorobowy, zwolnienie lekarskie, kontrola wykorzystania zwolnienia, zwolnienia ZUS ZLA, L4

 • Nie udokumentowane rzekome nadgodziny28 Sierpnia 2008

  pracodawca prowadzi ewidencję czasu pracy pracownika do celów prawidłowego ustalenia jego wynagrodzenia i innych świadczeń związanych z pracą. Pracodawca udostępnia (...)

 • Brak doręczenia pracodawcy zwolnienia lekarskiego7 Lipca 2010

  zwolnieniu, zwolnienie wystawione było na 5 dni, pracodawca zatrudnia więcej niż 20 osób. Czy pracodawca może się dowiedzieć np z ZUS że byłam na zwolnieniu i pracowałam (...)

 • Zmiana wymiaru czasu pracy z niepełnego na pełny24 Kwietnia 2008

  dyskryminację.Pracownik zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy ma w stosunku do pracodawcy roszczenie o zmianę wymiaru czasu pracy z niepełnego etatu na pełny etat. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane