Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  płatny w krótszych odstępach czasu - na trzy dni naprzód; gdy najem jest dzienny - na jeden dzień naprzód. § 3. Jeżeli czas trwania najmu jest oznaczony, zarówno

 • Kompetencje firmy windykacyjnej20 Kwietnia 2006

  ściąganiu długów na podstawie prawomocnego wyroku sądu z klauzula wykonalności? Komornik otrzymał ode mnie prawomocny wyrok sądu z klauzula wykonalności i nie ma pomysłu na (...)

 • Częściowa spłata a wstrzymanie egzekucji17 Sierpnia 2004

  na mój koszt. W związku z tym moje pytanie brzmi: ile musiałbym spłacić jednorazowo z długu -jaką część (całość wraz z odsetkami i kosztami to 12.103 zł plus koszty postępowania (...)

 • Termin na ściągnięcie należności przez komornika11 Września 2003

  Jaki termin (ile czasu) ma komornik na ściągnięcie należności zasądzonej przez sąd? Chodzi o niewypłacone wynagrodzenie ze stosunku pracy? Jakie przepisy regulują (...)

 • Egzekucja komornicza5 Sierpnia 2007

  egzekucja zostanie umorzona z uwagi na jej bezskuteczność, 10-letni termin przedawnienia biegnie na nowo. Przede wszystkim wszelkie wezwania powinny być kierowane na adres, pod którym dłużnik (...)

 • Wypowiedzenie umowy firmie windykacyjnej6 Lipca 2010

  sądowe. Z opisu sytuacji wynika, iż w niniejszej sytuacji została zawarta umowa cesji zwrotnej wierzytelności.  Polega ona na tym, iż wierzyciel na pewien określony czas (w opisanej sytuacji (...)

 • Egzekucja od dłużników solidarnych16 Grudnia 2004

  długi z pensji ojca. Muszę tu dodać, iż pozostałe 3 osoby zamieszkują na innym terenie Polski (podlegają innemu komornikowi) i podobno nie osiągają żadnych dochodów. Komornik na (...)

 • Egzekucja komornicza a cesja wierzytelności21 Grudnia 2007

  nastąpić na rzecz nowego wierzyciela (mimo nie uzyskania klauzuli wykonalności). Także komornik, prowadzący postępowanie egzekucyjne, powinien wpłacać ściągnięte w drodze egzekucji należności (...)

 • Spłata długu w toku egzekucji29 Stycznia 2008

  najprawdopodobniej zasadzone do dnia zapłaty i tak należy je uiścić. spłata długu, dług, należność, komornik, egzekucja, licytacja, postępowanie egzekucyjne

 • Przejęcie długu i zbycie udziału w spadku19 Marca 2009

  wyrażenie przez męża siostry zgody na przejęcie długu. O ile umowa przejęcia długu dla swej ważności wymaga zachowania formy aktu notarialnego, to zgoda męża siostry na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane