Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Częściowa spłata a wstrzymanie egzekucji17 Sierpnia 2004

  na mój koszt. W związku z tym moje pytanie brzmi: ile musiałbym spłacić jednorazowo z długu -jaką część (całość wraz z odsetkami i kosztami to 12.103 zł plus koszty postępowania (...)

 • Kompetencje firmy windykacyjnej20 Kwietnia 2006

  ściąganiu długów na podstawie prawomocnego wyroku sądu z klauzula wykonalności? Komornik otrzymał ode mnie prawomocny wyrok sądu z klauzula wykonalności i nie ma pomysłu na (...)

 • Termin na ściągnięcie należności przez komornika11 Września 2003

  Jaki termin (ile czasu) ma komornik na ściągnięcie należności zasądzonej przez sąd? Chodzi o niewypłacone wynagrodzenie ze stosunku pracy? Jakie przepisy regulują (...)

 • Egzekucja komornicza5 Sierpnia 2007

  egzekucja zostanie umorzona z uwagi na jej bezskuteczność, 10-letni termin przedawnienia biegnie na nowo. Przede wszystkim wszelkie wezwania powinny być kierowane na adres, pod którym dłużnik (...)

 • Wypowiedzenie umowy firmie windykacyjnej6 Lipca 2010

  sądowe. Z opisu sytuacji wynika, iż w niniejszej sytuacji została zawarta umowa cesji zwrotnej wierzytelności.  Polega ona na tym, iż wierzyciel na pewien określony czas (w opisanej sytuacji (...)

 • Egzekucja komornicza a cesja wierzytelności21 Grudnia 2007

  nastąpić na rzecz nowego wierzyciela (mimo nie uzyskania klauzuli wykonalności). Także komornik, prowadzący postępowanie egzekucyjne, powinien wpłacać ściągnięte w drodze egzekucji należności (...)

 • Egzekucja od dłużników solidarnych16 Grudnia 2004

  długi z pensji ojca. Muszę tu dodać, iż pozostałe 3 osoby zamieszkują na innym terenie Polski (podlegają innemu komornikowi) i podobno nie osiągają żadnych dochodów. Komornik na (...)

 • Spłata długu w toku egzekucji29 Stycznia 2008

  najprawdopodobniej zasadzone do dnia zapłaty i tak należy je uiścić. spłata długu, dług, należność, komornik, egzekucja, licytacja, postępowanie egzekucyjne

 • Przejęcie długu i zbycie udziału w spadku19 Marca 2009

  wyrażenie przez męża siostry zgody na przejęcie długu. O ile umowa przejęcia długu dla swej ważności wymaga zachowania formy aktu notarialnego, to zgoda męża siostry na (...)

 • Przeszukanie mieszkania przez komornika28 Maja 2010

  odzież, którą dłużnik ma na sobie. Komornik może to uczynić także wówczas, gdy dłużnik chce się wydalić lub gdy zachodzi podejrzenie, że chce usunąć od egzekucji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane