Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Faktury od zagranicznego kontrahenta27 Stycznia 2006

  nazwy firmy? Czy to będzie wystarczające? 2. Czy jeżeli jednak otrzymałem fakturę, na której nigdzie nie widnieje mój NIP (ale jest nazwa firmy i moje imię i nazwisko), to czy mogę (...)

 • Odzyskanie przez polską firmę VAT-u z zagranicy7 Lutego 2006

  , w szczególności z tego powodu, że firmy takie działają często na zasadzie nie ma zwrotu VAT - nie ma prowizji (oferty i reklamy takich firm można znaleźć w Internecie). Polecamy (...)

 • Karnet na basen jako upominek dla kontrahenta11 Września 2005

  zagadnienia znaleźć można w orzeczeniu wyroku NSA w Łodzi z 25 kwietnia 2001 r. sygn. I SA/Łd 278/99, gdzie jako przesłankę uznania kosztu za wydatek na reprezentację uznano kształtowanie (...)

 • Koszty reprezentacyjne w działalności gospodarczej24 Października 2006

  (linku), gdzie mogę znaleźć opis, jakiego typu wydatki mogą być zaliczone do kosztów reprezentacji? Czy z wygospodarowanych na reprezentacje środków można zakupić np. telewizor, czy (...)

 • Używanie nazwy skróconej na fakturze2 Stycznia 2006

  ;  Z drugiej jednak strony w zgłoszeniu identyfikacyjnym NIP-1 można podać skrót, który nie zawiera imienia i nazwiska osoby fizycznej (np. „J&A”). Niemniej jednak w przypadku

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  przedawnionej części można spróbować tytuł wykonawczy (nakaz zapłaty opatrzony klauzulą wykonalności), będący podstawą wszczęcia egzekucji, pozbawić wykonalności.   Celem zniweczenia (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  Nasza firma zakupiła rosyjskie towary z Niemiec. Firma Niemiecka wystawiła fakturę na nas, a towar na zlecenie firmy niemieckiej został wysłany transportem bezpośrednio z Rosji do naszej firmy (...)

 • Faktura wewnętrzna przy WNT26 Września 2006

  wewnętrznej po stronie nabywcy i sprzedawcy powinny się znaleźć dane naszej firmy? Między innymi w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (WNT), zgodnie z art. 106 ust. 7 ustawy o (...)

 • Jakie dokumenty można niszczyć17 Marca 2011

  niszczeniadokumentacji w czasie sytuacji kryzysowych (np. powodzie, pożary, podczas których część dokumentacji może znaleźć się przypadkiem poza siedzibą Pani firmy).Ważne jest również (...)

 • opodatkowanie podatkiem VAT usług elektronicznych28 Kwietnia 2006

  internetowej dla osoby fizycznej, firmy bądź instytucji ze Stanów Zjednoczonych nie będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług. Zgodnie z polskimi uregulowaniami, Polska nie jest właściwym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane