Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Faktury od zagranicznego kontrahenta27 Stycznia 2006

  nazwy firmy? Czy to będzie wystarczające? 2. Czy jeżeli jednak otrzymałem fakturę, na której nigdzie nie widnieje mój NIP (ale jest nazwa firmy i moje imię i nazwisko), to czy mogę (...)

 • Odzyskanie przez polską firmę VAT-u z zagranicy7 Lutego 2006

  , w szczególności z tego powodu, że firmy takie działają często na zasadzie nie ma zwrotu VAT - nie ma prowizji (oferty i reklamy takich firm można znaleźć w Internecie). Polecamy (...)

 • Karnet na basen jako upominek dla kontrahenta11 Września 2005

  zagadnienia znaleźć można w orzeczeniu wyroku NSA w Łodzi z 25 kwietnia 2001 r. sygn. I SA/Łd 278/99, gdzie jako przesłankę uznania kosztu za wydatek na reprezentację uznano kształtowanie (...)

 • Koszty reprezentacyjne w działalności gospodarczej24 Października 2006

  (linku), gdzie mogę znaleźć opis, jakiego typu wydatki mogą być zaliczone do kosztów reprezentacji? Czy z wygospodarowanych na reprezentacje środków można zakupić np. telewizor, czy (...)

 • Używanie nazwy skróconej na fakturze2 Stycznia 2006

  ;  Z drugiej jednak strony w zgłoszeniu identyfikacyjnym NIP-1 można podać skrót, który nie zawiera imienia i nazwiska osoby fizycznej (np. „J&A”). Niemniej jednak w przypadku

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  Nasza firma zakupiła rosyjskie towary z Niemiec. Firma Niemiecka wystawiła fakturę na nas, a towar na zlecenie firmy niemieckiej został wysłany transportem bezpośrednio z Rosji do naszej firmy (...)

 • Faktura wewnętrzna przy WNT26 Września 2006

  wewnętrznej po stronie nabywcy i sprzedawcy powinny się znaleźć dane naszej firmy? Między innymi w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (WNT), zgodnie z art. 106 ust. 7 ustawy o (...)

 • opodatkowanie podatkiem VAT usług elektronicznych28 Kwietnia 2006

  internetowej dla osoby fizycznej, firmy bądź instytucji ze Stanów Zjednoczonych nie będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług. Zgodnie z polskimi uregulowaniami, Polska nie jest właściwym (...)

 • Jakie dokumenty można niszczyć17 Marca 2011

  niszczeniadokumentacji w czasie sytuacji kryzysowych (np. powodzie, pożary, podczas których część dokumentacji może znaleźć się przypadkiem poza siedzibą Pani firmy).Ważne jest również (...)

 • Odzyskanie zaliczki przy braku pisemnej umowy 18 Kwietnia 2008

  przelew oraz historię maili, z której wynika, że zleceniobiorca nie wykonał treści zlecenia? Brakuje umowy. Jeżeli tak, gdzie skierować sprawę (sąd, firmy ściągające wierzytelności, inne)? (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane