Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Fundusz socjalny dla instytucji gminnej7 Kwietnia 2005

  pracuje niecałe 50 osób. Czy regulamin takiego Funduszu może być utworzony dowolnie, czy też są wyższe przepisy, na których powinien się opierać? Jak Państwo zapewne wiecie Zakładowy Fundusz (...)

 • Zmiana zakładowego funduszu świadczeń socjalnych13 Lutego 2008

  nie jest objęty układem zbiorowym pracy, uregulowanie to powinno być zawarte w regulaminie pracy. Pracodawca nie ma jednak zupełnej swobody w ustalaniu wysokości odpisów na fundusz, jak też (...)

 • Likwidacja Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalny16 Marca 2009

  , indywidualnie powiadamiać o tym fakcie pracowników? Czy jeśli pracownik wystąpi dodatkowo na piśmie, aby mu podać podstawę prawną oraz szczegółowe wyjaśnienie, jak został rozdysponowany za ubiegły (...)

 • Zasady wypłaty środków z ZFŚS15 Grudnia 2004

  jeżeli nie chce, to nie musi dać. Proszę mi napisać czy właściciel, który tworzy fundusz socjalny ma obowiązek każdemu płacić tzn. czy w/w pracownik powinien otrzymać te bony, a jeżeli (...)

 • Zasady finansowania świadczeń z ZFŚS a podatek21 Grudnia 2004

  na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych jest jak najbardziej możliwe, jednak przekazane w ten sposób środki nie będą stanowić kosztów uzyskania pracodawcy. Wynika to z art. 23 ust. 1 pkt (...)

 • Karnety na basen dla pracowników29 Lipca 2005

  socjalnego w całości czy w części czy też można dokonywać go bez udziału w tym funduszu socjalnego? 2. Jak tworzy się fundusz socjalny w sp. z o.o., która zatrudnia 6 osób? Czy można (...)

 • Bony a przychód pracownika2 Marca 2009

  . pracownik, pracodawca, przychód, bony, zaliczka, płatnik, fundusz socjalny

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)

 • I znowu problemy z alimentami :(.

  Witam! Mam 21 lat.Moi rodzice sa juz ok 18 lat po rozwodzie.Mieszkam z mama.Od 18 lat dostawalam alimenty jednak teraz nagle moj ojciec przestal mi je (...)

 • ALIMENTY - POMOCY!!!

  Mój narzeczpony ma nieślubne dziecko z poprzedniego związku. Początkowo płacił sumiennie alimenty. Potem jednak stracił pracę i po prostu nie miał (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane