Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego17 Grudnia 2004

  wystawionego i poświadczonego przez polską instytucję formularza E 101. Formularze te wydają jednostki terenowe ZUS właściwe terytorialnie ze względu na siedzibę pracodawcy. Formularz E (...)

 • Zawiadomienie ZUS o skróceniu delegacji10 Grudnia 2008

  gdyby pracodawca chciał przedłużyć okres delegacji, wówczas musiałby tego dokonać poprzez poświadczenie druku E 102. ZUS, pracownik, pracodawca, delegacja, skrócenie, przedłużenie, formularz, (...)

 • Ochrona danych osobowych15 Września 2010

  uzyskałem.Czy wysyłanie danych osobowych e-mailem a także zachęcanie konsumentów (którzy mogą być nieświadomi) do przesyłania dokumentów e-mailem stanowi naruszenie przepisów o ochronie (...)

 • Podważenie prawomocnego orzeczenia26 Lipca 2006

  dokonać rejestracji należało kliknąć w okienku akceptuj formularz wzorca umownego umieszczony na stronach powoda. Wyprowadziłam się z adresu podanego na zgłoszeniu (e-mail jest nadal moją (...)

 • Karta E-10120 Lutego 2009

  możliwości zastosowania prawa polskiego nie będzie wymagane.Jeżeli natomiast zachodzą wyjątki to konieczne jest uzyskanie karty E-101. Aby uzyskać kartę, potrzebne jest wypełnienie kwestionariusza. (...)

 • Faktury w PDF-ie17 Stycznia 2008

  istnieje możliwość przekazywania faktur e-mailem, jednakże na gruncie przepisów prawa faktury te nie rodzą żadnych skutków prawnych. W takim przypadku mamy do czynienia wyłącznie z przekazaniem, (...)

 • Powództwo o zapłatę wynagrodzenia9 Stycznia 2008

  sądów oraz na stronach internetowych Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie serwisu e-prawnik.pl Pozew w postępowaniu cywilnym - formularz "P"). W sytuacji, gdy pracownik dochodzi kwoty (...)

 • Wypełnienie PIT-11/8B - przychód z praw autorskich28 Lutego 2006

  przedłużył, należy wskazać rzeczywisty czas wykonania umowy (pamiętać należy, by czas ten współgrał z terminem poboru zaliczki, na podatek). pit-11, pit-8b, prawa autorskie, przychód, wypełnienie, (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków13 Grudnia 2006

  , nazwisko i imię małżonka oraz urząd skarbowy, do którego został złożony załącznik PIT/D. W części E (tj. wniosek małżonków) małżonkowie informują, jaką część z przypadających im odliczeń (...)

 • Wezwanie spadkobierców przez ogłoszenie18 Grudnia 2006

  się na stronie serwisu e-prawnik.pl Wniosek o udostępnienie danych ze zbiorów meldunkowych, zbioru PESEL, ewidencji wydanych i utraconych dowodów osobistych postępowanie spadkowe, spadek, wezwanie

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych5 Października 2006

  artykułem: http://e-prawnik.pl/prawo/data.php/dHlwZT00MDk3JmlkPTExMDYyJnY9MTIyJmNpZD0xMDcw zwrot VAT, materiały budowlane, budownictwo mieszkaniowe, 7%, 22%

 • Pozew o zapłatę zaległych wynagrodzeń4 Lipca 2006

  Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie serwisu e-prawnik.pl Pozew w postępowaniu cywilnym - formularz "P"). W sytuacji, gdy pracownik dochodzi kwoty wyższej, niż podana, nie ma potrzeby (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa27 Października 2006

  opracowania serwisu e-prawnik.pl: Podatek od spadków Mam postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, co dalej – opinia prawna Gdy nabywam udziały w spadku... - opinia prawna Opodatkowanie działu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane