Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dziedziczenie lokatorskiego prawa do lokalu25 Października 2007

  członków spółdzielni. Jak zakładamy prawo do spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu przysługiwało również Pani, a po śmierci męża została Pani jedynie przyjęta do grona członków. (...)

 • Upływ 6 miesięcy od chwili otwarcia spadku22 Listopada 2006

  Czy wniosek o nabycie spadku lub dział spadku mogę złożyć po 6 miesiącach od chwili śmierci spadkodawcy(otwarcia spadku)? Jakie konsekwencje prawne dla spadkobierców powoduje upłynięcie 6 (...)

 • Śmierć wspólników a byt spółki jawnej24 Maja 2005

  wspólnicy mogą postanowić wedle art. 64 ksh o dalszym trwaniu spółki. W razie śmierci dwóch wspólników ustala się dokładny czas ich śmierci. Ma to znaczenie dla wstąpienie w prawa zmarłego (...)

 • Udokumentowanie zapłacenia podatku przed bankiem28 Października 2004

  rachunku terminowej lokaty oszczędnościowej może polecić pisemnie bankowi dokonanie - po swojej śmierci - wypłaty z rachunku wskazanym przez siebie osobom: małżonkowi, wstępnym, zstępnym (...)

 • Zachowek od gospodarstwa rolnego5 Marca 2010

  ). Natomiast w przypadku, gdyby testament nie został sporządzony, niestety roszczenie o zachowek uległo już przedawnieniu (trzy lata po śmierci spadkodawczyni). Jednak w tym przypadku, doszedłby (...)

 • Mieszkanie w spadku6 Maja 2006

  Moja mama, obecnie żyjąca, posiada mieszkanie własnościowe. Ojciec nie żyje. Obecnie w mieszkaniu zameldowany jest brat i mama. Co stanie się z mieszkaniem po śmierci mamy? Teoretycznie właścicielami

 • Stwierdzenie nabycia spadku26 Kwietnia 2005

  , załączając do wniosku testament. Jednocześnie wnuk zmarłego po śmierci ojca złożył w sądzie wniosek o stwierdzenie nabycia spadku po ojcu oraz dziadku jako spadkobierca ustawowy (...)

 • Porządek dziedziczenia18 Lutego 2005

  testamentowego jak i ustawowego. Zarówno Pan jak i pana matka nie dziedziczą po mężu babci. Do dziedziczenia w tym przypadku w pierwszej kolejności powołane są jego dzieci i małżonek, jeżeli po (...)

 • Umorzenie pożyczki z ZFŚS27 Października 2009

  dłużnika. Zatem w przypadku, gdy po śmierci pożyczkobiorcy, dochodzi do umorzenia pożyczki spadkobiercy, który przejął obowiązki dłużnika, u tego spadkobiercy powstaje przychód (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku14 Sierpnia 2007

  spadkodawcy oraz o kręgu spadkobierców, do wniosku należy dołączyć odpisy skrócone aktów: zgonu, małżeństwa spadkodawcy, urodzenia spadkobierców (śmierci - w razie uprzedniej śmierci (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • dręczenie psychiczne

  Mam 37 lat. Od zawsze mieszkam w mieszkaniu, którego właścicielem jest moja matka. Moi rodzice rozwiedli się jak byłam bardzo mała. W dzieciństwie (...)

 • Długie ale ciekawe!!!!

  Witam Trzy lata temu mój ojciec nabył działkę z domkiem na wsi. Właścicielem działki była spółdzielnia rolnicza. Ojciec dokonał wszelkich formalności, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane