Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umorzenie pożyczki z ZFŚS27 Października 2009

  dłużnika. Zatem w przypadku, gdy po śmierci pożyczkobiorcy, dochodzi do umorzenia pożyczki spadkobiercy, który przejął obowiązki dłużnika, u tego spadkobiercy powstaje przychód (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku14 Sierpnia 2007

  spadkodawcy oraz o kręgu spadkobierców, do wniosku należy dołączyć odpisy skrócone aktów: zgonu, małżeństwa spadkodawcy, urodzenia spadkobierców (śmierci - w razie uprzedniej śmierci (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną17 Maja 2006

  naprawdę tylko stwierdzeniem pewnego faktu i nic poza tym. Przynajmniej tak powiedział jeden z prawników. Ponadto 10 lat temu teściowa przepisywała własny dom dla innego syna (Y), by ten mógł po (...)

 • Pełnomocnictwo po śmierci mocodawcy17 Marca 2005

  mocodawcy lub pełnomocnika. Mocodawca może jednak zastrzec niewygasalność pełnomocnictwa z powodu jego śmierci. Wtedy po śmierci mocodawcy pełnomocnik reprezentuje jego spadkobierców. (...)

 • Spadek po matce11 Lipca 2007

  , czyli aktywów i pasywów. Jeżeli moja Matka zostawiłaby testament po sobie, to jaki jest czas na otwarcie tego testamentu po jej śmierci i kto taki testament odczytuje? Testament jest (...)

 • Termin ogłoszenia testamentu2 Maja 2007

  pozostawiając po sobie testament. W marcu tego roku zmarła babcia, która również pozostawiła po sobie testament. W miesiącu kwietniu tego roku moja mama otrzymała zawiadomienie o tym, że (...)

 • Skutki działu spadku5 Kwietnia 2005

  zgody na umowny dział spadku. Ja zostałam po śmierci męża w bardzo trudnej sytuacji materialnej, mam na utrzymaniu niepełnosprawną córkę. Złożyłam wniosek do sądu o dział spadku z wnioskiem (...)

 • Śmierć posiadacza rachunku bankowego22 Listopada 2005

  złożonych przez posiadacza konta lub jego pełnomocnika. Dotyczy to także dyspozycji, które będą realizowane po śmierci posiadacza rachunku. Typowym przykładem jest rozporządzenie na (...)

 • Rozdzielność majątkowa a dziedziczenie3 Kwietnia 2012

  męża to i tak małżonkowie są ich współwłaścicielami po połowie (zgodnie z domniemaniem). Oznacza to w konsekwencji, iż tylko połowa majątku wspólnego wchodzi w skład masy spadkowej (...)

 • Zasiedzenie udziału w nieruchomości16 Października 2006

  oraz żonie. Z tą właśnie chwilą pozostałe dzieci oraz żona stali  się spadkobiercami po ojcu.  Natomiast po śmierci żony cały przypadający jej majątek przeszedł (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • dręczenie psychiczne

  Mam 37 lat. Od zawsze mieszkam w mieszkaniu, którego właścicielem jest moja matka. Moi rodzice rozwiedli się jak byłam bardzo mała. W dzieciństwie (...)

 • Długie ale ciekawe!!!!

  Witam Trzy lata temu mój ojciec nabył działkę z domkiem na wsi. Właścicielem działki była spółdzielnia rolnicza. Ojciec dokonał wszelkich formalności, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane