Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skutki działu spadku5 Kwietnia 2005

  zgody na umowny dział spadku. Ja zostałam po śmierci męża w bardzo trudnej sytuacji materialnej, mam na utrzymaniu niepełnosprawną córkę. Złożyłam wniosek do sądu o dział spadku z wnioskiem (...)

 • Spadek po matce11 Lipca 2007

  , czyli aktywów i pasywów. Jeżeli moja Matka zostawiłaby testament po sobie, to jaki jest czas na otwarcie tego testamentu po jej śmierci i kto taki testament odczytuje? Testament jest (...)

 • Rozdzielność majątkowa a dziedziczenie3 Kwietnia 2012

  męża to i tak małżonkowie są ich współwłaścicielami po połowie (zgodnie z domniemaniem). Oznacza to w konsekwencji, iż tylko połowa majątku wspólnego wchodzi w skład masy spadkowej (...)

 • Zasiedzenie udziału w nieruchomości16 Października 2006

  oraz żonie. Z tą właśnie chwilą pozostałe dzieci oraz żona stali  się spadkobiercami po ojcu.  Natomiast po śmierci żony cały przypadający jej majątek przeszedł (...)

 • Śmierć posiadacza rachunku bankowego22 Listopada 2005

  złożonych przez posiadacza konta lub jego pełnomocnika. Dotyczy to także dyspozycji, które będą realizowane po śmierci posiadacza rachunku. Typowym przykładem jest rozporządzenie na (...)

 • ontynuacja przez operatoa umowy z osobą, która zmarła10 Czerwca 2011

  nim posługiwać. Po śmierci abonenta - jego siostra, będąca właścicielką mieszkania, powiadomiła operatora, listem poleconym za zwrotnym poświadczeniem odbioru, o Jego śmierci infomując (...)

 • Spadek po rodzicach - mieszkanie własnościowe24 Marca 2010

  Państwo, lub Państwa dzieci dożyją śmierci rodziców, to nikt inny z ustawy nie będzie powołany do dziedziczenia. Jeżeli jeden z rodziców umrze pierwszy, spadek po nim przypadnie (...)

 • Darowizna mieszkania dla wnuczki a spadek14 Listopada 2008

  toczenia się sprawy spadkowej -będzie zwolnione od zaliczenia do spadku - masy spadkowej (po mojej Teściowej). Ponieważ obawiam się, że po śmierci mojej Teściowej dwóch jej synów (...)

 • Rozliczenie faktur po śmierci przedsiębiorcy25 Maja 2007

  otrzymanych po śmierci spadkodawcy, a przed zarejestrowaniem własnej działalności i zarejestrowaniem się dla celów VAT. Ciągłość jest bowiem istotą kontynuacji działalności gospodarczej. Ponieważ (...)

 • Zgłoszenie nabycia spadku do urzędu13 Czerwca 2007

  spadkobierców (spadek po tacie)? Częstą praktyką jest, że w przypadku śmierci jednego z rodziców, rodzina (najczęściej dzieci spadkodawców) przeprowadza postępowanie spadkowe dopiero po (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • dręczenie psychiczne

  Mam 37 lat. Od zawsze mieszkam w mieszkaniu, którego właścicielem jest moja matka. Moi rodzice rozwiedli się jak byłam bardzo mała. W dzieciństwie (...)

 • Długie ale ciekawe!!!!

  Witam Trzy lata temu mój ojciec nabył działkę z domkiem na wsi. Właścicielem działki była spółdzielnia rolnicza. Ojciec dokonał wszelkich formalności, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane