Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nazwa (firma) spółki cywilnej23 Grudnia 2003

  samym nie wpływa na wysokośc udziałów w spółce. Ma znaczenie jedynie faktyczne (zawsze ktoś musi być na pierwszym miejscu, a ktoś na miejscu kolejnym). spółka, kolejność, firma, nazwiska, wspólnicy

 • Firma osoby prawnej5 Stycznia 2006

  „sp. z o. o.” Skrót jest dopuszczalny tylko wobec obligatoryjnego dodatku określającego formę prawną przedsiębiorcy, natomiast wyłączony co do rdzenia firmy. firma, oznaczenie, skrót, (...)

 • Uprawnienia dłużnika - firma windykacyjna1 Sierpnia 2005

  takim wypadku firma windykacyjna w świetle prawa może ciągle domagać się od Pana spełnienia (spłacenia) długu. Podsumowując należy stwierdzić, iż firma windykacyjna swoim działaniem nie (...)

 • Firma spółki komandytowej16 Stycznia 2007

  komandytowa, komplementariusz, osoba prawna, firma

 • Firma angielska a remont1 Października 2007

  pracownikami wysłać kierownika, który będzie kontaktował się z kontrahentem. Firma z państwa członkowskiego powinna polskiemu usługodawcy płacić całą kwotę uzgodnioną w kontrakcie, a ten dopiero (...)

 • Jednoosobowa firma cudzoziemca9 Sierpnia 2005

  Na jakich warunkach i według jakich przepisów prawnych obywatel Ukrainy może uruchomić w Polsce firmę jednoosobową wykonującą usługi w zakresie sprzątania biur i mieszkań? Czy może taka firma

 • Firma windykacyjna a postępowanie spadkowe21 Października 2010

  Przyjęcie spadku - co to jest przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza? windykacja, firma windykacyjna, długi spadkowe, akt zgonu, spadkobiercy

 • Firma osoby fizycznej a nazwa przedsiębiorstwa4 Stycznia 2012

  firma; natomiast firma osoby fizycznej będąca jej imieniem i nazwiskiem może być nazwą przedsiębiorstwa tylko wtedy, gdy oprócz imienia i nazwiska przedsiębiorcy obejmuje także określenie

 • Firma budowlana w Holandii a VAT24 Maja 2011

  Otwieram firmę budowlaną z siedzibą w Polsce, będę wykonywał remonty w Holandii - z tego co się już orientuję opodatkowanie VAT będzie w Holandii (tam gdzie nieruchomość). I tu zaczynają się schodki: (...)

 • Wynajem poza firma a kasa fiskalna11 Lipca 2009

  Prowadzę firmę (PKPiR i VAT). Posiadam od 3 lat w firmie kasę rejestrującą. Poza firmą wynajmuję prywatnie miejsce pod reklamę firmie, oraz miejsce do parkowania osobie fizycznej. Najem dotyczy mojej prywatnej (...)

 • Firma polska - działalność za granicą15 Maja 2007

  Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (zarejestrowaną w Polsce) - usługi remontowe i budowlane - chce wykonywać swoje usługi za granicą (na terenie UE) na rzecz zagranicznych odbiorców. Czy (...)

 • Wywóz nieczystości firma i dom3 Kwietnia 2012

  to jednak będzie od regulaminu, jaki obowiązuje na terenie danej gminy. wywóz, śmieci, firma, dom

 • Firma wprowadzająca w błąd uczestników obrotu gospodarczego13 Września 2011

  . Stąd uzgodnienie modelu odbiorcy na gruncie prawa firmowego w ogóle i art. 5 u.z.n.k. przynajmniej w stopniu gwarantującym nie mniejszy niż na gruncie art. 5 standard ochrony. firma, błąd, (...)

 • Firma zwolniła mnie bez wypłaty wynagrodzenia. 27 Lipca 2015

  Pracowałem w mojej firmie przez pięć lat. Właściciele zdecydowali w końcu sprzedać swoje udziały. I tak w raz z innymi współpracownikami znalazłem się na bruku. Nowi właściciele starą kadrę, od razu (...)

 • Firma remontowa niewywiązująca się ze zobowiązania17 Marca 2011

  wykonania zastępczego. dowody, umowa, dzieło, remont, wykonanie, zobowiązanie, udowodnienie, sąd, praca, remont, firma, działalność gospodarcza, ustnie, projekty

 • Urlop dla poratowanie zdrowia a własna firma17 Listopada 2008

  Jestem od kilku lat adiunktem na wyższej uczelni. Lekarz zalecił mi wzięcie tzw. urlopu zdrowotnego. Jestem jednak członkiem spółki cywilnej (wraz z mężem). Czy w tej sytuacji mogę skorzystać z urlopu (...)

 • Koncesja na sprzedaż alkoholu a firma cateringowa25 Lutego 2008

  Posiadam firmę cateringową i ostatnio dostałam zapytanie o zorganizowanie pikniku. Klientka chciała, aby oferta zawierała również piwo lane. Jest to impreza rodzinna, nie masowa. Czy w tej sytuacji jest wymagana (...)

 • Firma w Polsce a zamieszkanie w Niemczech3 Sierpnia 2007

  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w Polsce, ale mieszkam wraz z mężem Niemcem w Niemczech i tu także pracuję na umowę o pracę. Obecnie płacę podatki za działalność w Polsce, a z pracy (...)

 • Czy firma budowlana odpowiada za samowolę?16 Marca 2012

  Firma budowlana przebudowała stary dom jednorodzinny na wielorodzinny na zlecenie inwestora. Po pewnym czasie okazało się, że inwestor nie miał pozwolenia na budowę ani przebudowę domu. Firma

 • Firma kurierska nie chce uznać reklamacji za zniszczony towar. 8 Maja 2015

  rozpatrywanych kwestii.  1. Odrzucając złożoną przez Państwa reklamację, firma kurierska stwierdziła, iż powstała szkoda została zgłoszona dopiero po dokonaniu odbioru przesyłki. 2. Zasadą (...)

 • Własna firma, umowa o pracę i składki ZUS23 Kwietnia 2007

  , ubezpieczenie, firma

 • Zawarcie umowy konsorcjum23 Września 2004

  udzielenia kredytu ustawa wymaga dołączenia do treści umowy odpowiednich postanowień). umowa konsorcjum, konsorcjum, firma prywatna, firma państwowa

 • Umowy między przedsiębiorcami i użyczenie logo8 Maja 2003

  nawet niezmienionej postaci przez inny podmiot. firma, usługa, logo, rozliczenia

 • Kompetencje firmy windykacyjnej20 Kwietnia 2006

  znanego mu majątku albo z przypadających dłużnikowi bieżących świadczeń periodycznych za okres sześciu miesięcy. windykacja, firma windykacyjna, uprawnienia, komornik

 • Zmiana nazwy spółki jawnej26 Listopada 2003

  ważności tej umowy. W związku z tym, moga Państwo posługiwać się nową firmą już od chwili zmiany umowy.   umowa, firma, zmiana

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • FIRMA

  firma w której pracowałam przelała mi błedne wynagrodzenie z powodu awarii systemu tzn wiecej niz powinni i mam im teraz zwrócic nadpłate jezeli (...)

 • Firma Transportowa

  Witam, sporo szukałem na ten temat ale dobitnej odpowiedzi nigdzie nie mogę uzyskać. Do rzeczy, otworzyłem działalność gospodarczą z zakresu przewozu (...)

 • firma windykacyjna?

  czy ktoś zna jakąkolwiek firmę windykacyjną, która zajmuje sie sciąganiem zaległych alimentów? p.s podobno nie ma takich spraw, w których nie (...)

 • firma windykacyjna

  dzisiaj zadzwoniła do mnie pani krajowego centrum wierzytelności z żądaniem zaopłaty na rzecz telekomunikacji 1900zł; nie wiem w jaki sposób dodzwoniła (...)

 • Umowa firma polska - firma z EU

  Witam, czy jesli osoba prowadzaca dzialalnosc gosp. w Polsce podpisuje umowe z firma z EU na swiadczenie uslug marketingowych na wylacznosc (tylko dla (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane