Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie przedstawicielstwa5 Lutego 2009

  Firma zagraniczna z UE utworzyła w Polsce swoje przedstawicielstwo. Będzie ono wykonywać jedynie ograniczone czynności, na które zezwalają przepisy o przedstawicielstwach firm zagranicznych w (...)

 • Dochód z zagranicy7 Listopada 2008

  jest firma zagraniczna z UE, która nie prowadzi działalności w Polsce, nie ma w Polsce podmiotu, który mógłby pełnić funkcję płatnika podatku dochodowego od osób (...)

 • Założenie oddziału na terenie RP6 Czerwca 2002

  siedzibę osoba zagraniczna, na takich samych zasadach, jak przedsiębiorcy mający miejsce pobytu stałego lub siedzibę w tym państwie. Zaświadczenie nie jest wymagane, jeżeli między Rzeczpospolitą (...)

 • Zatrudnienie w Szwajcarii, praca w polskim biurze16 Sierpnia 2007

  Zagraniczna firma (szwajcarska) chce zatrudnić na normalną umowę o pracę polskich pracowników, którzy pracowaliby w Polsce w wynajmowanym przez Szwajcarów biurze wraz z infrastrukturą i obsługą (...)

 • Faktury od zagranicznego kontrahenta27 Stycznia 2006

  zagranicznego kontrahenta, aby można było zaksięgować poniesiony wydatek? Za granicą nie jest znane pojęcie NIP-u i w formularzach internetowych nie ma na nie miejsca. Jak to obejść? Czy dołączać (...)

 • Zapłata podatku w imieniu podatnika8 Października 2008

  Firma zagraniczna zatrudni w Polsce kilku pracowników. Firma ta chciałaby ze mną podpisać umowę, na podstawie której miałabym przejąć możliwie jak największą część obowiązków, (...)

 • Umowa o pracę w zagranicznej firmie5 Kwietnia 2011

  pracownikom. Pracodawca powinien się zarejestrować we właściwym urzędzie skarbowym (uzyskać numer NIP), a także we właściwym ZUS jako płatnik składek. Trochę inaczej wygląda sprawa przedsiębiorcy (...)

 • Umowa agencyja z obcokrajowcem8 Kwietnia 2004

  . Jeżeli zagraniczna firma prowadzi działalność na terenie RP obowiązana jest utworzyć na obszarze Polski oddział. Utworzenie oddziału obowiązkowo podlega wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego. (...)

 • Oddział a przedstawicielstwo2 Lutego 2004

  Firma zagraniczna ma prawo prowadzenia działalności gospodarczej tylko w dwu formach (czy tak) oddzialu lub przedstawicielstwa. Jaka jest różnica, gdzie znaleźć przepisy? Firma zagraniczna (...)

 • Firma budowlana w Holandii a VAT24 Maja 2011

  : Czy wystawiam fakturę z polskim NIP, czy rejestruje sie także w Holandii i tam otrzymuje ich NIP. Ponadto czy jeśli świadczę tam usługi dla osób fizycznych to czy ma zastosowanie zwolnienie? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zagraniczna firma a podatek

  Jak ma się sprawa z podatkami, jeżeli dla polskiej spółki usługi świadczy zagraniczna firma? Jak rozliczyć dochody tej firmy ? czy są zwolnione (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Firma w Anglii, a prowadzenie "działalności" w Polsce

  Witam, Na wstępie pragnę się przywitać gdyż jestem nowy na tym forum. Posiadam firmę LTD zarejestrowaną w Anglii (odpowiednik polskiej sp. z (...)

 • firma internetowa przed 18

  witam, nie mam jeszcze 18 lat i chcę założyć firmę internetową, mam już NIP, co teraz mam zrobić aby założyć taką działalność ?? Będzie (...)

 • Polska firma za granicą

  Witam, mieszkam w Anglii od kilku lat. Postanowiłem otworzyć własna działalność gospodarczą - sklep internetowy. Czy można prowadzić firmę za (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane