Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odliczenia od podatku za rok 200823 Października 2009

  ) i PIT-37 z tytułu umowy cywilno-prawnej. Z PIT-37 odliczyłam ulgę na internet i na dziecko, bo jestem samotna matką. Kilka dni temu urząd skarbowy wezwał mnie do skorygowania PIT-37, bo \" (...)

 • Nabycie działki siedliskowej a ulga podatkowa26 Kwietnia 2005

  faktury są z listopada 2004 roku). Czy urząd skarbowy ma prawo (a jeśli tak na jakiej podstawie) nie zaliczenia mi zakupu działki jako wydatku środków uzyskanych ze sprzedaży mieszkania? Zgodnie (...)

 • Pełnomocnictwo podatkowe1 Lutego 2006

  doradca nie może się uwolnić od takiego pełnomocnictwa? Okazało się ono praktyce bardzo uciążliwe, ponieważ urząd skarbowy interpretuje przepisy Ordynacji podatkowej w ten sposób, (...)

 • Powrót do zwolnienia podmiotowego od VAT29 Grudnia 2005

  ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), podatnik, który utracił prawo do zwolnienia od podatku lub zrezygnował z tego zwolnienia, może dopiero po upływie 3 lat, licząc od końca (...)

 • Komisant jako mały podatnik - obliczanie limitu13 Czerwca 2006

  " (Urząd Skarbowy w Piasecznie w piśmie z 24 września 2004 r., US18/ZT/T/ 44853/04/BK).   umowa komisu, komisant, komitent, mały podatnik, wartość sprzedaży, obrót, podatek VAT

 • Nadużycie pełnomocnictwa do sprzedaży gruntów8 Maja 2008

  , bez mojej wiedzy złożyła do Urzędu Skarbowego informację o sprzedaży działki, fałszując mój podpis, co potwierdził wyrok sądu. Po dwóch latach Urząd Skarbowy wzywa mnie do zapłacenia (...)

 • Zwrot VAT9 Marca 2007

  Spółka cywilna zarejestrowana w 2006 roku od początku swojej ma więcej faktur zakupu niż sprzedaży. Proszę o informację, czy w tym przypadku podatek VAT może być zwrócony przez Urząd (...)

 • Dowód zakupu rzeczy wniesionej aportem15 Stycznia 2007

  15 000 zł, a objąłem udziały za 8 000 zł. Czy jeżeli kupiłem sprzęt, a nie posiadam dowodu zakupu, mogę jego cenę wliczyć jako koszt przy obliczaniu podstawy do opodatkowania? Czy Urząd Skarbowy (...)

 • Zeznanie podatkowe emeryta19 Maja 2006

  finansowanych ze środków publicznych jest podatkiem należnym od podatnika za dany rok, chyba że naczelnik urzędu skarbowego wyda decyzję określającą wysokość zobowiązania podatkowego w innej (...)

 • Kolejność zaliczania wpłat na podatki i składki7 Marca 2006

  zaliczek na podatek, dokonaną wpłatę zalicza się na poczet zaliczki, począwszy od zobowiązania o najwcześniejszym terminie płatności. Zaliczki zatem obowiązkowo pokrywane są w kolejności (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane