Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Harmonogram pracy20 Września 2007

  w każdym tygodniu w ustalonych dniach i godzinach pracy. Harmonogram pracy powinien być tworzony w każdym okresie rozliczeniowym. Jak wynika z powyższego harmonogram czasu pracy (...)

 • Wynagrodzenie za pracę w sobotę29 Czerwca 2004

  sobót i ilość godzin. Podstawowym dowodem na okoliczność czasu pracy pracownika jest ewidencja czasu pracy prowadzona przez pracodawcę. Nie wyklucza to jednak możliwości (...)

 • Czas pracy29 Marca 2001

  pracownikowi z ewidencji czasu pracy wynika, że w danym cyklu rozliczeniowym przepracował ponad "normę" np. jedną godzinę, to należy mu za nią zapłacić, jak za pierwszą godzinę nadliczbową (...)

 • Odprawa emerytalna12 Lipca 2011

  rozwiązania stosunku pracy. Podsumowując roszczenie byłego Prezesa Zarządu Spółdzielni o wypłatę odprawy emerytalnej jest bezpodstawne z uwagi na brak spełnienia przesłanki związku przyczynowego (...)

 • Zwolnienie chorobowe z tytułu opieki5 Kwietnia 2004

  opieki sprawowanej nad chorym dzieckiem w wieku do 2 lat. Jeżeli chodzi o druk L$, na którym lekarz wypisuje zwolnienie lekarskie, to niczym nie różni się ten druk od zwolnienia od wykonywania (...)

 • Pozew do sądu pracy10 Sierpnia 2010

  nadliczbowe, należy również wskazać dowody na to, że pracownik takie godziny przepracował (świadkowie, ewidencja czasu pracy).Poniżej zamieszczamy link do przykładowego pozwu (...)

 • Określanie wymogów ofet do konkursu przez NFZ26 Października 2010

  zaskarżonej czynności. 2. Do czasu rozpatrzenia protestu postępowanie w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej ulega zawieszeniu, chyba że z treści protestu wynika, że jest

 • Zajęcie komornika sądowego za ZUS z 1999/200029 Sierpnia 2011

  rachunku bankowego w 2005 roku, bieg terminu przedawnienia (10 letni od 1999-2000) nie biegnie do czasu zakończenia postępowania egzekucyjnego. Jeżeli nie doszło do umorzenia postępowania, niestety

 • Zmiana przedmiotu powództwa w II instancji29 Kwietnia 2011

  Po otrzymaniu wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony pracownik złożył pozew do sądu pracy o uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne żądając przywrócenia do pracy. Okres wypowiedzenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane