Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  częściowa (art. 26b), emerytura z art. 183 (tzw. emerytura mieszana - termin użyty przez I. Jędrasik-Jankowską, Pojęcia..., s. 135), emerytura z art. 184. Szczegółowe omawianie (...)

 • Wcześniejsza emerytura dla przedsiębiorcy15 Marca 2004

  został uznany za całkowicie niezdolnego do pracy. Wynika z powyższego, iż Panu taka wcześniejsza emerytura nie będzie przysługiwać, gdyż po pierwsze nie jest Pan obecnie pracownikiem, a po drugie (...)

 • Emerytura dla osoby urodzonej po 31 grudnia 194821 Kwietnia 2008

  rok okresów nieskładkowychoraz w 30% wg nowych zasad, opisanych powyżej. emerytura, okres składkowy, kapitał początkowy, OFE, fundusz emerytalny, ZUS, emerytury

 • Działalność gospodarcza emeryta wojskowego5 Grudnia 2006

  emerytura stanowi 75% podstawy jej wymiaru bez uwzględnienia podwyższenia z tytułu inwalidztwa pozostającego w związku ze służbą oraz wobec osób pobierających rentę inwalidzką z tytułu inwalidztwa (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury23 Listopada 2004

  uznana za całkowicie niezdolną do pracy, to wcześniejsza emerytura nie będziemogła być przyznana (nie spełni Pani bowiem warunku uzyskania 30-letniego okresu składkowego i nieskładkowego do 31 grudnia (...)

 • Emerytura wojskowa a kapitał początkowy29 Maja 2002

  konstrukcją kapitału początkowego. Emerytura wojskowa przysługuje żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej, który w dniu zwolnienia z tej służby posiada 15 lat służby wojskowej w (...)

 • Emerytura na starych czy nowych zasadach13 Lutego 2006

  przysługuje kobiecie, która osiągnęła wiek co najmniej 60 lat. Skro pracownica, o której mowa w pytaniu, nie osiągnęła jeszcze tego wieku, a chce przejść na emeryturę, to emerytura ta będzie (...)

 • Wniosek o przyznanie wcześniejszej emerytury14 Lipca 2006

  zatrudnienie w dniu osiągnięcia uprawniającego wieku. Wcześniejsza emerytura nie jest też uzależniona od tego, czy ubezpieczony zgłasza wniosek w dniu, w którym osiąga wymagany wiek, może to zrobić (...)

 • Postępowanie komornicze z emerytury8 Lipca 2005

  komorniczego, to znaczy, ze został już wydany bankowy tytuł egzekucyjny i nadana klauzula wykonalności, w takim przypadku emerytura jest chroniona do pewnej wysokości. Komornik bowiem nie może (...)

 • Zaliczanie okresów ubezpieczenia w KRUS i ZUS15 Listopada 2002

  , komu i w jakim wymiarze przysługuje emerytura rolnicza. Określa przez jaki okres ubezpieczony musi podlegać ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu, żeby nabyć prawo do emerytury. Ponadto ustawa przewiduje

 • Odmowa przyznania wcześniejszej emerytury17 Października 2007

  uchylić zaskarżoną decyzję. W tym wypadku odwołaniu nie nadaje się dalszego biegu. ZUS, decyzja, odmowa przyznania, wcześniejsza emerytura. warunki szkodliwe, szczególne, wiek

 • Przejście na emeryturę z renty10 Listopada 2006

  , emerytura, prawo do renty, prawo do emerytury, ubezpieczenia społeczne

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  , że: emerytura uzyskana w Polsce wynosi: 10 000 zł emerytura uzyskana w USA po przeliczeniu na złote polskie wynosi: 15 000zł podatek zapłacony za granicą po przeliczeni na złote (...)

 • Emerytura żołnierza zawodowego15 Marca 2005

  jej wymiaru. W tym konkretnym przypadku 60%. emerytura, zawieszenie, zmniejszenie, żołnierz, przychód

 • Wcześniejsza emerytura dla osoby bezrobotnej13 Marca 2006

  , chyba że w dniu zgłoszenia wniosku o emeryturę są uprawnieni do renty z tytułu niezdolności do pracy.  Z tej ostatniej regulacji wynika, że nie będzie Pana mamie przysługiwała wcześniejsza emerytura

 • Emerytura a przychody z najmu25 Października 2010

  , emerytura, ZUS, stawka, dodatkowy dochód

 • Staż emerytalny rolnika9 Września 2003

  warunki: 1) osiągnął wiek emerytalny; wiek emerytalny kobiety wynosi 60 lat, a mężczyzny 65 lat, 2) podlegał ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu przez okres co najmniej 100 kwartałów. Emerytura rolnicza

 • Zawieszenie emerytury rolniczej22 Sierpnia 2003

  powoduje, że emerytura będzie zawieszona (na okres wykonywania tej działalności). Wypłata emerytury lub renty inwalidzkiej z ubezpieczenia ulega częściowemu zawieszeniu, jeżeli emeryt lub rencista (...)

 • Zawieszenie prawa do emerytury9 Lipca 2003

  (kobieta) i 65 lat (mężczyzna) - emerytura nie będzie ani zawieszona ani zmniejszona - emeryt nie kontynuuje zatrudnienia, nie przekroczył wymienionego wyżej wieku - emerytura będzie zmniejszona (...)

 • Praca w szczególnych warunkach4 Lipca 2003

  równocześnie te przewidziane dla osób urodzonych po dniu 31 grudnia 1948 r. a przed dniem 1 stycznia 1969 r., to możę Pani przejść na wcześniejszą emeryturę. emerytura, wcześniejsza, Fundusz (...)

 • Wniosek o emeryturę przed osiągnięciem wieku 15 Września 2008

  porozumienia stron. emerytura, wniosek o emeryturę, wiek emerytalny, wypowiedzenie umowy o pracę, praca, rozwiązanie, kwota bazowa, ZUS

 • Prawo do emerytury rolniczej8 Sierpnia 2003

  jedynie jedna z form zaprzestania przez rolników prowadzenia gospodarstwa). rolnik, emerytura rolnicza, zaprzestanie prowadzenia gospodarstwa rolnego, umowa z następcą, prawo do emerytury

 • Wcześniejsza emerytura w związku z pracą w szczególnych warunkach9 Lutego 2012

  okresów składkowych i nieskładkowych - dla ubezpieczonych będących pracownikami – konieczne jest rozwiązanie stosunku pracy. emerytura, wcześniejsza

 • Wcześniejsza emerytura dla urodzonych między 31 grudnia 1948 a 1 stycznia 19694 Lutego 2012

  sytuacji opisanej w ust. 3), nawet jeżeli bezpośrednio przed zgłoszeniem wniosku o emeryturę dana osoba nie pracowała” emerytura, wcześniejsza, warunki

 • Emerytura pomostowa11 Stycznia 2002

  Czy tzw. "emerytura pomostowa" jest aktualnym świadczeniem? O emeryturach pomostowych mówi art. 24 ust. 2 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń. Ma ona przysługiwać niektórym

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Emerytura-2011

  Witam Czy nic się nie zmieniło w kwestii emertów, kórzy postanowili dalej pracować dalej maja obowiązek zwolnienia sie z pracy?Z góry dziekuję (...)

 • Emerytura

  Witam Moja znajoma słyszała, że emerytury mają być podwyższone. Czy to prawda? Czy ktos z Państwa wie coś na ten temat? Witam Mam takie (...)

 • emerytura ?

  Jestem kierowcą. Urodziłem sie w 1951 roku. Łącznie mam 41 lat pracy w tym 21 lat pracy jako kierowca samochodów uprzywilejowanych. Kiedy moge przejść (...)

 • emerytura a sprostowanie daty urodzenia

  witam mam pytanie dot mojej emerytury w tym roku zostala mi przyznana emerytura i w tym roku sprostowalem sadownie swoja date urodzenia poniewarz moja (...)

 • renta rodzinna a emerytura

  Witam Mąż zmarł w 2010 roku, pobierał emeryture i połowe renty z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą zawodową. Zgon męża nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane