Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  na powszechne ubezpieczenie zdrowotne oraz kwotę ulgi remontowo – modernizacyjnej. Pamiętać, jednak należy, że odliczeniu podlegają jedynie składki na ubezpieczenie zdrowotne, (...)

 • Ustalanie granic potrąceń dla świadczenia30 Sierpnia 2010

  miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne. Tak więc, stanowisko ZUS uznać należy za uzasadnione i zgodne z obowiązującymi przepisami.   W

 • Wysokość emerytury na rękę4 Stycznia 2007

  ubezpieczenia zdrowotnego.   Składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi 9 % podstawy wymiaru składki. Podstawą wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne jest kwota emerytury, (...)

 • Składki na ubezpieczenie rencisty2 Kwietnia 2007

  310,05 zł - renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy składka, rencista, ZUS, ubezpieczenie, zdrowotne, społeczne, praca, działalność gospodarcza

 • Zapłata za pobyt w szpitalu28 Kwietnia 2008

  ;środki pomocnicze; transport sanitarny;  ratownictwo medyczne.   ubezpieczenia, społeczne, ZUS, emerytura, śmierć, pobyt, szpital, zapłata, świadczenia zdrowotne, ubezpieczony

 • Składki ZUS emeryta prowadzącego działalność23 Listopada 2007

  zdrowotne (art. 66 ust. 1 pkt 16 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych). składki, ZUS, emeryt, emerytura, działalność gospodarcza

 • Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowca27 Czerwca 2006

  RP), a art. 9 rozporządzenia nie znajdzie do Pana zastosowania, gdyż spełni Pan warunek zamieszkiwania na terenie RP. ubezpieczenie, ubezpieczenie zdrowotne, służba zdrowia, obcokrajowiec, (...)

 • Opłacanie składek emerytalnych przez cudzoziemca4 Kwietnia 2003

  nie przewidują możliwości zwrotu pobranych składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Ubezpieczenie to jest dla osób wykonujących pracę na obszarze RP obowiązkowe. Nie ma tu znaczenia (...)

 • Potrącenia komornicze z zasiłku 10 Listopada 2011

  ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczki i innych należności z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Wobec tego jest to kwota netto. W związku z powyższym pracodawca słusznie dokonuje (...)

 • Emerytura a praca lub działalność gospodarcza30 Lipca 2008

  z tytułu tej działalności dobrowolnemu ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu.Natomiast obowiązkowe jest ubezpieczenie zdrowotne (art. 66 ust. 1 pkt 16 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane