Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pracownicy w delegacji za granicą24 Kwietnia 2007

  umów wynagrodzenie, jakie osoba mająca miejsce zamieszkania w Umawiającym się Państwie (w Polsce) otrzymuje za pracę najemną, wykonywaną w drugim Umawiającym się Państwie (...)

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop15 Lutego 2005

  . Kodeks pracy stanowi, że w roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop (w tym (...)

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli. 2 Czerwca 2015

  ) wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego oraz wynagrodzenia za czas innej usprawiedliwionej nieobecności w pracy,  3) wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy (...)

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop23 Listopada 2004

  niewykorzystany urlop. A zatem w momencie rozwiązania umowy o pracę przysługuje Panu roszczenie o ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Ekwiwalent należy się za (...)

 • Podatek od wynagrodzenia pracownika agencji pracy16 Września 2008

  wykonywana jest w drugim Umawiającym się Państwie (w Holandii). Jeżeli praca najemna jest tak wykonywana (w Holandii), to otrzymywane za nią wynagrodzenie może być (...)

 • Dochody z działalności gospodarczej w Holandii27 Grudnia 2006

  Państwa (np. Holandii) podlegają opodatkowaniu tylko w tym Państwie (tj. tylko w Holandii), chyba że przedsiębiorstwo prowadzi działalność gospodarczą w drugim Umawiającym (...)

 • Czy należy mi się odprawa z tytułu likwidacji mojego stanowiska? 16 Kwietnia 2015

  niedotyczących pracowników, iż jeżeli chodzi o pojęcie przyczyn niedotyczących pracownika , to w gospodarce funkcjonującej w oparciu o założenia zbliżone do wolnorynkowych (...)

 • Ekwiwalent za urlop a przywrócenie do pracy26 Sierpnia 2009

  prawo do urlopu wypoczynkowego za okres pozostawania bez pracy. Wobec powyższego, w razie ponownego rozwiązania umowy nie nabędzie również prawa do ekwiwalentu (tak (...)

 • Odprawa pieniężna przy porozumienie stron czy rozwiązaniu umowy z uwagi na likwidacje stanowiska? 1 Kwietnia 2015

  się w powiatowym urzędzie pracy - w przypadku wymienionym w ust. 1 pkt 2 i 8; 3) po okresie 180 dni od dnia zarejestrowania się w powiatowym urzędzie pracy - w (...)

 • Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy dla nauczyciela 16 Kwietnia 2008

  ;rej w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, uzyskuje prawo do pierwszego urlopu w ostatnim dniu poprzedzającym ferie szkolne, a prawo do drugiego i dalszych urlopów (...)

 • Ekwiwalent pieniężny w świadectwie pracy24 Lipca 2007

  pracy. Ekwiwalent jest surogatem urlopu wypoczynkowego, do którego to urlopu pracownik ma prawo w roku, w którym nastąpiło rozwiązanie lub wygaśniecie stosunku pracy. (...)

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą10 Czerwca 2005

  jednak nie osiąga dochodów w Polsce. Taką właśnie umowa została zawarta z Wielka Brytanią. W art. 15 owej umowy czytamy, że w odniesieniu do Pani sytuacji wynagrodzenia za (...)

 • Odzież ochronna i robocza25 Listopada 2009

  wypłacania pracownikom ekwiwalentu pieniężnego w zamian za używanie przez pracowników własnej odzieży i obuwia roboczego i zacząć zaopatrywać pracowników w (...)

 • Wypowiedzenie a proporcjonalny ekwiwalent za urlop18 Kwietnia 2006

  rozwiązanie stosunku za porozumieniem stron. Przechodząc do meritum pracownik nabywa z każdym rokiem prawo do urlopu w pełnym wymiarze. Oczywiście jeśli wiadomo, że pracownik (...)

 • Wypłata ekwiwalentu za niewykorzystany urlop5 Października 2004

  do pracy oraz za czas niezawinionego przez pracownika przestoju, 3) gratyfikacji (nagród) jubileuszowych, 4) wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego, a także za czas innej (...)

 • Prawo do renty a niewykorzystany urlop17 Czerwca 2003

  za pośrednictwem płatnika składek (czyli pracodawcy). ekwiwalent za niewykorzystany urlop, renta, prawo do renty, renta z tytułu niezdolności do pracy, ubezpieczenia (...)

 • Ekwiwalent za urlop24 Kwietnia 2007

  rozwiązanie stosunku pracy za wypowiedzeniem przez pracownika czy na mocy porozumienia stron. W związku z tym w przypadku rozwiązania stosunku pracy tymi sposobami pracownikowi (...)

 • Agencja pośrednictwa pracy a umowa o pracę10 Stycznia 2005

  Prowadzę agencję pośrednictwa pracy w zakresie pośrednictwa do pracy za granicą. Wysyłam osoby do pracy w Holandii. W Holandii osoby (...)

 • Ekwiwalent za urlop po rozwiązaniu stosunku pracy18 Czerwca 2003

  pracy w pięciodniowym tygodniu pracy, nie wlicza się do urlopu. Do okresu zatrudnienia, od którego zależy prawo do urlopu i wymiar urlopu, wlicza się okresy poprzedniego (...)

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy29 Czerwca 2007

  nowego zakładu pracy. Nie wykorzystał on urlopu, więc chcę wypłacić mu należny ekwiwalent. Pracownik już mnie poinformował, że nie chce pieniędzy, gdyż zamierza w lipcu iść na (...)

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop23 Września 2005

  ciągu pracy w roku 2005 wykorzystał 62 godziny. Za ile godzin / dni należy wypłacić pracownikowi ekwiwalent za urlop? Za 58 godzin czyli 7,25 dnia czy też może należy (...)

 • Urlop przy umowie o zastępstwo14 Marca 2007

  ;  u kolejnego pracodawcy - w wymiarze: a) proporcjonalnym do okresu pozostałego do końca danego roku kalendarzowego - w razie zatrudnienia na czas nie krótszy niż do (...)

 • Określenie czasu pracy w umowie o pracę25 Stycznia 2005

  pracy. Odrębnie uregulowana została kwestia dyżuru (pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie (...)

 • Wysokość odprawy dla pracownika idącego do wojska7 Maja 2005

  , a następnie, mnożąc tak otrzymany ekwiwalent za jedną godzinę urlopu przez liczbę godzin niewykorzystanego przez pracownika urlopu wypoczynkowego. Współczynnik służący do ustalenia (...)

 • Urlop dla pracownika tymczasowego 26 Listopada 2008

  wypłaca pracownikowi tymczasowemu ekwiwalent pieniężny w zamian za ten urlop lub niewykorzystaną jego część. Wynagrodzenie za jeden dzień urlopu wypoczynkowego lub ekwiwalent (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.