Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa najmu - mieszkanie kwaterunkowe22 Kwietnia 2005

  mieszkanie własnościowe) powoduje utratę prawa do lokalu komunalnego. Jednak zawsze szczegółowe zasady określone są indywidualnie w gminie. Wynika to z tego, iż to rada gminy w drodze (...)

 • Eksmisja - numer pesel pozwanego28 Grudnia 2009

  prawnej.Prosimy także o zapoznanie się z artykułami:Czy można eksmitować "na bruk" - czyli egzekucja nakazu opróżnienia lokalu i wydania rzeczy,Jak przeprowadzić egzekucję (...)

 • Użyczenie a uciążliwy lokator16 Stycznia 2008

  prawo do korzystania z mieszkania, a jest jedynie administracyjnym obowiązkiem. Istotną kwestią w opisywanym przypadku jest rozstrzygnięcie, na jakiej podstawie siostrzeniec zamieszkuje u Pani matki. (...)

 • Ścianka działowa w mieszkaniu w najmie1 Lutego 2011

  zarządca postąpił zgodnie z prawem wydając zgodę na postawienie ścianki bez zgody drugiego z współmałżonków ( najemcy lokalu komunalnego stanowiącego własność gminy)? (...)

 • Brak lokalu zastępczego a odszkodowanie od gminy dla właściciela mieszkania22 Czerwca 2011

  osoba korzysta z jego lokalu bez tytułu prawnego.Wskazuje na to bezpośrednio orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 30 kwietnia2009 r. (VI ACa 1392/2008): „W przypadku zajmowania (...)

 • Wykup mieszkania komunalnego przez najemcę14 Sierpnia 2007

  nie może z mocy prawa wstąpić w stosunek najmu w przypadku, gdy najemca lokalu rezygnuje z najmowanego lokalu. Wstąpienie z mocy prawa w stosunek najmu przysługuje córce (...)

 • Eksmisja i przydział lokalu socjalnego31 Października 2007

  zostało wprowadzone dopiero nowelizacją z dniem 1 stycznia 2005 roku. Ustawa nie przewiduje żadnych ograniczeń w zakresie eksmisji osób niezdolnych do pracy.   W zakresie powyższego zagadnienia

 • Udział w mieszkaniu a zwrot bonifikaty15 Października 2007

  później niż w ciągu 12 dni od sprzedaży lokalu mieszkalnego, na który została udzielona bonifikata. Jeżeli więc Pańska teściowa zakupi mieszkanie na współwłasność razem z Państwem, (...)

 • Odmowa przyjęcia lokalu socjalnego19 Maja 2006

  Lokator z wyrokiem eksmisyjnym z orzeczonym prawem do lokalu socjalnego. Czy taki lokator może odmówić przyjęcia od gminy lokalu socjalnego i nadal pozostawać w zajmowanym bez tytułu (...)

 • Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z lokalu23 Marca 2005

  lokal bez tytułu prawnego, na którym dodatkowo z całą pewnością ciąży zaległość z tytułu czynszu, opłacał właścicielowi lokalu dobrowolnie odszkodowanie za bezumowne korzystanie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane