Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Użyczenie a uciążliwy lokator16 Stycznia 2008

  prawo do korzystania z mieszkania, a jest jedynie administracyjnym obowiązkiem. Istotną kwestią w opisywanym przypadku jest rozstrzygnięcie, na jakiej podstawie siostrzeniec zamieszkuje u Pani matki. (...)

 • Wykup mieszkania komunalnego przez najemcę14 Sierpnia 2007

  nie może z mocy prawa wstąpić w stosunek najmu w przypadku, gdy najemca lokalu rezygnuje z najmowanego lokalu. Wstąpienie z mocy prawa w stosunek najmu przysługuje córce (...)

 • Eksmisja i przydział lokalu socjalnego31 Października 2007

  zostało wprowadzone dopiero nowelizacją z dniem 1 stycznia 2005 roku. Ustawa nie przewiduje żadnych ograniczeń w zakresie eksmisji osób niezdolnych do pracy.   W zakresie powyższego zagadnienia

 • Udział w mieszkaniu a zwrot bonifikaty15 Października 2007

  później niż w ciągu 12 dni od sprzedaży lokalu mieszkalnego, na który została udzielona bonifikata. Jeżeli więc Pańska teściowa zakupi mieszkanie na współwłasność razem z Państwem, (...)

 • Odmowa przyjęcia lokalu socjalnego19 Maja 2006

  Lokator z wyrokiem eksmisyjnym z orzeczonym prawem do lokalu socjalnego. Czy taki lokator może odmówić przyjęcia od gminy lokalu socjalnego i nadal pozostawać w zajmowanym bez tytułu (...)

 • Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z lokalu23 Marca 2005

  lokal bez tytułu prawnego, na którym dodatkowo z całą pewnością ciąży zaległość z tytułu czynszu, opłacał właścicielowi lokalu dobrowolnie odszkodowanie za bezumowne korzystanie (...)

 • Dostarczenie lokalu socjalnego przez właściciela29 Maja 2007

  lokalu do czasu złożenia przez gminę oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego.   Tak więc ustawa o ochronie lokatorów nie przewiduje możliwości dostarczenia przez właściciela innego (...)

 • *Prawo najmu lokalu funkcyjnego11 Kwietnia 2012

  wynika, iż Pańska eks-żona straciła prawo do korzystania z lokalu z momentem uzyskania we własnym zakresie innego lokalu. Wysokość spłaty jest zależna od hipotetycznego okresu (...)

 • Nabycie własności mieszkania komunalnego15 Listopada 2004

  , warunki zamieszkiwania kwalifikujące wnioskodawcę do ich poprawy, kryteria wyboru osób, którym przysługuje pierwszeństwo zawarcia umowy najmu lokalu na czas nieoznaczony i lokalu socjalnego, (...)

 • Eksmisja a uprawnienie do lokalu socjalnego11 Lutego 2012

  lokatorami nie były (np. samowolnie zajęły lokal) – por. uchwałę SN z dnia 15 listopada 2001 r., III CZP 66/01, OSNC 2002, nr 9, poz. 109. Por. też uchwały SN z dnia 22 maja 1996 r., (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane