Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Eksmisja przy umowie najmu okazjonalnego28 Października 2010

  ;rym będzie mógł zamieszkać w przypadku wykonania egzekucji obowiązku opróżnienia lokalu; 3) oświadczenie właściciela lokalu lub osoby posiadającej tytuł prawny do lokalu, (...)

 • Nabycie własności mieszkania komunalnego15 Listopada 2004

  , warunki zamieszkiwania kwalifikujące wnioskodawcę do ich poprawy, kryteria wyboru osób, którym przysługuje pierwszeństwo zawarcia umowy najmu lokalu na czas nieoznaczony i lokalu socjalnego, (...)

 • Przysądzenie własności tytułem egzekucyjnym10 Lutego 2005

  złożenie do sądu wniosku o opróżnienie lokalu mieszkalnego? Czy dłużnikowi, który utracił prawo do lokalu mieszkalnego (w wyniku licytacji komorniczej został on sprzedany) przysługuje prawo (...)

 • Wygaśnięcie najmu a podnajem20 Lipca 2007

  Osoba fizyczna zawiera umowę najmu z inną osoba fizyczną - mężczyzną. Z kolei ten mężczyzna podnajmie część mieszkania innej osobie - kobiecie z dzieckiem. Mężczyzna będzie zobowiązany (...)

 • Eksmisja firmy z lokalu11 Grudnia 2008

  lokalu? Czy konieczny jest wyrok sadu skoro nie jest to lokal mieszkalny a najemcą jest spółka z o.o.? Czy w przypadku gdyby zamki zostały wymienione przez firmę właściciel może skorzystać (...)

 • Eksmisja - wskazanie pozwanych29 Maja 2007

  Będę wnosił pozew o eksmisję z mojego mieszkania przeciwko dwóm osobom, które mieszkają tam z moją matka. W pozwie, według istniejących reguł będę musiał wymienić wszystkie osoby korzystające (...)

 • Objęcie w posiadanie nieruchomości z licytacji25 Lipca 2007

  lokalu, nie będzie przysługiwało tej osobie prawo do lokalu zastępczego. Przyspieszy więc to znacznie procedurę eksmisji tej osoby z zajmowanego lokalu. Działanie opisane w pytaniu (...)

 • Opróżnienie lokalu mieszkalnego7 Stycznia 2008

  wyroku i opróżnienie lokalu nie jest jednak sytuacją prostą. W pierwszej kolejności warto zbadać, czy lokatorowi zostało przyznane prawo do lokalu socjalnego  - stosowne postanowienie (...)

 • Uprawnieni do lokalu socjalnego21 Grudnia 2004

  braku pracy należy uzyskać odpowiednie zaświadczenie z powiatowego urzędu pracy. Gmina zawiera umowę najmu lokalu socjalnego, jeżeli osoba spełnia wymogi wynikające z ustawy. Lokal (...)

 • Eksmisja na bruk a pomieszczenie tymczasowe17 Marca 2005

  życia osób przekwaterowywanych. Od dwóch ostatnich wymagań można odstąpić, ale wyłącznie za zgodą dłużnika przekwaterowywanego. Eksmisja, opróżnienie lokalu, egzekucja z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane