Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Uprawnienia spadkodawcy testamentowego4 Marca 2005

    ze spadku po matce są teraz traktowane jak tylko i wyłącznie spadek po ojcu i nie wraca się do spadkobrania po wcześniej zmarłej matce? Nie rozróżnia się spadku ustawowego po (...)

  • Dziedziczenie ustawowe17 Sierpnia 2007

    dożywotniej służebności osobistej nasza obecnie 12-letnia córka. Mąż jest również współwłaścicielem (ze mną ) - 1/3 działki, którą to odziedziczyłam po ojcu (przed ślubem z mężem) (...)

  • Darowizna a zachowek7 Sierpnia 2007

    dwa przypadki, mianowicie gdyby spadkodawca zostawił po sobie testament, a także gdyby takiego testamentu nie było i nastąpiłoby dziedziczenie ustawowe (zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego). (...)

  • Uregulowanie spraw spadkowych po rodzicach22 Października 2012

    spadkobierców. Podczas postępowania sąd bada z urzędu, czy w skład spadku wchodzi gospodarstwo rolne, ponieważ gospodarstwo rolne w momencie otwarcia spadku zarówno po matce, jak i po (...)

  • Dziedziczenie testamentowe rodzeństwa9 Października 2007

    jego ojcu, a zatem 25% spadku po pierwszym spadkodawcy (Pana wujku). dziedziczenie dalszych krewnych, dziedziczenie zstępnych rodzeństwa, dziedziczenie ustawowe, udział (...)

  • Spadek po ojcu28 Marca 2012

    małżonków należą przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił. Z powyższego wynika, iż nawet gdyby nie posiadała (...)

  • Darowizna na rzecz jednego z małżonków26 Marca 2008

    uczyniona tylko i wyłącznie na rzecz siostry, będzie jej majątkiem i np. w przyszłości dziecko z poprzedniego związku nie będzie dochodziło tutaj do dziedziczenia po ojcu? Zgodnie z ogólną (...)

  • Odrzucenie spadku21 Stycznia 2009

    W dziedziczeniu po spadkodawcy występują dzieci zmarłego brata spadkodawcy. Po zmarłym ojcu przyjęły one spadek kilka lat wcześniej. Czy będą one mogły odrzucić spadek po bracie (...)

  • Spadek a dziecko z pierwszego małżeństwa26 Marca 2004

    jednak one po swoim ojcu. Jeżeli zatem Pani mąż będzie żył momencie Pani śmierci, będzie on spadkobiercą powołanym do dziedziczenia po Pani, a po jego śmierci do dziedziczenia (...)

  • Pomyłka testatora28 Marca 2006

    testament, bo jest on niezgodny z przepisami prawa? A co w sytuacji, gdy dwoje dzieci nie sprzeciwia się woli testatora? Zgodnie z art. 926 § 2 kc dziedziczenie ustawowe ma miejsce wtedy, gdy spadkodawca (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • SPADEK PO OJCU

    Czy jest możliwe aby po śmierci ojca dzieci nie odziedziczyły żadnego majątku (nawet zachowku)? Dzieci są z pierwszego małżeństwa a ojciec nie (...)

  • kredyt po ojcu, którego prawie nie znałem

    Ojciec z którym od lat nie miałem kontaktu zmarł jedyne co po nim odziedziczyłem to zaciągnięty kredyt, czy jestem w obowiązku go spłacić? Jeśli (...)

  • czy należy się spadek?

    mam takie pytanie, czy córce należy się spadek po ojcu w sytuacji kiedy płacił on alimenty, a po urodzeniu córki ożenił się jeszcze 2 razy? (...)

  • Odwołanie zrzeczenia się spadku

    Witam. Mój dziadek miał troje dzieci. Na początku roku zmarł jako wdowiec. Zostawił w spadku posiadłość, którą zapisał w testamencie mojemu (...)

  • PRAWO SPADKOWE - obdarowany nie dożył spadku - zachowek

    Witam. Mam pytanie dotyczące roszczenia o zachowek. Mój dziadek w 2008 roku darował aktem notarialnym mieszkanie mojemu ojcu. Niestety mój ojciec zmarł (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane