Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uprawnienia spadkodawcy testamentowego4 Marca 2005

  ze spadku po matce są teraz traktowane jak tylko i wyłącznie spadek po ojcu i nie wraca się do spadkobrania po wcześniej zmarłej matce? Nie rozróżnia się spadku ustawowego po (...)

 • Darowizna a zachowek7 Sierpnia 2007

  dwa przypadki, mianowicie gdyby spadkodawca zostawił po sobie testament, a także gdyby takiego testamentu nie było i nastąpiłoby dziedziczenie ustawowe (zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego). (...)

 • Uregulowanie spraw spadkowych po rodzicach22 Października 2012

  spadkobierców. Podczas postępowania sąd bada z urzędu, czy w skład spadku wchodzi gospodarstwo rolne, ponieważ gospodarstwo rolne w momencie otwarcia spadku zarówno po matce, jak i po (...)

 • Dziedziczenie testamentowe rodzeństwa9 Października 2007

  jego ojcu, a zatem 25% spadku po pierwszym spadkodawcy (Pana wujku). dziedziczenie dalszych krewnych, dziedziczenie zstępnych rodzeństwa, dziedziczenie ustawowe, udział (...)

 • Spadek po ojcu28 Marca 2012

  małżonków należą przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił. Z powyższego wynika, iż nawet gdyby nie posiadała (...)

 • Darowizna na rzecz jednego z małżonków26 Marca 2008

  uczyniona tylko i wyłącznie na rzecz siostry, będzie jej majątkiem i np. w przyszłości dziecko z poprzedniego związku nie będzie dochodziło tutaj do dziedziczenia po ojcu? Zgodnie z ogólną (...)

 • Odrzucenie spadku21 Stycznia 2009

  W dziedziczeniu po spadkodawcy występują dzieci zmarłego brata spadkodawcy. Po zmarłym ojcu przyjęły one spadek kilka lat wcześniej. Czy będą one mogły odrzucić spadek po bracie (...)

 • Spadek a dziecko z pierwszego małżeństwa26 Marca 2004

  jednak one po swoim ojcu. Jeżeli zatem Pani mąż będzie żył momencie Pani śmierci, będzie on spadkobiercą powołanym do dziedziczenia po Pani, a po jego śmierci do dziedziczenia (...)

 • Zachowek od gospodarstwa rolnego5 Marca 2010

  (dziedziczenie ustawowe a nie testamentowe - w przypadku, gdyby Pana mama nie pozostawiła testamentu). W praktyce czasami zdarza się, że roszczenie o uzupełnienie zachowku przysługuje spadkobiercy (...)

 • Zrzeczenie się roszczeń do mieszkania a spadek29 Grudnia 2008

  dzieci. zachowek, dziedziczenie ustawowe, testament, uprawnienia spadkowe konkubenta, wydziedziczenie, spadkobierca, spadkodawca, dzieci, przysposobienie, prawo, małżeństwo

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podzial po zmarlym ojcu

  Witam, Ojciec pracował przez 8 lat w Wielkiej Brytanii i postanowił się ubezpieczyć w Banku, podczas zakładania konta. W przypadku śmierci lub choroby (...)

 • SPADEK PO OJCU

  Czy jest możliwe aby po śmierci ojca dzieci nie odziedziczyły żadnego majątku (nawet zachowku)? Dzieci są z pierwszego małżeństwa a ojciec nie (...)

 • kredyt po ojcu, którego prawie nie znałem

  Ojciec z którym od lat nie miałem kontaktu zmarł jedyne co po nim odziedziczyłem to zaciągnięty kredyt, czy jestem w obowiązku go spłacić? Jeśli (...)

 • czy należy się spadek?

  mam takie pytanie, czy córce należy się spadek po ojcu w sytuacji kiedy płacił on alimenty, a po urodzeniu córki ożenił się jeszcze 2 razy? (...)

 • Odwołanie zrzeczenia się spadku

  Witam. Mój dziadek miał troje dzieci. Na początku roku zmarł jako wdowiec. Zostawił w spadku posiadłość, którą zapisał w testamencie mojemu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane