Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odszkodowanie przy budowie drogi krajowej3 Listopada 2006

  odszkodowania z tytułu utraconych korzyści nie znajdzie racjonalnego uzasadnienia. droga krajowa, budowa drogi, wywłaszczenie, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, odszkodowanie, szkoda, zakres

 • Wady formalne wypowiedzenia umowy o pracę27 Lutego 2009

  podpisania tego wypowiedzenia i go nie przyjęłam. Po pracy już w domu dowiedziałam się ,że na tę okoliczność sporządzono jakiś protokół i wysłano kurierem to moje wypowiedzenie do podpisu, ponieważ (...)

 • Godziny nadliczbowe a dodatek i dzień wolny5 Listopada 2007

  unijnego polegającego na niewliczaniu dyżurów do czasu pracy. Dyrekcja ZOZ chce rozwiązać problem i udzielać lekarzom czasu wolnego za nadgodziny (zejścia po dyżurach, udzielanie dni wolnych) i nie (...)

 • Postępowanie egzekucyjne w administracji10 Lipca 2007

  z "Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych". Nie istotne tutaj jest umorzenie, bo jak pisałem wynika ono z zapisów umowy. Dyrekcja umorzyła mi 30% sumy do spłaty, ale też nie wpłacono mi 250 zł

 • Wczasy pod gruszą9 Lipca 2007

  wnioskiem o takie świadczenia występowały wszystkie zakładowe organizacje związkowe. Dyrekcja twierdzi, że skoro fundusz jest przeznaczany na dofinansowanie wczasów i kolonii, to każdy z tego może (...)

 • Urlop wypoczynkowy nauczyciela - inwentaryzacja21 Czerwca 2007

  inwentaryzacji, jednak otrzymałam negatywną odpowiedź. Dyrekcja w uzasadnieniu powołała się na art. 66 Karty Nauczyciela. W jaki sposób mogę dochodzić swoich praw? Sądziłam, że czas za inwentaryzację (...)

 • Wykorzystanie emblematu Unii Europejskiej10 Lipca 2006

  (zajmuje się tym Sekretariat Generalny, Dyrekcja ds. Instytucjonalnych). Emblemat europejski może być użyty tylko wtedy, jeżeli: nie spowoduje on konfliktu pomiędzy użytkownikiem a Wspólnotą Europejską (...)

 • Czas pracy nauczyciela - odpracowanie niedoboru1 Czerwca 2006

  Jako nauczycielka w Liceum Ogólnokształcącym oprócz pełnego etatu (18godz. tyg.) mam kilka nadgodzin. Jednak wynagrodzenie otrzymuję tylko za część tych nadgodzin, gdyż Dyrekcja Szkoły tymi

 • Stawki kar za uszkodzenie mienia pracodawcy6 Kwietnia 2004

  W firmie zdarza się coraz więcej sytuacji uszkodzenia samochodów służbowych przez zatrudnionych kierowców. (Na marginesie firma nasza nie jest firmą transportową). W związku z powyższym Dyrekcja

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie24 Stycznia 2003

  pisemnie naszą prośbę - do dnia dzisiejszego bez odpowiedzi - w ustnej wypowiedzi dyrekcja stwierdziła, że jest to sprawa działu kadr. Ponadto kilkakrotnie byłem w tej sprawie indagowany przez pracowników

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane