Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Księgowanie kopii faktury7 Stycznia 2005

  nam egzemplarz w księgowości)? Nie, nie jest to prawnie dopuszczalne w powyższej sytuacji wystawienie duplikatu faktury. Po pierwsze z tego względu, że przepisy § 25 rozporządzenia o (...)

 • Przychody z prac budowlanych w Danii21 Kwietnia 2006

  przychody w dacie wystawienia faktury, zgodnie z odrębnymi przepisami - za datę powstania przychodu uważa się dzień wystawienia faktury, a jeżeli faktura nie została wystawiona w (...)

 • Duplikat faktury20 Grudnia 2008

  W listopadzie 2008 r. spółka cywilna otrzymała fakturę duplikat i korektę faktury pierwotnej - oba te dokumenty wystawione w listopadzie 2008 r. Faktura, do której sporządzono (...)

 • Wydatki poniesione przed rozpoczęciem działalności10 Czerwca 2008

  tylko podatników, którzy prowadzą podatkowe księgi przychodów i rozchodów w sposób umożliwiający stale, tj. w każdym roku podatkowym, wyodrębnienie (...)

 • Korekta faktury7 Marca 2009

  postąpiłem, gdy wystawiłem fakturę korygującą w miesiącu 12.2008 r.? Nabywca potwierdził ją z datą grudniową, ja wystornowałem tę sprzedaż w miesiącu grudniu w rejestrze VAT, (...)

 • Księgowania zbiorcze faktur za paliwo w PKPiR29 Kwietnia 2011

  (brutto) paliwo za każdy z 3 samochodów. Czy postępujemy prawidłowo? Czy możemy zbiorczo księgować paliwo za każdy z samochodów osobowych, czy musimy obowiązkowo księgować w PKPiR każdą fakturę (...)

 • Koszty w czasie zawieszenia działalności2 Kwietnia 2009

  . Jeżeli wyżej wymienione działania podtrzymujące zawieszoną działalność gospodarczą są czynnościami dozwolonymi, to otrzymane faktury VAT rejestruję w KPiR i na koniec miesiąca (...)

 • Koszt szkolenia a faktury i rachunki8 Lipca 2011

  . Co zrobić w takiej sytuacji? Dokumentowanie wydatków zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów przebiega podobnie w podmiotach prowadzących księgę (...)

 • Deklaracje VAT-UE21 Września 2007

  r. wpłynęły do księgowości w marcu 2007 r. Z powodu niemal półrocznego opóźnienia w otrzymaniu tych rachunków naliczony podatek VAT na podstawie FV-Wewn. WNT został zaksięgowany w (...)

 • Faktura korygująca do nienależycie wykonanej usług26 Marca 2012

  wystawieniem faktury korygującej. Moment ujęcia takiej korekty (a więc zmniejszenie przychodu) zależy od tego, kiedy powstała przyczyna korekty, tzn. czy istniała ona już w chwili wystawienia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane