Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Usługa i towary w KPiR13 Maja 2008

  usługi (obejmujący też materiały zużyte do wykonania usługi), to całość należy ująć w kolumnie 13. zakup towaru, usługa, KPiR, faktura VAT

 • Samochody w działalności ryczałtowca20 Kwietnia 2006

  środków trwałych)? Czy stawka 3% od wartości z faktury VAT jest prawidłowa? Drugi samochód jest dalej w firmie - co z amortyzacja? Czy przechodzi z roku na rok jako strata, do momentu powrotu (...)

 • Moment uzyskania przychodu z działalności16 Stycznia 2006

  . Podatnik prowadzi działalność gospodarczą na zasadach ogólnych, udokumentowaną KPiR oraz rozlicza kwartalnie VAT. Czy przychód z ww. tytułu należy doliczyć do dochodu 2004, czy 2005 roku? Czy (...)

 • Koszty w leasingu finansowym7 Listopada 2008

  raty leasingowe będą obejmowały w kwocie netto: kapitał i odsetki. Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale z tych faktur w koszty będą wrzucane tylko odsetki. Co z danej faktury mogę od (...)

 • Faktura wystawiona a osoba nie będącą płatnikikiem5 Stycznia 2006

  od danej sprzedaży. Natomiast, może Pan wystawiać rachunki. płatnik, VAT, rejestracja, faktura, kpir, książka przychodów i rozchodów

 • Faktury zaliczkowe w KPiR29 Stycznia 2009

  wystawiono mi fakturę z adnotacją "zaliczka". Przy tym rozliczam koszty korzystając z zasady nazywanej potocznie kasową. W którym momencie mogę wpisać ww. fakturę za szkolenie do kosztów podatkowych (...)

 • Usługa turystyczna10 Kwietnia 2008

  Dla klienta krajowego (firmy) zakupiłem usługę turystyczną w Szwajcarii (noclegi, wyżywienie). Jak mam opodatkować to zdarzenie w ujęciu ustawy o VAT, marża, czy zasady ogólne. W jaki (...)

 • Sprzedaż samochodu kupionego na licytacji26 Lutego 2009

  kupował samochodów o wartości przekraczającej 50 tysięcy zł, trudno też uznać te samochody jako towar luksusowy. W jaki sposób powinienem dokumentować sprzedaż takich samochodów, aby nie musieć (...)

 • Księgowanie paragonów fiskalnych5 Czerwca 2007

  rozporządzenia, podatnicy, o których mowa w ust. 1, mogą dokonywać zapisów w księdze na koniec każdego miesiąca, w terminie określonym w § 30 ust. 1, na podstawie danych wynikających (...)

 • Umowa zlecenie - czynności księgowej1 Lutego 2010

  prawem wszystkim tym się zajmować, tym samym móc podpisywać w imieniu zleceniodawcy wszystkie te w/w dokumentny? Zakres umowy zlecenia zależy od woli stron i może on być określony ogólnie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane