Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wydanie przedmiotu zastawu rejestrowego19 Października 2012

  , jest on obowiązany do wynagrodzenia za korzystanie z rzeczy i jest odpowiedzialny za jej zużycie, pogorszenie lub utratę, chyba że pogorszenie lub utrata nastąpiła bez (...)

 • Wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z rzeczy30 Marca 2011

  ;. Podstawą prawną do żądania odszkodowania (w zasadzie wynagrodzenia) za bezumowne korzystanie z gruntu jest art. 225 w związku z art. 224 Kodeksu cywilnego.  Zgodnie (...)

 • Opłacanie abonamentu telewizyjnego16 Listopada 2006

  zwalnia Pani z obowiązku opłacania abonamentu przewidzianego przez ustawę o opłatach abonamentowych. Zgodnie z tą ustawą, opłaty abonamentowe pobiera się za używanie odbiorników radiofonicznych (...)

 • Wezwanie do zapłaty z kancelarii za ściągnięcie polskiego filmu. 11 Czerwca 2015

  może wystąpić do sądu z prywatnym aktem oskarżenia, natomiast to sąd decyduje, na podstawie zebranych dowodów, czy doszło do popełnienia przestępstwa, czy też nie. Odnosząc (...)

 • Bezprawne zajmowanie lokalu a odcięcie dopływu wody i gazu10 Czerwca 2011

  ;wprzez odcięcie wody, prądu, gazu, itp., w związku z czym wnosi do sadu o zobowiązanie go do ichdopełnienia. Natomiast Pan jako pozwany, będzie musiał wykazać, że poprzez zapewnienie (...)

 • Zaliczenie nadpłaty podatku na poczet zaległości16 Sierpnia 2005

  6-2511/05/DO). Występuje w tym przypadku tylko zakaz prowadzenia egzekucji z innych środków czy innych przedmiotów niż przedmiot hipoteki/ zastawu. Nadpłaty wraz z ich oprocentowaniem (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu15 Października 2010

  zalega z opłatami za media za conajmniej 2 miesiące, jeśli oddaje w używanie przedmiot najmu osobie trzeciej bez zgody wynajmującego, najemca będzie zalegał z opłatami czynszu (...)

 • Sprzedaż alkoholu a wspólnota mieszkaniowa4 Listopada 2008

  domowemu przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym (art. 16 ust. 1 u.w.l.). Za równoznaczne uważa się zachowania (...)

 • Prawa autorskie - pola eksploatacji 27 Czerwca 2012

  pól eksploatacji, które są znane w chwili jej zawarcia. W odpowiedzi na zadane przez Pana pytania pomocne będzie odniesienie się do tez z komentarza „Prawo autorskie i prawa

 • Zasądzenie na rzecz uprawnionego alimentów z datą wsteczną30 Marca 2011

  , za czas ubiegły poszukiwane być mogą jedynie w przypadkach wyjątkowych, gdy strona uprawniona do alimentów napotkała przeszkody w ich dochodzeniu i zniewolona była uciekać się do (...)

 • Istota umowy pożyczki jako umowy dwustronnie zobowiązującej31 Sierpnia 2011

  charakterem do użyczenia (por. art. 710) - albo odpłatny. Jest tak wtedy, gdy dający zastrzegł wynagrodzenie za korzystanie z kapitału w postaci odsetek (także odsetek pobieranych (...)

 • Termin wniesienia opłaty za sprzedaż alkoholu19 Lutego 2009

  opisie stanu faktycznego, to 31 stycznia 2009 r. Zgodnie z art. 11[1] ust. 7 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, opłatę za korzystanie z zezwolenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Cyfrowy Polsta nęka mailami

  Witam serdecznie, Od kilku miesięcy otrzymuję maile od Cyfrowego Polsatu z wezwaniem do uregulowania zadłużenia. Straszą mie też, że jeśli tego (...)

 • Wynajem usługi Cyfrowego polsatu !! osoba nie płaci !!

  Witam mam problem wynajmuje osobie usługe cyfrowego polsatu (internet + telewizja) spisaliśmy umowe między sobą że ta osoba będzie mi płaciła za (...)

 • Dojazd do bloku

  Witam Nie wiem czy dobrze trafiłam, jeśli nie to i tak mam nadzieję, że ktoś zaradzi. Mieszkam w małym miescie w bloku.Kilka lat temu został zamknięty (...)

 • Wynagrodzenie bez podatku

  Witam, potrzebuję numery paragrafów dotyczące nie odprowadzenia podatku za wynagrodznie pracownika przez pracodawcę. Chciałbym złożyć na niego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane