Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skierowanie na badania psychiatryczne6 Listopada 2006

  doprowadzenia przez Policję w przypadku niestawienia się na badanie. W razie uchylania się od badania osoby chorej psychicznie, lekarz psychiatra publicznego zakładu psychiatrycznej opieki (...)

 • Alkomat w pracy30 Listopada 2009

  organizmie (Dz.U. nr 25, poz. 117). Badanie to może obejmować: badanie wydychanego powietrza, badanie moczu, badanie krwi. Badanie wydychanego powietrza przeprowadza się za (...)

 • Badanie trzeżwości pracownika9 Sierpnia 2012

  warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie (Dz.U. nr 25, poz. 117). Badanie to może obejmować: badanie wydychanego powietrza, badanie moczu, (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie9 Lipca 2010

  dotyczące przyjęcia do szpitala psychiatrycznego osoby, która nie wyraziła zgody na pobytu w szpitalu. Sąd opiekuńczy może rozpoznać sprawę również na wniosek tej osoby (...)

 • Ubezwłasnowolnienie częściowe a decyzja o leczeniu30 Maja 2007

  względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Bez zachowania powyższych wymogów co do zgody na przyjęcie, osoba chora psychicznie może być przyjęta do szpitala psychiatrycznego tylko wtedy, (...)

 • Kompetencje inspektora nadzoru budowlanego6 Kwietnia 2005

  stała tam od wojny jeszcze i mam pismo z Referatu Urbanistyki i Administracji budowlanej, że nigdy nikt nie występował o remonty bądź przebudowy lub pozwolenia na budowę na tej działce (bo (...)

 • Odmowa badań na zawartość alkoholu 21 Lipca 2008

  ; 5 pkt. 6 rozporządzenia ministra zdrowia i opieki społecznej z dnia 6 maja 1983 r. w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie badanie krwi i moczu (...)

 • Jak znieść obowiązek alimentacyjny po udowodnieniu że nie jestem ojcem dziecka? 9 Kwietnia 2015

  zgodzi się na badanie a sąd nie zarządzi przeprowadzenia takowego bez jej zgody, brak będzie jednoznacznego dowodu a sąd będzie oceniał brak zgody matki. Innymi słowy, odmowa (...)

 • Nietrzeźwość pracownika23 Czerwca 2005

  pracownika byłoby wykazujące to badanie alkomatem. Problem jednak tkwi w tym, iż taki pracownik, nawet nietrzeźwy, musi wyrazić na to zgodę. Bez zgody pracownika pod wpływem alkoholu (...)

 • Umowa zlecenie z młodocianym18 Czerwca 2014

  lub w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę na własny rachunek działalność gospodarczą. Pracodawca jest obowiązany zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki zajęć odbywanych na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane