Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skierowanie na badania psychiatryczne6 Listopada 2006

  doprowadzenia przez Policję w przypadku niestawienia się na badanie. W razie uchylania się od badania osoby chorej psychicznie, lekarz psychiatra publicznego zakładu psychiatrycznej opieki (...)

 • Alkomat w pracy30 Listopada 2009

  organizmie (Dz.U. nr 25, poz. 117). Badanie to może obejmować: badanie wydychanego powietrza, badanie moczu, badanie krwi. Badanie wydychanego powietrza przeprowadza się za (...)

 • Badanie trzeżwości pracownika9 Sierpnia 2012

  warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie (Dz.U. nr 25, poz. 117). Badanie to może obejmować: badanie wydychanego powietrza, badanie moczu, (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie9 Lipca 2010

  dotyczące przyjęcia do szpitala psychiatrycznego osoby, która nie wyraziła zgody na pobytu w szpitalu. Sąd opiekuńczy może rozpoznać sprawę również na wniosek tej osoby (...)

 • Ubezwłasnowolnienie częściowe a decyzja o leczeniu30 Maja 2007

  względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Bez zachowania powyższych wymogów co do zgody na przyjęcie, osoba chora psychicznie może być przyjęta do szpitala psychiatrycznego tylko wtedy, (...)

 • Kompetencje inspektora nadzoru budowlanego6 Kwietnia 2005

  stała tam od wojny jeszcze i mam pismo z Referatu Urbanistyki i Administracji budowlanej, że nigdy nikt nie występował o remonty bądź przebudowy lub pozwolenia na budowę na tej działce (bo (...)

 • Odmowa badań na zawartość alkoholu 21 Lipca 2008

  ; 5 pkt. 6 rozporządzenia ministra zdrowia i opieki społecznej z dnia 6 maja 1983 r. w sprawie warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie badanie krwi i moczu (...)

 • Nietrzeźwość pracownika23 Czerwca 2005

  pracownika byłoby wykazujące to badanie alkomatem. Problem jednak tkwi w tym, iż taki pracownik, nawet nietrzeźwy, musi wyrazić na to zgodę. Bez zgody pracownika pod wpływem alkoholu (...)

 • Umowa zlecenie z młodocianym18 Czerwca 2014

  lub w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę na własny rachunek działalność gospodarczą. Pracodawca jest obowiązany zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki zajęć odbywanych na (...)

 • Klauzula wykonalności przeciwko małżonkowi15 Lutego 2005

  wykonalności przeciwko małżonkowi dłużnika, sąd rozpoznaje również zarzut tego małżonka, iż wobec ostatecznego niewyrażenia przez niego zgody na dokonanie przez dłużnika czynności przekraczającej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane