Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Emeryt a działalność gospodarcza2 Marca 2005

  układzie” emerytowi prowadzącemu pozarolniczą działalność nie zostanie zmniejszona emerytura. Nie ma zatem potrzeby informowania ZUS-u o osiągniętych dochodach wynikających ze (...)

 • Ulga na dziecko pracujące za granicą15 Kwietnia 2008

  osiągniętych dochodów w Wielkiej Brytanii? Zgodnie z art. 27f ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od podatku dochodowego, obliczonego zgodnie z art. 27, pomniejszonego o (...)

 • Alimenty na dorosłe dziecko19 Stycznia 2006

  zobiektywizowane poprzez dostarczenie z Urzędu Skarbowego zaświadczenia o osiągniętych dochodach w danym roku. Świadczenia przyznawane w ramach pomocy socjalnej nie są brane pod (...)

 • Zaświadczenie o zarobkach -druk RP7 dla pracownika2 Lutego 2010

  należy zaznaczyć, iż wszelkie dokumenty pracownicze mają być przechowywane przez pracodawcę przez okres 50 lat. Upływ czasu w niniejszej sytuacji nie powoduje zwolnienia pracodawcy od obowiązku (...)

 • Pozostawienie podania bez rozpoznania24 Marca 2007

  wniosek pozostanie bez rozpatrzenia. Petent się nie zgłosił, więc nie można było przeprowadzić wywiadu. Drugi z petentów nie dostarczył zaświadczenia o dochodach, pomimo pisemnego (...)

 • Zaświadczenie o dochodach męża30 Maja 2009

  Pracuję za granicą. Potrzebuję zaświadczenia o dochodach męża za kilka ostatnich lat. Mąż prowadzi w Polsce firmę, a rozlicza się w formie podatku zryczałtowanego. Urząd Skarbowy (...)

 • Prawo do tzw. dużej ulgi budowlanej17 Listopada 2004

  odliczeń jest art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2001 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów (...)

 • Zaświadczenie o dochodach w sprawie o alimenty17 Listopada 2005

  moich i mojej żony. Czy nie będąc w kręgu zobowiązanych do alimentacji mam obowiązek przedstawiania zaświadczenia o dochodach? Strona ma obowiązek stosowania się do odpowiednich decyzji (...)

 • Prawo do zasiłku pielęgnacyjnego20 Stycznia 2010

  ;w; 3) oświadczenie o deklarowanych dochodach osiąganych przez osoby podlegające przepisom o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów (...)

 • Zaświadczenie o dochodach przy żądaniu rozwodu26 Listopada 2005

  dokumentem będzie zeznanie roczne o osiągniętych dochodach (PIT), które w tym roku złożone zostało w urzędzie skarbowym. Jeżeli prowadzona przez powoda działalność gospodarcza (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Urząd Skarbowy? PIT? Wyciąg z ROR?

  Czy podczas zasądzania wysokości alimentów sąd może zarządać zaświadczenia z US o osiągniętych w danym roku dochodach? lub wyciągu z banku itp.? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane