Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Leczenie sanatoryjne ze skierowania z ZUS14 Kwietnia 2009

  przystosowania organizmu do ubytków anatomicznych, kalectwa, skutków choroby, wiek, zawód, wykonywane czynności i warunki pracy. Z kolei kierując do sanatorium (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego1 Grudnia 2004

  przebywał w szpitalu w Chinach (byłoby to niezgodne z prawem, gdyż pracownik pobierałby zasiłek od ZUS i wynagrodzenie). Obecnie okres zasiłkowy się kończy i złożony został wniosek (...)

 • Zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad dzieckiem4 Września 2007

  wyjechała do sanatorium) nie mają nikogo, kto mógłby sprawować opiekę nad dzieckiem, gdy oboje są w pracy. Jedno z nich przynajmniej na okres miesiąca musi zrezygnować z pracy. (...)

 • Składki ZUS-przerwanie i zawieszenie przedawnienia24 Listopada 2006

  dostał plik papierów między innymi wniosek /druk / o udzielenie pomocy publicznej. Czy składając druki z datą z 2006 roku mąż przerwał bieg przedawnienia , czy można je wycofać? (...)

 • Zus nie przyznał renty, ale również odmówił wydania zaświadczenia o zdolności do pracy.10 Czerwca 2015

  określony czas od tamtej sprawy, można spróbować ponownie wystąpić do ZUS o stwierdzenie niezdolności do racy (wniosek o rentę, który skieruje Pana badania do (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS23 Czerwca 2005

  biegu. Proszę jednak pamiętać, iż sąd odrzuci odwołanie w sprawie o świadczenie z ubezpieczeń społecznych, do którego prawo jest uzależnione od stwierdzenia niezdolności do pracy (...)

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków30 Maja 2006

  dotąd z bieżącej działalności. 1. Należy złożyć wniosek o zmianę wpisu do gminnej ewidencji działalności gospodarczej i o wykreślenie jednego z małżonków (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby20 Października 2005

  zasiłku chorobowego? Obecnie otrzymałem do wypełnienia druk ZUS Rp7, gdzie mam wpisać składniki wynagrodzenia oraz czy powinienem wypełnić druk ZUS Z-17 Karta Zasiłkowa? (...)

 • Odprowadzanie składek przez ZUS do OFE21 Lipca 2006

  , że mój pracodawca - płatnik składek odprowadza za mnie składki do ZUS co miesiąc zawsze terminowo! Zgodnie z art. 47 ust. 9 ustawy o ubezpieczeniu społecznym Zakład Ubezpieczeń Społecznych (...)

 • Renta rodzinna5 Maja 2006

  się do Sądu Okręgowego w Lublinie, który wyrokiem z dn. 03.03.2005 r. przyznał mi prawo do renty rodzinnej od dn. 01.08.2001 r. do 31.03.2006 r. Od wyroku tego ZUS złożył (...)

 • Wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego29 Stycznia 2007

  kontrolę formalną L4, zgodnie z rozporządzeniem wydanym na podstawie art. 68 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Zakład Ubezpieczeń

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  jednolity: Dz. U. 1998 r. Nr 21 poz. 94, dalej: KP) i ustawy z dnia 17 grudnia 1998 roku - o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2009r. Nr (...)

 • Obowiązek wypełnienia druku ZUS Z-312 Października 2009

  zaprzestaniu i niepodjęciu działalności zarobkowej stanowiącej tytuł do objęcia obowiązkowo lub dobrowolnie ubezpieczeniem chorobowym albo zapewniającej prawo do świadczeń za okres niezdolności (...)

 • Zmiana sposobu ściągania alimentów13 Lipca 2007

  niż 12 miesięcy, komornik z urzędu składa wniosek do Krajowego Rejestru Sądowego o wpis dłużnika do rejestru dłużników niewypłacalnych. Wniosek ten nie podlega opłacie (...)

 • Bezprawne zajęcie konta bankowego przez US20 Września 2007

  zapłacone i wysłano listem poleconym potwierdzenie wraz z pismem do ZUS. We wrześniu 2007 roku zostało zajęte konto bankowe spółki przez Urząd Skarbowy, do którego to ZUS (...)

 • Zwolnienie pracownika na zwolnieniu15 Marca 2012

  około 6 miesięcy. Był w sanatorium do którego skierował go ZUS, otrzymał decyzję z ZUS, że nie jest niezdolny do pracy. Pracownik odwołam się od decyzji ZUS (...)

 • Odwołanie się od decyzji ZUS w sprawie emerytury27 Lutego 2007

  Kobieta złożyła wniosek o emeryturę do ZUS. Otrzymała decyzję odmowną, ponieważ nie spełnia warunków. Co do zasady decyzja jest słuszna, ponieważ kobieta przepracowała 23 (...)

 • Koniec urlopu wychowawczego13 Grudnia 2006

  świadectwo pracy. Z jakim roszczeniem można wystąpić do Sądu? Informacje na temat swojego zakładu pracy może Pani zdobyć z Krajowego Rejestru Sądowego, z odpisu skróconego. (...)

 • Złożenie wniosku o ściganie6 Marca 2008

  artykule 197 kk (art. 12 § 3 kpk). Czy podpisanie na Komisariacie Policji powyższego pouczenia w związku z punktem 10 tegoż pouczenia powoduje automatyczne ściganie osoby najbliższej? Czy na prowadzącym

 • Postępowanie w sprawie zasiłku pogrzebowego30 Marca 2012

  działalność na własny rachunek oraz osób z nimi współpracujących. Powyższe dokumenty należy złożyć na dzienniku podawczym w ZUS lub wysłać pocztą (najlepiej listem poleconym (...)

 • Wniosek o wcześniejszą emeryturę4 Maja 2007

  trzeba składać ich drugi raz, we wniosku najlepiej jednak wskazać, że ZUS jest już w ich posiadaniu. Ustawa nie wskazuje konkretnie terminu w jakim należy złożyć wniosek. Jak wynika z (...)

 • Termin do złożenia odwołania a wprowadzenie w błąd5 Września 2006

  odwołania od decyzji z lipca 2005 r.? Jak mam udowodnić, że w informacji ZUS wprowadzono mnie w błąd? Czy istnieje możliwość zaskarżenia pracownika ZUS, który źle mi obliczył emeryturę (...)

 • Wysokość świadczenia rehabilitacyjnego23 Stycznia 2009

  stanowisku kierowniczym. Jednak z dniem 12 grudnia 2008 zakład pracy rozwiązał ze mną umowę o pracę i od tego czasu świadczenie rehabilitacyjne powinno być wypłacane mi przez ZUS. Zakład (...)

 • Egzekucja na rzecz ZUS a zwrot VAT22 Marca 2006

  jest ZUS. Należy więc złożyć wniosek do właściwego oddziału ZUS o zawarcie umowy w sprawie rozłożenia na raty lub o odroczeniu płatności należności. Zgodnie z art. (...)

 • Wniosek o przyznanie emerytury8 Grudnia 2008

  związku jednak z tym, iż prawo do świadczeń z tytułu emerytury może ulec zmniejszeniu bądź zawieszeniu, należy wskazać co następuje. Zgodnie z przepisem art. 103 § 2a (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane