Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odwołanie - ubezpieczenie osobowe24 Sierpnia 2005

  Jaki jest tryb odwoławczy od odmownej decyzji PZU Życie dotyczącej odmowy wypłaty świadczenia za pobyt w szpitalu w ramach ubezpieczenia grupowego? PZU podaje (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego1 Grudnia 2004

  Pracownik w styczniu wyjechał w delegację zagraniczną celem podpisania kontraktu. Podczas spotkania uległ wypadkowi i złamał nogę. Od 26.01.2004 przebywał on w szpitalu w (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania z OC5 Marca 2003

  szereg zdjęć, aby nie było wątpliwości co do okoliczności zdarzenia. Policja nie chciała przyjechać, ponieważ nie było ofiar w ludziach. Problem zaczął się w momencie zgłoszenia szkody (...)

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy6 Listopada 2002

  wypłacenia odszkodowania poszkodowanemu w kolizji drogowej. Wysokość odszkodowania ustala PZU, na podstawie danych przedstawionych przez ubezpieczonego, a także na podstawie opinii (...)

 • Odszkodowanie od ubezpieczyciela28 Lutego 2005

  ma prawo zamrozić na czas nieokreślony pieniądze? Czy ja jako współwłaściciel mogę żądać od PZU odszkodowania wraz z odsetkami za zamrożenie moich pieniędzy? PZU tłumaczyło, (...)

 • Odszkodowanie za utratę zdrowia29 Września 2004

  ubezpieczyciela (za pobyt w szpitalu czy też za czas zwolnienia lekarskiego) oraz wymagane do wypłaty odszkodowania dowody. Lekarz ma obowiązek prowadzenia dokumentacji (...)

 • Cesja odszkodowania21 Marca 2005

  obydwoje współwłaścicieli w celu wypłaty w równych częściach odszkodowania. Ja mam dziecko niepełnosprawne, które sama wychowuje, a pieniądze z odszkodowania są mi niezbędne (...)

 • Rozwiązanie umowy a obowiązek zapłaty składki8 Lipca 2002

  składki (w czterech ratach) i PZU może żądać zapłaty tych składek. Gdyby zachodziła druga ewentualność i w momencie niezapłacenia składki następowałoby rozwiązanie umowy ze skutkiem (...)

 • Regres od ubezpieczonego dla ubezpieczyciela21 Maja 2003

  regresowego. Przedstawiony stan faktyczny nie pozwala nam określić, czy została spełniona któraś z powyższych przesłanek, stąd nie możemy stwierdzić, czy w tym wypadku PZU zażąda zwrotu (...)

 • Odszkodowanie od sprawcy wypadku2 Sierpnia 2004

  , który popełnił w/w przestępstwo znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd orzeka karę pozbawienia wolności (...)

 • Zapłata za pobyt w szpitalu28 Kwietnia 2008

  Starsza osoba (emeryt) zmarła 6 września w szpitalu. Emerytura wypłacana była do 10 każdego miesiąca, więc za wrzesień nie została zapłacona. Czy ZUS powinien pokryć koszt pobytu (...)

 • Wspólność majątkowa a odszkodowanie z AC23 Lutego 2005

  , całą sprawę pilotuje mąż, jednakże ja złożyłam w pzu prośbę o przelanie jako współwłaściciel samochodu połowy kwoty na moje konto. Czy jest to prawda, że pzu nie ma obowiązku (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby20 Października 2005

  ). Natomiast uprawnienie do wynagrodzenia za okres choroby, które wypłaca pracodawca, jest związane ze stosunkiem pracy i od jego istnienia zależy. Jednakże zgodnie z przepisami kodeksu pracy wynagrodzenia (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny6 Listopada 2004

  , przepisowa prędkość, żadnego złamania prawa. Transit uległ uszkodzeniu. Koszty naprawy pokrył kierowca transita. Transit miał tylko ubezpieczenie w PZU od OC i NW. Nie było opłaconego AC. (...)

 • Cesja ubezpieczenia26 Listopada 2003

  załatwieniu formalności w PZU 22.10.03r. bank wyraził zgodę na wypłatę odszkodowania z OC sprawcy wypadku przez PZU. Następnie w dniu 3.11.03r. cofnął zgodę, wysyłając (...)

 • Odpowiedzialność ubezpieczyciela z OC12 Listopada 2006

  Uczestniczyłem w kolizji drogowej, w której został uszkodzony mój samochód nie z mojej winy. W chwili obecnej PZU prowadzi likwidację szkody z ubezpieczenia OC. Czy na czas naprawy (...)

 • Skierowanie do domu pomocy społecznej7 Lipca 2008

  administracyjnego, może Pani w ciągu 14 dni złożyć odwołanie do samorządowego kolegium odwoławczego, a dopiero w wypadku ponownej odmowy będzie Pani przysługiwało uprawnienie do złożenia (...)

 • Umowa dostawy a rękojmia15 Grudnia 2006

  było żadnej informacji na piśmie o złej jakości materiału wydrukowanego. Firma twierdzi, że zwracała uwagę słownie na kolejne partie wydruku. W umowie jest oczywiście zapis, że w sprawach

 • Obowiązki zakładu ubezpieczeń - likwidacja szkody7 Marca 2006

  " przeprowadzać dochodzenie nie informując o tym jednej ze stron w ogóle? Proszę o odpowiedź czy sprawca powinien podjąć jakieś kroki np. pismo do zakładu ubezpieczeń skoro zakład ubezpieczeń (...)

 • Regres zakładu ubezpieczeń do sprawcy szkody25 Stycznia 2006

  przedawnia się nabyte przezeń roszczenie ubezpieczającego do osoby trzeciej, odpowiedzialnej za szkodę w ubezpieczonym mieniu. Reasumując zakład ubezpieczeń, który wypłacił kwotę odszkodowania (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie9 Lipca 2010

  W jaki sposób można skierować osobę z zaburzeniami psychicznymi na przymusowe leczenie w Szpitalu Psychiatrycznym? W jaki sposób można skierować osobę uzależnioną od alkoholu (...)

 • Świadczenia lekarskie dla żony-cudzoziemki25 Stycznia 2001

  odprowadza. Jeśli Pana żona spełnia powyższe warunki, nie będzie płacić za pobyt w szpitalu. Natomiast pobyt w szpitalu dziecka, które jest obywatelem RP (...)

 • Opóźnienia w wypłacie odszkodowania z NW2 Czerwca 2003

  wypłata odszkodowania nastąpi po zakończeniu leczenia. Czy jest to zgodne z prawem? Trzeba wyraźnie odróżnić dwie instytucje: Świadczenia związane z wypadkiem przy pracy (np. odszkodowanie za (...)

 • Sposób ustalenia wysokości odszkodowania17 Stycznia 2001

  zniszczonego samochodu, faktyczne koszty leczenia itd.) W celu ułatwienia wyliczania odszkodowania ubezpieczyciele posługują się różnymi katalogami, bądź powszechnie dostępnymi bądź tworzonymi (...)

 • Odbywanie ćwiczeń wojskowych przez rezerwistę31 Sierpnia 2006

  wojskowych podlegają żołnierze rezerwy uznani za zdolnych do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju. Powołaniu nie podlegają żołnierze rezerwy, którzy przebywają na stałe za granicą. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane