Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odebranie dziecka uprowadzonego za granicę6 Stycznia 2009

  dzieckiem (sama tak, ale bez dziecka). Kiedy byli pół roku temu w Polsce jej udało się uzyskać dla dziecka obywatelstwo polskie i zameldowanie w Polsce (bez wiedzy ojca). (...)

 • Przysposobienie dziecka przez męża matki10 Lipca 2007

  biologicznego. Gdyby jednak ojcostwo zostało ustalone w drodze orzeczenia sądu, a sąd nie przyznał ojcu władzy rodzicielskiej, wówczas zgoda tego ojca nie będzie konieczna. prawo rodzinne, pochodzenie (...)

 • Odebranie praw rodzicielskich ojcu dziecka.21 Lipca 2015

  małżeński i zmiany nazwiska na nazwisko męża – w takim wypadku, po odebraniu władzy rodzicielskiej ocjcu dziecka, Pani nowe nazwisko przechodzi na nazwisko dziecka bez konieczności (...)

 • Adopcja dziecka siostry i wyjazd za granicę12 Grudnia 2003

  , a drugie w rodzinie zastępczej). Jestem zainteresowana adopcją dziecka, ale mieszkam i pracuję za granicą. Czy aby wystąpić o adopcję trzeba pozbawić matkę i ojca praw rodzielskich? Jakie (...)

 • Wydanie paszportu rodzicom dziecka 12 Października 2008

  biurze, że nie wydadzą na paszport mi paszportu dziecka tylko na mój dowód lub kartkę mimo, że paszport leży u nich w szafie. Czy tak może być, że nie mogę otrzymać dziecka paszportu (...)

 • Paszport dla małoletniego dziecka19 Kwietnia 2005

  . Ograniczenie praw rodzicielskich ojca do decydowania w sprawach najważniejszych dziecka obejmuje również prawo do wyrażania zgody na wydanie paszportu. Zgodnie z kodeksem rodzinnym i (...)

 • Prawa do dziecka z konkubinatu24 Sierpnia 2004

  porozumienia między nimi rozstrzyga sąd opiekuńczy.” Z treści przytoczonych powyżej przepisów wynika, że zarówno Pan, jak i matka dziecka możecie podejmować wszelkie decyzje dotyczące dziecka. (...)

 • Zbycie nieruchomości bez zgody współmałżonka8 Czerwca 2006

  bez zgody współmałżonka. Gdy zaś chodzi o ustanowienie rozdzielności i złożenie wniosku do sądu, wydaje się, iż obie sprawy będą rozpatrywane oddzielnie, chyba że sąd w którejkolwiek (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka5 Kwietnia 2005

  Czy można zmienić nazwisko dziecka bez zgody ojca biologicznego, który żyje i założył drugą rodzinę? Matka wychowuje dziecko samotnie, ojciec nie ma praw opiekuńczych. Kompletna (...)

 • Władza rodzicielska rodzica nad dzieckiem15 Listopada 2005

  rodzicielskiej takie zrzeczenie się ojca może być potraktowane jako oświadczenie co do władzy rodzicielskiej. Będzie miało zatem znaczenie dowodowe. Sądem właściwym dla obu spraw jest sąd (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane