Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwrot opłaty za wniosek o dopuszczenie do obrotu18 Października 2010

  do obrotu, czy też odmowę takiego dopuszczenia). Tak skonstruowana opłata przypisana jest więc do wniosku a nie do pozwolenia. Wniesienie jej związane jest zatem z jednorazowym zdarzeniem (...)

 • Usprawiedliwienie nieobecności na rozprawie6 Maja 2002

  matury jest faktem znanym powszechnie. Zatem wystarczy napisać do sądu pismo, w którym poda się fakt zdawania matury w danej dacie, oraz udowodni, że właśnie się do niej przystępuje. (...)

 • Dopuszczenie do współposiadania9 Października 2006

  (tak orzeczenia SN: z 28 września 1978 r., III CRN 172/78, OSNCP 7-8/79, poz. 150 i z 23 kwietnia 1993 r., III CZP 36/93, OSNCP 12/93, poz. 213). dopuszczenie do współposiadania, posiadanie

 • Komisyjne otwarcie wspólnego schowka7 Listopada 2008

  wystosowaniem do sądu pozwu (sprawa rozpoznawana jest w postępowaniu procesowym - tak SN w orzeczeniu z dnia 28 lutego 1973 r., III CRN 421/72) może Pani wystosować do współwłaścicieli (...)

 • Rejestracja samochodu zakupionego przez syna w USA28 Marca 2006

  opłat prawnie należnych. Zgłoszenie celne do procedury dopuszczenia do obrotu może zostać dokonane w sposób standardowy bądź z zastosowaniem procedury uproszczonej. Do zgłoszenia celnego (...)

 • Skutki nieprawidłowego pełnomocnictwa8 Października 2007

  stronę. Termin do przedłożenia pełnomocnictwa może być przedłużony. Jeżeli nie chodzi o czynności naglące, to sąd wezwie do uzupełnienia w trybie art. 130 w zw. z art. 126 § 3, tj. w (...)

 • Rozwód a działalność gospodarcza jednego małżonka21 Maja 2004

  . Twierdzi, że firma jest zarejestrowana na nią. Czy takie postępowanie żony ma oparcie w prawie? Jak wymóc dostęp do kluczy, wgląd do dokumentów, przepisanego telefonu? Jak ma się ta sytuacja (...)

 • Import towarów z Chin17 Maja 2006

  odniesieniu do zgłaszanych towarów, każdy inny dokument niezbędny dla zastosowania przepisów regulujących dopuszczenie zgłaszanych towarów do obrotu. Organy celne mogą zażądać, (...)

 • Przegląd techniczny, a wygląd pojazdu28 Lipca 2006

  podstawą wydania dowodu rejestracyjnego, który jest dokumentem stwierdzającym dopuszczenie pojazdu do ruchu. Prowadzenie pojazdu do jazdy na drodze publicznej pomimo braku wymaganych dokumentów

 • Egzamin radcowski bez aplikacji4 Kwietnia 2006

  najmniej 5 lat w okresie nie dłuższym niż 8 lat przed złożeniem wniosku o dopuszczenie do egzaminu radcowskiego działalność gospodarczą wpisaną do Ewidencji Działalności Gospodarczej, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • matura 2011

  witam, ukończyłem liceum profilowe 4 lata temu ale nie podchodziłem do matury. Teraz zdecydowałem się i moje pytanie czy mogę zdawać maturę starym (...)

 • Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

  moj facet ma zone.Zyjemy ze soba od 3 lat, od 2 on z nia nie sypia i chce sie rozwiesc choc generalnie nic w tym kierunku nie zrobil bo jak twierdzi bedzie (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Alimenty gdy dziecko się uczy ...

  Witam, Mój syn ma 19 lat - nie zdał matury ale wybiera się do dziennego dwuletniego studium - czy w dalszym ciągu przysługują mi alimenty ??? I (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane