Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przedawnienie karalności w prawie karnym1 Sierpnia 2005

  Jaka podstawa prawna umożliwia zgłoszenie czynów dokonanych w przeszłości, ale które uległy już przedawnieniu? Chodzi o znęcanie psychiczne i fizyczne. Czy mam możliwość zgłoszenia (...)

 • Niepokojenie osoby jako wykroczenie4 Maja 2010

  telefonów z których prawdopodobnie wykonywane są głuche telefony. W związku z tym nasuwa się pytanie, czy można wystąpić do prokuratury z wnioskiem o sprawdzenie tego wraz z wnioskiem (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry24 Września 2007

  ) do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, wówczas na podstawie art. 191 kodeksu karnego, może Pani zgłosić do Prokuratury, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (...)

 • Upublicznienie pisma do prokuratury2 Czerwca 2005

  Sporządziłem pismo do prokuratury rejonowej, w którym wyrażam niezadowolenie z racji tego, iż pomimo upływu kilku miesięcy od złożenia do tejże prokuratury doniesienia o (...)

 • Odpowiedzialność za naruszenie dóbr osobistych28 Czerwca 2005

  też do rożnych instancji. Czy to nie jest znęcanie się psychiczne? Teść Mojej drugiej siostry wystąpił w Częstochowie do Sądu Grodzkiego o odszkodowanie za te prześladowania (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej a inne sprawy10 Kwietnia 2007

  Zamierzam wystąpić do sądu o pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca dzieci (znęcanie sie fizyczne, psychiczne, nakłanianie do kradzieży, obnażanie się przed małoletnim (...)

 • Doniesienie do prokuratury12 Grudnia 2011

  określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.   Doniesienie do prokuratury raczej nie przyniesie spodziewanego efektu. Prokuratura najpewniej odmówi wszczęcia (...)

 • Pobranie próbki pisma3 Września 2007

  pytanie zadane świadkowi. Nie znajduje on zastosowania do próbek pisma. Jednakże nie można nikogo zmusić do tego, by cokolwiek napisał. Ponieważ nie pisze Pani o przedstawieniu (...)

 • Dochodzenie wierzytelności przedawnionej3 Sierpnia 2007

  doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Prokuratura po przesłuchaniach nie dopatrzyła się znamion przestępstwa. Napisałem odwołanie ale sprawa jest w toku. Nie (...)

 • Ujawnienie informacji z przebiegu postępowania26 Stycznia 2006

  żona próbując kwestionować tę opinię napisała pismo do tej organizacji informując, że ja podpieram się tym pismem w Sądzie Rejonowym, w Sądzie Okręgowym, a nawet w sprawie o znęcanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane