Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ślub cywilny z obcokrajowcem i pobyt w Polsce23 Października 2007

  ślubu Dokumenty potrzebne do zawarcia małżeństwa w Polsce wskazuje artykuł Niezbędne formalności do zawarcia małżeństwa oraz artykuł Jakie dokumenty są niezbędne (...)

 • Dowody potwierdzające szkodę29 Września 2004

  udokumentować poniesione straty w wyniku wypadku samochodowego na terenie Niemiec. Zaświadczenie potrzebne jest w celu uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela Sprawcy wypadku. Ze stanu faktycznego (...)

 • Ślub z cudzoziemcem - potrzebne dokumenty28 Września 2007

  Jakie dokumenty potrzebnedo zawarcia związku małżeńskiego z obcokrajowcem w Polsce? (narzeczony z Niemiec). W celu zawarcia związku małżeńskiego w Polsce, z obywatelem obcego kraju (...)

 • Sprowadzanie i handel gaśnicami14 Listopada 2008

  siedziby i miejsca produkowania wyrobu. Do wniosku należy dołączyć także następujące dokumenty sporządzone w języku polskim: dokumenty umożliwiające dokładną identyfikację (...)

 • Zawarcie małżeństwa a nazwisko dziecka28 Kwietnia 2005

  oświadczenie, że dziecko będzie nosiło nazwisko męża matki. Jeżeli dziecko ukończyło 13 lat, do nadania nazwiska męża matki potrzebne jest wyrażenie zgody przez dziecko osobiście. Nadanie (...)

 • Warunki i dokumenty w postępowaniu adopcyjnym10 Czerwca 2002

  mieszczą się w banku danych można wymienić niektóre dokumenty niezbędne do ubiegania się o adopcję. Pełen wykaz dokumentów przedstawi konkretny ośrodek opiekuńczo-adopcyjny. Niezbędne (...)

 • Obca wersja imienia w kontakcie z kontrahentami28 Września 2006

  wszystkim w postępowaniu przed organami państwowymi, gdzie trudnym może okazać wykazanie tożsamości prowadzącego firmę. Być może taka zmiana będzie dopuszczalna w przypadku nabycia obywatelstwa (...)

 • Sposób na uniknięcie rozbiórki2 Lipca 2004

  . Nawet bowiem gdyby rzeczywiście okazało się, że przygotowano dokumentację niezbędną do uzyskania pozwolenia na budowę przedmiotowego garażu, lecz nie uzyskano takiego pozwolenia i zrealizowano (...)

 • Dokumenty potrzebne do uzyskania dowodu rejestracyjnego samochodu1 Sierpnia 2011

  Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o rejestrację samochodu? Do wniosku o rejestrację pojazdu należy dołączyć:1) dowód własności pojazdu;2) kartę pojazdu, jeżeli (...)

 • Dokumenty potrzebne do uzyskania karty pobytu8 Maja 2002

  dokumentacji zażądać dostarczenia dodatkowych dokumentów karta czasowego pobytu, czasowy pobyt, dokumenty, zezwolenie nie zamieszkanie na czas oznaczony, wojewoda

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • OBYWATELSTWO NIEMIECKIE.

  Witam! Jestem polakiem i mieszkam na stałę w Polsce. Chciałbym sobie załatwić również obywatelstwo niemieckie (mogę załetwiać ze strony matki (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • Drugi paszport - jest szansa?

  Witam, Czy mam szanse na Niemiecki paszport jeśli mój ojciec mieszka i pracuje w Niemczech i ma niemieckie obywatelstwo, jednak moi rodzice nie byli (...)

 • Obywatelstwo niemieckie - konkretny przyklad - wiele pytan

  Witam - zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o pomoc. Chciałbym dowiedzieć się, czy na podstawie przedstawionych poniżej informacji mogę ubiegać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane