Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umowa z firmą zagraniczną1 Marca 2005

  wychowawczy – zasady przyznawania Co to są urlopy okolicznościowe i komu przysługują? Dodatkowe dni wolne od pracy prawo prywatne międzynarodowe, prawo pracy, (...)

 • Obliczanie wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy4 Czerwca 2003

  pracy, gdyby w tym czasie nie korzystał z urlopu. Do liczby dni, w których pracownik wykonywał pracę wlicza się przepracowane przez pracownika niedziele i święta oraz dodatkowe dni (...)

 • Święto a dzień wolny od pracy16 Października 2007

  dniem wolnym. W związku z w/w problematyką proponujemy zapoznać się z treścią artykułu zatytułowanego Dodatkowe dni wolne od pracy święto, dzień wolny, praca, oddanie, (...)

 • Obowiązek wzięcia 14-dniowego urlopu16 Listopada 2002

  część musi obejmować nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych, a więc poza dniami roboczymi także niedziele, święta i dodatkowe dni wolne od pracy. Zostało (...)

 • Czas pracy pracowników zakładu opieki zdrowotnej2 Kwietnia 2002

  dla przyjętego okresu rozliczeniowego, określających dla poszczególnych pracowników dni i godziny pracy oraz dni wolne od pracy. W wydłużonych rozkładach czasu (...)

 • Określenie czasu pracy w umowie o pracę25 Stycznia 2005

  wyznaczonym przez pracodawcę) – art. 1515 § 1 k.p.. Czas pracy a delegacje Kodeks pracy zawiera jedną regulację dotyczącą czasu pracy, odnoszącą się zarówno do pracy (...)

 • Czy pracodawca ma prawo kazać mi pracować w nadgodzinach? 14 Kwietnia 2015

  Mój szef każe mi pracować w moje wolne soboty (rzecz jasna nie wszystkie). W sumie jest to około 300 nadgodzin. Czy muszę pracować w nadgodzinach? Czy jeżeli nie przyjdę do pracy w moje dni (...)

 • Dni wolne na opiekę nad dzieckiem4 Czerwca 2003

  Do jakiego dnia w ciągu roku kalendarzowego przysługuje matce (nauczyciel) dwa dni wolne od pracy na zdrowe dziecko, w związku z wychowywaniem dzieci do lat czternastu? Zgodnie z art. (...)

 • 2 maja dniem wolnym11 Kwietnia 2007

  Urząd Gminy nie pracuje w dniach 1 i 3 maja bieżącego roku, są to ustawowo dni wolne od pracy. Czy nastąpiła w ostatnim czasie zmiana w przepisach mówiąca o tym, iż jeżeli w (...)

 • Dodatkowy urlop dla pracownika socjalnego16 Listopada 2006

  kolejnych 10 dni? Ministerstwa Pracy potwierdza stanowisko, że urlop macierzyński oraz okresy niewykonywania pracy z powodu niezdolności do pracy, opieki nad chorym dzieckiem czy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dodatkowe dni wolne od pracy

  W jakim akcie prawnym szukać katalogu dodatkowych (tzn. pozaustawowych) dni wolnych od pracy? Czy należy się dzień wolny płatny na umówiną wizytę (...)

 • Święto Trzech Króli wolne od pracy

  Witam serdecznie, Chciałabym sie dowiedziec czy 3 Króli bedzie wolne od pracy juz zawsze czy tylko w tym roku? na stałe olek72 Proponuję jeszcze 2 (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane