Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dodatkowe dni wolne od pracy3 Stycznia 2005

  Chciałem zapytać o ilość dodatkowych dni wolnych od pracy w 2005 roku oraz ilość godzin do przepracowania w poszczególnych miesiącach. W 2005 r. (365 dni kalendarzowych) będą (...)

 • Dni wolne za święta w soboty w 2008 r.11 Stycznia 2008

  zapoznać się z treścią artykułu zatytułowanego Dodatkowe dni wolne od pracy dzień wolny, praca, pracownik, pracodawca, święto, okres rozliczeniowy, dzień pracy, (...)

 • Umowa z firmą zagraniczną1 Marca 2005

  wychowawczy – zasady przyznawania Co to są urlopy okolicznościowe i komu przysługują? Dodatkowe dni wolne od pracy prawo prywatne międzynarodowe, prawo pracy, (...)

 • Obliczanie wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy4 Czerwca 2003

  pracy, gdyby w tym czasie nie korzystał z urlopu. Do liczby dni, w których pracownik wykonywał pracę wlicza się przepracowane przez pracownika niedziele i święta oraz dodatkowe dni (...)

 • Obliczenie wynagrodzenia za czas urlopu2 Czerwca 2003

  , dodatkowe dni wolne od pracy. Należy również pamiętać, że nie wszystkie składniki wynagrodzenia stanowią podstawę wyliczenia wynagrodzenia urlopowego. urlop wypoczynkowy, (...)

 • Święto a dzień wolny od pracy16 Października 2007

  dniem wolnym. W związku z w/w problematyką proponujemy zapoznać się z treścią artykułu zatytułowanego Dodatkowe dni wolne od pracy święto, dzień wolny, praca, oddanie, (...)

 • Obowiązek wzięcia 14-dniowego urlopu16 Listopada 2002

  część musi obejmować nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych, a więc poza dniami roboczymi także niedziele, święta i dodatkowe dni wolne od pracy. Zostało (...)

 • Czas pracy pracowników zakładu opieki zdrowotnej2 Kwietnia 2002

  dla przyjętego okresu rozliczeniowego, określających dla poszczególnych pracowników dni i godziny pracy oraz dni wolne od pracy. W wydłużonych rozkładach czasu (...)

 • Zwolnienie od obowiązku świadczenia pracy18 Grudnia 2008

  dziecko w wieku do 14 roku życia przysługują 2 dni zwolnienia od pracy celem sprawowania opieki nad tym dzieckiem. Jednakże należy pamiętać, że zwolnienie od pracy celem (...)

 • Rozliczenie godzin nadliczbowych13 Marca 2009

  do 14:00, 15.03.2009r. (niedziela) od 7:00 do 14:00. Pracownik jest zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy (7 h na dobę) w podstawowym systemie czasu pracy od 7:00-14:00 od (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dodatkowe dni wolne od pracy

  W jakim akcie prawnym szukać katalogu dodatkowych (tzn. pozaustawowych) dni wolnych od pracy? Czy należy się dzień wolny płatny na umówiną wizytę (...)

 • Święto Trzech Króli wolne od pracy

  Witam serdecznie, Chciałabym sie dowiedziec czy 3 Króli bedzie wolne od pracy juz zawsze czy tylko w tym roku? na stałe olek72 Proponuję jeszcze 2 (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane