Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dodatek za staż pracy3 Czerwca 2009

  regulaminem wynagradzania) przysługuje dodatek za wysługę lat w wysokości 1 % wynagrodzenia zasadniczego za każdy rok pracy, wypłacany w okresach miesięcznych poczynając (...)

 • Podstawa wymiaru zasiłku macierzyńskiego23 Listopada 2005

  Czy w podstawie wymiaru zasiłku macierzyńskiego powinnam uwzględnić dodatek za wysługę lat? Podstawę wymiaru zasiłku przysługującego ubezpieczonemu będącemu (...)

 • Zasady wyliczania wynagrodzenia chorobowego28 Kwietnia 2004

  motywacyjną, dlatego też za czas w/w nieobecności pracodawca wypłacał mi tylko płacę zasadniczą i dodatek za wysługę lat, premii nie otrzymywałam. Czy słusznie? Czy (...)

 • Zasady wypłaty dodatku stażowego3 Czerwca 2004

  ustawy o szkolnictwie wyższym, bądź regulaminu wynagradzania, jednak w związku z dotychczasowym stosunkiem pracy. Jeżeli w drugim miejscu pracy przewidziana jest wypłata dodatku za wysługę (...)

 • Zasady obliczania wynagrodzenia21 Listopada 2005

  dyskryminacji. Jest jasnym, że osoby o wyższych kwalifikacjach otrzymują wyższe wynagrodzenie zasadnicze. Natomiast dodatek za wysługę lat zależy od czasu przepracowanego u danego (...)

 • Dodatek stażowy16 Października 2007

  pracownika wynikającego z jego kwalifikacji, warunków pracy, czy też właśnie doświadczenia. Opisany w pytaniu dodatek stażowy to tzw. dodatek za wysługę lat. Przysługuje (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? 27 Maja 2015

  obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym z tytułu pobierania zasiłku macierzyńskiego lub zasiłku w wysokości zasiłku macierzyńskiego. Mogą one jednak dobrowolnie, na (...)

 • Zasady obliczania dodatku stażowego8 Listopada 2004

  się będą tylko, gdy dotyczą okresu pracy u danego pracodawcy (szkoła). Wcześniejsze przebywanie na urlopie wychowawczym u innego pracodawcy lub na zasiłku chorobowym czy na zasiłku (...)

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli. 2 Czerwca 2015

  wynagrodzeniu za urlop wypoczynkowy nauczyciela, z zastrzeżeniem ust. 2, uwzględnia się:  1) wynagrodzenie zasadnicze,  2) dodatki: za wysługę lat, motywacyjny, funkcyjny (...)

 • Dodatek za wysługę lat dla pracownika emeryta10 Lutego 2004

  dodatku za wysługę lat oprócz wynagrodzenia, przysługuje nauczycielom mianowanym lub dyplomowanym zatrudnionym na stanowiskach, na których wymagane są kwalifikacje pedagogiczne, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane