Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  warunkach albo o odszkodowaniu. Art. 264 § 1 k.c. stanowi, że odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia (...)

 • Podpisanie wypowiedzenia umowy o pracę z datą wsteczną. 7 Maja 2015

  zaś o tyle istotna, że czas na odwołanie od niego jest bardzo krótki. Zgodnie z przepisem art. 264 § 1 k.p. wynosi 7 dni od dnia doręczenia pisma wypowiadającego umowę (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  wysokości (lub o ustalenie wyższej wysokości – zależne od momentu wysunięcia roszczenia) lub o ustalenie nieistnienia zakazu przez wzgląd na zbyt szerokie i niedookreślone ukształtowanie (...)

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy6 Listopada 2002

  nich właśnie tyle czasu powinna trwać naprawa. Naprawa jednak trwała 7 dni. Czy PZU ma rację? PZU, jako strona obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialnosci cywilnej (OC), zobowiazana (...)

 • Zmiana powództwa przed sądem pracy3 Listopada 2005

  pracownika do pracy na poprzednich warunkach albo o odszkodowaniu. Sąd pracy może nie uwzględnić żądania pracownika uznania wypowiedzenia za bezskuteczne lub przywrócenia do pracy, (...)

 • Skarga na decyzje SKO28 Lipca 2006

  organem wyższego stopnia jest SKO (stanowi o tym art. 1 ust. Ustawy o Samorządowym Kolegium Odwoławczym i art. 17 pkt 1 kpa). Art. 2 ustawy o SKO stanowi o zakresie spraw, które (...)

 • Bezczynność organu w kwestii uzupełnienia decyzji17 Maja 2010

  co do pouczenia o środkach zaskarżenia. Uzupełnienie decyzji o pouczenie co do możliwości jej zaskarżenia powinno nastąpić w formie postanowienia, które jest niezaskarżalne (...)

 • Odwołanie od postanowienia US i decyzji ZUS przeciwko likwidowanemu przedsiębiorstwu19 Marca 2009

  zarzuty. US wydał postanowienie o uznaniu wniesionych zarzutów za nieuzasadnione, ale jednocześnie pouczył o prawie wniesienia zażalenia do dyrektora Izby Skarbowej. Natomiast ZUS, który (...)

 • Renta socjalna a renta cywilna29 Grudnia 2005

  zawieram z PZU? Renta, którą będzie pani otrzymywać od PZU jest rentą, o której mówi art. 444 kodeksu cywilnego. Na jego podstawie poszkodowany, który utracił całkowicie lub (...)

 • Odwołanie od rozwiązania umowy a świadectwo pracy7 Września 2004

  Została ze mną rozwiązana umowa o pracę w trybie art. 52 KP z uzasadnieniem (okłamywanie pracodawcy). Złożyłam do Sądu Pracy odwołanie od takiej formy wypowiedzenia oraz żądanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • POLISA NA UPOSAŻENIE DZIECI - JAK WALCZYĆ Z PZU?

  Posiadam dwie polisy na uposażenie dzieci - jedna na tate, druga na mame. Okres ubezpieczenia minął. Wynosił 13 lat (początek ubezpieczenia - 1988r.). (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane