Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych5 Października 2006

  opodatkowaniu. 3) Przed przystąpieniem do wypełniania wniosków należy sprawdzić, czy figurujące na fakturach wydatki są objęte zwrotem. Dotyczy on bowiem tylko tych materiałów, które były (...)

 • Tytuł prawny do lokalu11 Lipca 2007

  Załącznikiem do wniosku VZM-1 o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym jest m.in. tytuł prawny do budynku mieszkalnego. Wybudowałem dom samodzielnie na zakupionej (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  podatku, o którym mowa w ust. 1, stosuje się także do rzeczy stanowiących mienie osoby fizycznej, zgłoszonych do procedury dopuszczenia do obrotu przed dniem przybycia tej osoby na terytorium (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  się wymagalne. 4. Bieg przedawnienia zawiesza się na okres od dnia wniesienia reklamacji lub wezwania do zapłaty do dnia udzielenia odpowiedzi na reklamację lub wezwania do zapłaty i (...)

 • Rejestracja bazy danych w GIODO6 Maja 2015

  administratora danych lub w obecności osoby upoważnionej do przetwarzania danych osobowych. II. 1. W systemie informatycznym służącym do przetwarzania danych osobowych stosuje się mechanizmy (...)

 • Orzecznictwo na temat oświadczenia o potrąceniu12 Lipca 2011

  dojścia do adresata (art. 61 kc). Pełnomocnik pozwanego złożył zaś oświadczenie wobec pełnomocnika procesowego adresata. Treść art. 91 kpc nie daje podstaw do przypisania pełnomocnikowi (...)

 • Wyjście ze spółki cywilnej17 Kwietnia 2015

  Pan zaufanie do swoich wspólników i z różnych powodów nie jest w stanie z nimi dalej zgodnie współpracować, może Pan wypowiedzieć spółkę bez terminu

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  działalność wykonuje, bowiem jeżeli wpisanie danego kodu PKD do KRS jest w istocie „martwe” i nie łączy się z podejmowaną działalnością nie może dojść do naruszenia zakazu (...)

 • Kwoty wolne od podatku od spadków i darowizn15 Kwietnia 2007

  nabywcą jest osoba zaliczona do II grupy podatkowej,   3)  4.607 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do III grupy podatkowej. Obowiązuje od: 2003.01.01 (zmiana: Dz. U. 2002 r., (...)

 • Czy mogę domagać się odszkodowania za linie wysokiego napięcia? 28 Lipca 2015

  podstawy do przekonania, że przysługuje mu odpowiednie prawo do władania nieruchomością.  Okoliczność ta wpływa na długość terminu zasiedzenia ze względu na fakt, iż do zasiedzenia (...)

 • Zakres obowiązków pracownika4 Maja 2004

  przez mnie urlopu macierzyńskiego. Po moim powrocie do pracy dowiedziałam się od pracowników, że działem, do czasu powrotu z urlopu macierzyńskiego dyrektor, będzie nadal kierować koordynator. (...)

 • Przeliczenie emerytury19 Września 2005

  stanowiącej mniej niż 100% przeciętnego wynagrodzenia, podlegają przeliczeniu. Przeliczenie emerytury i renty z tytułu niezdolności do pracy polega na ponownym obliczeniu świadczenia od określonej (...)

 • Skutki prawne wyjścia ze spółki komandytowej.24 Czerwca 2015

  zgromadzeniu w związku z dniem dywidendy. Spółka może przyjąć inne rozwiązania, aby ustalić krąg osób uprawnionych do dywidendy. Nie dysponujemy umową spółki z o.o. zatem nie (...)

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.17 Lipca 2015

  wynika, a została udzielona gwarancja co do jakości rzeczy sprzedanej, poczytuje się w razie wątpliwości, że gwarant jest obowiązany do usunięcia wady fizycznej rzeczy lub do dostarczenia (...)

 • Wzięta pożyczka w parabanku-kiedy następuje przedawnienie?22 Czerwca 2015

  uzasadnienia pozwu oraz z samej umowy wynika, że umowa pożyczki została zawarta w dniu 20 lipca 2010 roku. Brak jest przy tym informacji odnośnie tego kiedy umowa ta została wypowiedziana i kiedy (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego1 Grudnia 2004

  poważną operację. 23.03.2004 wrócił do Polski i od marca były zwolnienia lekarskie na naszych polskich drukach. Po 33 dniach zwolnienia lekarskie były składane do ZUS. I ZUS wypłacał zasiłek. (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  on właściwego organu zarządzającego. Ubogość stanowisk w tym zakresie, daje podstawę do ogólnego stwierdzenia, że celem dla którego ustanawia się kuratora w tym trybie jest prowadzenie (...)

 • Sposób podziału zysku w spółkach osobowych11 Stycznia 2008

  udziału w stratach, to nie ma wątpliwości, a zatem i podstaw do stosowania art. 123 § 3.  Do komandytariuszy i ich udziału w zysku i stracie odnieść należy także ww. uwagi odnośnie (...)

 • Kontrola kominiarska w spółdzielni20 Listopada 2007

  zarówno do odczytów liczników, podzielników ciepła, jak i przeglądów instalacji, ponieważ ktoś zawsze był w domu. Od września tego roku sytuacja zmieniła się, bo oboje z mężem pracujemy do (...)

 • Czas pracy w budownictwie30 Maja 2006

  . jeżeli w tygodniu jest jakiś dzień świąteczny, to czy mogą odrabiać w sobotę? Od kiedy liczy się według kodeksu pracy czas pracy dla pracownika, jeżeli wysyłany jest on w teren? Np. przychodzi (...)

 • Prawa osoby oskarżonej21 Stycznia 2005

  sporządzonego przez Policję (art. 331 §1 k.p.k.). Oskarżony powinien otrzymać odpis aktu oskarżenia (art. 334 k.p.k.). Prokurator może również wnieść do sądu wniosek o wydanie wyroku sądowego (...)

 • Wznowienie starej sprawy spadkowej30 Sierpnia 2007

  przepisach dotyczących dziedziczenia. Do 1 października 1990 r. spłaty przysługiwały bowiem tylko współspadkobiercom spełniającym warunki do dziedziczenia. Ponadto, zgodnie z art. 1066 kodeksu (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę8 Czerwca 2006

  zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się do nabywanych przez podatnika: towarów i usług, jeżeli wydatki na ich nabycie nie mogłyby być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów (...)

 • Przedawnienie opłaty abonamentowej22 Listopada 2004

  3,5 roku obowiązek uregulowania należności? 6.Od kiedy biegnie czas 3 letniego przedawnienia zobowiązań finansowych - do momentu powstania zadłużenia, czy też od momentu wysłania dłużnikowi (...)

 • Zbycie udziału i udziału w przedmiocie spadkowym11 Maja 2005

  spadowego, a zatem do chwili działu spadku, dopóty ograniczone jest uprawnienie współspadkobiercy do rozporządzania swoim udziałem w konkretnym przedmiocie należącym do spadku – (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Jakie formularze VZM na 2011

  Wypełniam formularze VZM w celu odliczenia podatku nadpłaconego za materiały budowlane. Czym się rózni formularz VZM-1/A OD VZM-1/B? Kiedy co się (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane