Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pracodawca zwolnił mnie ze względu na likwidację stanowiska.24 Sierpnia 2015

  warunkach albo o odszkodowaniu. Art. 264 § 1 k.c. stanowi, że odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę wnosi się do sądu pracy w ciągu 7 dni od dnia doręczenia pisma (...)

 • Czy pracodawca ma prawo kazać mi pracować w nadgodzinach? 14 Kwietnia 2015

  Mój szef każe mi pracować w moje wolne soboty (rzecz jasna nie wszystkie). W sumie jest to około 300 nadgodzin. Czy muszę pracować w nadgodzinach? Czy jeżeli nie przyjdę do pracy (...)

 • Czas pracy pracowników zakładu opieki zdrowotnej2 Kwietnia 2002

  dla przyjętego okresu rozliczeniowego, określających dla poszczególnych pracowników dni i godziny pracy oraz dni wolne od pracy. W wydłużonych rozkładach (...)

 • 2 maja dniem wolnym11 Kwietnia 2007

  Urząd Gminy nie pracuje w dniach 1 i 3 maja bieżącego roku, są to ustawowo dni wolne od pracy. Czy nastąpiła w ostatnim czasie zmiana w przepisach mówiąca (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny25 Września 2007

  dniu badania przypadają dni wolne od pracy, badanie jest przeprowadzane w okresie wcześniej orzeczonej niezdolności do pracy. Zaświadczenie lekarskie może być wystawione (...)

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków. 11 Czerwca 2015

  , bez podania przyczyny, ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy, nie ponosząc kosztów związanych z odstąpieniem od umowy i nie będąc (...)

 • Opodatkowanie wynagrodzenia pracowników za granicą6 Czerwca 2006

  pracy, dni wolne od pracy, ale spędzone w Norwegii, np. urlopy, weekendy, święta, oraz dzień wyjazdu z Norwegii. Innymi słowy, za dzień przebywania w Norwegii (...)

 • Odpracowanie za wolne ustawowo 1 i 3 Maja11 Maja 2006

  ustawowo dni 1 i 3 Maja w 2006 roku w jedną z przypadających wolnych sobót, które u niego zgodnie z regulaminem pracy są dniem wolnym od pracy (dniem wolnym od (...)

 • Urlop wypoczynkowy stażysty2 Lipca 2010

  Podpisaliśmy umowę z Urzędem Pracy o przyjęciu na 5 miesięcy stażysty. Według umowy stażyście w każdym miesiącu przysługują 2 dni wolne od pracy. Po upływie (...)

 • Porzucenie pracy przez pracownika22 Marca 2004

  pracę w ciągu jednego miesiąca od dnia uzyskania wiadomości uzasadniającej rozwiązanie umowy. Oświadczenie woli pracodawcy o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia musi być złożone (...)

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe24 Listopada 2004

  pracy? Czy może pracodawca nawet na bieżąco wydawać mi dni wolne od pracy za prace wykonane w niedziele, gdy mój system pracy wynika z harmonogramu zmianowego (...)

 • Czas pracy kierowcy11 Grudnia 2007

  przewozy w niedzielę, świadczy on pracę w dni wolne od pracy. Z tego tytułu pracodawca jest obowiązany zapewnić inny dzień wolny od pracy: (...)

 • Ewidencja czasu pracy a lista obecności co jeśli są różnice?25 Stycznia 2010

  dobach, w tym pracę w niedziele i święta, w porze nocnej, w godzinach nadliczbowych oraz w dni wolne od pracy, wynikające z rozkładu czasu pracy (...)

 • Równoważny system czasu pracy10 Października 2007

  zawiadomieniu właściwego inspektora pracy (art. 150 § 2 kp). Zgodnie z Kodeksem pracy dniami wolnymi od pracy są niedziele oraz święta, które stanowią dni ustawowo wolne (...)

 • Czas pracy w budownictwie30 Maja 2006

  święta oraz w dni wolne od pracy, a w pozostałe dni wysokości 50% wynagrodzenia. Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające (...)

 • Dni wolne na poszukiwanie pracy17 Marca 2009

  złożyć wniosek pracodawcy o udzielenie 3 dni zwolnienia od pracy na poszukiwanie pracy. Dla Pana/Pani korzystniejsze jest wcześniejsze wykorzystanie dni na poszukiwanie pracy (...)

 • Zwolnienie od pracy w celu opieki nad dzieckiem19 Listopada 2008

  pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.Przepis ten przyznaje 2 dni wolne od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Z brzmienia tego przepisu nie wynika, (...)

 • Czy sobota to dzień ustawowo wolny od pracy?2 Lutego 2009

  Skoro wg podanej przez Was poprzednio informacji wolne soboty nie są dniami wolnymi od pracy, w sensie kodeksu pracy, to w takim razie na jakiej podstawie są jednak wolne (...)

 • Jak przeprowadzić likwidację spółki cywilnej?4 Maja 2015

  proponowanych warunków. W razie nieuzgodnienia nowych warunków pracy i płacy dotychczasowy stosunek pracy rozwiązuje się z upływem okresu równego okresowi (...)

 • Urlop okolicznościowy11 Czerwca 2003

  tym urlopom wypoczynkowym. Pracodawca zobowiązany jest zwolnić od pracy pracownika na czas obejmujący 2 dni w razie ślubu pracownika lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i (...)

 • Zasiłek chorobowy31 Maja 2011

  chorobą zakaźną - trwającej łącznie do 33 dni w ciągu roku kalendarzowego, a w przypadku pracownika, który ukończył 50 rok życia - trwającej łącznie do 14 dni w (...)

 • Przygotowanie zawodowe a wymiar urlopu24 Października 2005

  wykorzystała 12 dni wolnych od pracy. Od 3.10.2005 jest zatrudniona w naszej firmie na umowę o pracę na okres 3 lat. Nadmienić należy, że w/w pracownik ma (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym18 Maja 2005

  dobowej normy czasu pracy do 12 godzin, przy zachowaniu przeciętnej czterdziestogodzinnej tygodniowej normy czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym miesiąca. W (...)

 • Sposób liczenia urlopu wypoczynkowego15 Lipca 2005

  urlop w czasie ciągłym (dni pracy oraz dni wolne od pracy) wynosił będzie 3 pełne tygodnie. urlop, wymiar urlopu, pracownik, wyliczenie wymiaru urlopu

 • Określenie czasu pracy w umowie o pracę25 Stycznia 2005

  jakieś przepisy regulujące określanie czasu pracy w przypadku delegacji? W umowie o pracę mam wpisane miejsce zatrudnienia Warszawa, oraz godziny pracy 8.30-16.30. Delegacje są (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.