Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obliczanie terminu do odwołania się od mandatu2 Listopada 2004

  terminu był tzw. długi weekend). Jakie przepisy regulują długość tego terminu (dni robocze czy kalendarzowe)? Samo postępowanie mandatowe regulowane jest przepisami kodeksu w (...)

 • Termin rozpatrzenia odwołania przez Izbę14 Stycznia 2008

  jest niezgodny z terminem ustawowym. Jak należy rozumieć 15 dni (robocze czy kalendarzowe) jeżeli przykładowo UZP otrzymał odwołanie 17.12.2007 r. Czy Prezes UZP może wyznaczać (...)

 • Sposób złożenia zażalenia30 Września 2004

  ? Jaki jest tryb składania zażalenia na niniejsze postanowienie? W dokumencie napisano, iż przysługuje zażalenie w terminie 7 dni od daty doręczenia - czy chodzi o dni robocze czy (...)

 • Ustalenie wysokości podstawy zasiłku chorobowego30 Stycznia 2009

  ;wynagrodzenie miesięczne obliczone przez podzielenie wynagrodzenia osiągniętego za przepracowane dni robocze przez liczbę dni przepracowanych i pomnożenie przez liczbę dni, które (...)

 • Podstawa wynagrodzenia chorobowego5 Lipca 2005

  wynagrodzenie przysługuje w stałej miesięcznej wysokości, wynagrodzenie miesięczne obliczone przez podzielenie wynagrodzenia osiągniętego za przepracowane dni robocze przez liczbę dni (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby18 Lipca 2006

  wypadkiem w drodze do pracy ani na stanowisku pracy. Czy za okres choroby należy jej się wynagrodzenie chorobowe, skoro dana osoba nie przepracowała okresu wyczekiwania (30 dni)? Od czerwca 2005 (...)

 • Wymiar zasiłku macierzyńskiego10 Czerwca 2003

  dni robocze przez liczbę dni przepracowanych i pomnożenie przez liczbę dni, które ubezpieczony będący pracownikiem był obowiązany przepracować w tym miesiącu, jeżeli przepracował (...)

 • Świadczenia urlopowe a wymiar urlopu26 Listopada 2005

  Pracownik przebywał przez 16 kolejnych dni na urlopie, z tego na 11 dni wziął urlop wypoczynkowy zaś 5 dni były to niedziele i święta. Czy w takiej sytuacji pracodawca ma obowiązek (...)

 • Ustalenie wynagrodzenie pracownika 13 Października 2010

  pracownika zatrudnionego w połowie etatu, który ma harmonogram pracy obejmujący robocze dni w pierwszej połowie każdego miesiąca kalendarzowego, po 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu, (...)

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy10 Lutego 2011

  przez liczbę dni niezdolności do pracy otrzymamy kwotę zasiłku do wypłaty zleceniobiorcy. Przychody uzyskane z umowy zlecenie zawieranaj poza działalnością gospodarczą zostały zakwalifikowane do

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odprawa

  Witam, Pracowałam ponad 20 lat u jednego pracodawcy. Z tym, że firma dzieli się na matkę i córki (firmy podrzędne z tym samym przedrostkiem w nazwie (...)

 • Ewidencja czasu pracy

  Witam, jestem pracownikiem bankowym ,podpisuję listę obecności w momencie logowania się na komputerze , czasami czas uruchomienia komputera się wydłuża (...)

 • Kara Nagany

  Witam.Czy pracodawca nakładając karę musi wyszczegolnic rodzaj popełnionego wykroczenia w sposób konkretny tz. dokładnie za jakie przewinienie.Co (...)

 • zwolnienie w pracy i wynagrodzenie

  Cze, jest pytanie do was ludzie czy będąc na zwolnieniu od 2 tygodniowym zakład powinien zapłacić 80 procent za wszystkie dni czy tylko dni robocze? (...)

 • czs pracy na pełnym etacie i wynagrodzenie

  Pracuje jako kierowca autobusu w równoważnym systemie czasu pracy z czasem przerywanym w firmie zatrudniającej około 80 kierowców na pełnym etacie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane