Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ustanowienie odrębnej własności lokalu15 Grudnia 2003

  przewidziane dla lokalu zamiennego (definicja została podana powyżej), aby możliwe było wypowiedzenie stosunku najmu z zachowaniem terminu sześciomiesięcznego. Zapewnienie lokalu zamiennego nie zwalnia (...)

 • Ulga na oszczędzanie w kasie mieszkaniowej24 Lipca 2006

  własnych celów mieszkaniowych. Generalnie rzecz biorąc, należy uznać, że spełni Pan ustawowy obowiązek przeznaczenia oszczędności na własne cele mieszkaniowe już w chwili zakupu mieszkania. Żaden (...)

 • Umowa najmu15 Października 2010

  definicja, odnosząca się także - w zakresie orzekania o eksmisji i prawie do lokalu socjalnego - do dotychczasowych lokatorów, tj. osób, które utraciły przysługujący im tytuł (...)

 • Przydział mieszkania a jego powierzchnia29 Sierpnia 2011

  ich powierzchnię użytkową, to właśnie powierzchnia użytkowa winna być decydująca. Należałoby zatem przez powierzchnię mieszkalną rozumieć powierzchnię użytkową lokalu. przydział mieszkania, (...)

 • Uchwała w sprawie zaliczek na koszty zarządu21 Lutego 2006

  wspólnota ustaliła wyższą opłatę za metr kwadratowy. Ale dlatego, ze za metr kwadratowy, a więc w zależności od metrażu mieszkania (innymi słowy wielkości udziałów) sąd uznał, że działanie (...)

 • Co to jest służebność mieszkania10 Grudnia 2011

  Co to jest służebność mieszkania? Służebność mieszkania stanowi ograniczone prawo rzeczowe ustanawiane przez właściciela nieruchomości na rzecz oznaczonej osoby. Jak każde ograniczone prawo (...)

 • Eksmisja z mieszkania własnościowego17 Kwietnia 2009

  socjalnego.Zaznaczyć należy, że w wypadku sprzedaży tego mieszkania były właściciel otrzyma sumę otrzymaną od nabywcy, po potrąceniu zaległości wobec Wspólnoty oraz kosztów postępowania (...)

 • Znieważenie w miejscu publicznym9 Września 2004

  , tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska. Cechą praw osobistych jest to, że są to prawa niemajątkowe (jeżeli nawet ich (...)

 • Definicja wspólnego pożycia małżonków7 Września 2011

  rozkładu pożycia (patrz wytyczne SN z 1952 r., z 1955 r. i z 1968 r., orz. SN z kwietnia 1953 r., I C. 2911/52, PiP 1954, nr 1, s. 180).   definicja, wspólnego, pożycia, małżonków

 • Czym są dobra osobiste22 Grudnia 2011

  , definicja, kodeks

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawo meldunkowe

  Proszę o wyjaśnienie relacji pomiędzy miejscem zameldowania na pobyt stały a miejscem stałego pobytu wynoszącym ponad 183 dni w roku. Jakie akty (...)

 • Krus chce mi cofnac ubezpieczenie od 2006 roku!

  Obecnie KRUS prowadzi przeciwko mnie postepowanie wyjasniajace moja sytuacje i najprawdopodobniej zostane wylaczona z ubezpieczenia od 2006 roku. Sprawa (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane