Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Moment zaliczenia do kosztów rachunku za energię8 Lipca 2007

  faktury (rachunku).  Datą księgowania będzie data wystawienia dokumentu, na podstawie którego koszt będzie ujmowany w księgach.  Natomiast odrębne reguły dotyczą podatku VAT. Zgodnie (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  Szwecja – Polska obowiązek podatkowy powstanie w dniu 21.06.2005r. (tj. data wystawienia faktury przez firmę szwedzką zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy o VAT).     Po

 • Eksmisja lokatora18 Kwietnia 2007

  . W wypowiedzeniu powinna być zaznaczona przyczyna wypowiedzenia i data oraz oznaczenie umowy i jej stron i podpis właściciela. Inne elementy mogą się znaleźć, ale nie są konieczne. W razie odmowy

 • Rozliczanie różnic kursowych w kosztach1 Listopada 2006

  Nabywamy towary z krajów UE. Faktury wystawiane są w walucie obcej, inna jest data wystawienia faktury, inny jest termin płatności za towar. Czy w takiej sytuacji są różnice kursowe, które (...)

 • Błędy w fakturze - prawo do odliczenia podatku VAT22 Maja 2006

  sprzedawcy i nabywcy, dzień, miesiąc i rok albo miesiąc i rok dokonania sprzedaży oraz datę wystawienia i numer kolejny faktury nazwę towaru lub usługi. Notą korygującą można też skorygować (...)

 • Ulga remontowa i internetowa - zasady korzystania8 Kwietnia 2006

  mieszkalnego uważa się wydatki poniesione na zakup materiałów i urządzeń, zakup usług obejmujących wykonanie ekspertyzy, opinii, projektu, transport materiałów i urządzeń, wykonawstwo robót. Data (...)

 • Księgowanie faktur Vat za usługi telefoniczne26 Lutego 2006

  Data wystawienia faktury za tel. m-c styczeń 2006, a płatności dokonano w lutym. Czy w książce przychodów i rozchodów w styczniu muszę zaksięgować tylko wartość netto z faktury jako koszt (...)

 • Roszczenia z tytułu rękojmi4 Lutego 2006

  Dnia 30 grudnia 2005 roku (data wystawienia faktury 10 stycznia 2006 roku) dokonałam zakupu samochodu marki Peugeot 307 rocznik 2002 za kwotę 25 000 PLN. Samochód był samochodem firmowym (firma

 • Poświadczenie nieprawdy przez lekarza18 Lipca 2005

  podmioty niż tylko funkcjonariuszy publicznych. Art. 271 kodeksu karnego stanowi, że funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu (a taką osobą jest lekarz), która poświadcza (...)

 • Korekta pustej faktury6 Lipca 2005

  przypadku wystawienia faktury, w której zostanie wykazana kwota podatku, podmiot, który wystawił fakturę obowiązany jest do jego zapłaty, lecz przepis ten nie ma zastosowania do tzw. faktur pustych, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Weksel in blanco

  Przy zawieraniu umowy o pracę pracodawca uzależnił moje zatrudnienie od podpisania weksla in blanco. Wtedy nie mając innego wyjścia podpisałem go. (...)

 • Weksel własny

  W trakcie trwania umowy został podpisany weksel własny in blanco wraz z umową wekslową. Dotyczy to działalności ubezpieczeniowej i umowy agencyjnej. (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Faktura korygująca

  Faktura korygująca została zagubiona w pażdzierniku 2002 r i nie została zaksięgowana. Aktualnie się odnalazła. Proszę o poradę jak z tej sytuacji (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane