Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Data pewna przy umowie dzierżawy14 Września 2004

  cywilny czynność prawna ma datę pewną w razie urzędowego poświadczenia daty (przez notariusza), jak również w razie stwierdzenia dokonania czynności w jakimkolwiek dokumencie urzędowym (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu a data pewna2 Czerwca 2007

  prawnej (data pewna).   Zgodnie z § 2 tego artykułu czynność prawna ma datę pewną także w wypadkach następujących: w razie stwierdzenia dokonania czynności w (...)

 • Wypłata środków przez BFG30 Marca 2012

  . maksymalne terminy może zdarzyć się tak, iż wypłata środków w kwocie gwarantowanej nie nastąpi w przewidzianym terminie 3 miesięcy od daty faktycznej niedostępności środków. (...)

 • Data zbycia udziałów w spółce z o. o.28 Maja 2009

  notarialnie. Obecnie spółka jest w trakcie kontroli prowadzonej przez ZUS która to kontrola ujawniła błędy w naliczanych składkach na podstawie rozbieżności w terminach związanych (...)

 • Forma daty pewnej przy zawieraniu umowy13 Stycznia 2003

  , należy uznać, że umowa ta zawarta została z data pewną. Do poświadczenia daty pewnej upowaznione nastepujące podmioty: - organy państwowe - organy jednostki samorządu terytorialnego - notariusze (...)

 • Podpis z datą pewną14 Lipca 2006

  uczestniczących w dokonaniu tej czynności prawnej (data pewna). Czynność prawna ma datę pewną także w razie stwierdzenia dokonania czynności w jakimkolwiek dokumencie (...)

 • Data pewna czynności prawnej15 Grudnia 2011

  notariusza - od daty wzmianki. czynność, prawna, data, pewna

 • Data rozpoczęcia działalności spółki28 Kwietnia 2008

  Spółka z o.o. powstała w dniu 06.09.2007 /data umowy spółki/. W umowie spółki nie określono innej niż zawarcie tejże umowy daty rozpoczęcia działalności. Pierwsza de facto (...)

 • Podpisanie wypowiedzenia umowy o pracę z datą wsteczną. 7 Maja 2015

  czas nieokreślony. W dniu 2.04.2015 dostałem wypowiedzenie które niestety podpisałem. Później jak się przyjrzałem umowie okazało się ze podpisałem wypowiedzenie z datą wsteczną (na umowie (...)

 • Rozwiązanie umowy najmu tylko jednostronne 5 Marca 2010

  przed dniem wejścia w życie art. 673 § 3 KC mogą być wypowiadane w wypadkach w tych umowach wskazanych.W większości orzeczeń Sądu Najwyższego podaje się, że w umowie (...)

 • Umowa najmu z datą pewną29 Października 2008

  dokumencie datę złożenia przez tę osobę podpisu na dokumencie uważa się za pewną od daty śmierci tej osoby. Takie poświadczenie jest skuteczne także względem osób nieuczestniczących w (...)

 • Odwołanie członka zarządu25 Września 2007

  Członek Zarządu został odwołany. Jaka jest konstytutywna data odwołania członka zarządu: data podjęcia uchwały Zgromadzenia Wspólników, data wpisu do KRS, czy może jakaś inna data? (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  uczestniczyć w postępowaniu w charakterze dłużnika. W każdym razie czynności egzekucyjne są ważne tak w stosunku do dłużnika, jak i w stosunku do nabywcy. § 2. (...)

 • Prawo do lokalu socjalnego25 Listopada 2005

  opróżnienia w związku z koniecznością rozbiórki lub remontu budynku. Ponadto w lokalu, w którym czynsz jest niższy niż 3 % wartości odtworzeniowej lokalu w skali roku, wynajmujący (...)

 • Zmiany w spółce z o.o - formularze5 Kwietnia 2006

  , że  w rejestrze podmiotów gospodarki narodowej są ujmowane następujące informacje: nazwa i adres siedziby, a w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą (...)

 • Usunięcie danych z Biura Informacji Kredytowej25 Marca 2008

  (15.06.2005 r.) nie ma w obowiązku wykreślenia zapisów w BIK-u (nawet gdy status w bazie jest negatywny, a kredyt został spłacony w 2007 roku)? Na wstępie należałoby odnieść (...)

 • Wysokość wynagrodzenia i odprawy z FGŚP 19 Listopada 2008

  w umowie o pracę lub umowie o świadczenie usług zawartej przed ogłoszeniem upadłości, lub określona część świadczeń przysługujących w związku z rozwiązaniem stosunku (...)

 • Sprzedaż wynajętej nieruchomości przez syndyka24 Lipca 2006

  postanowienia o przysądzeniu własności nabywca wstępuje w prawa i obowiązki dłużnika wynikające ze stosunku najmu i dzierżawy stosownie do przepisów prawa normujących te stosunki w wypadku (...)

 • Zmiana wykonawcy w umowie27 Marca 2009

  warunkach jak poprzedni podmiot i której będą przysługiwały identyczne uprawnienia jak poprzedniemu podmiotowi może nastąpić w drodze przejęcia zobowiązania przez nowy podmiot (warunkiem (...)

 • Nagroda jubileuszowa a urlop bezpłatny19 Sierpnia 2010

  powstanie w przypadku spełnienia warunków przewidzianych dla jej przyznania określonych w Pana umowie o pracę. W umowie jeśli nie ma nic mowy o tym, że (...)

 • Faktura VAT za pośrednictwo - VAT i PKPiR4 Maja 2009

  Prowadzę firmę (PKPiR, VAT). 7 kwietnia wystawiłem fakturę VAT za pośrednictwo w miesiącu marcu. Na fakturze jest podana data wystawienia: 7.04.2009 r., data sprzedaży: marzec 2009 r. (...)

 • Ustalenie daty zatrudnienia4 Czerwca 2003

  umowie jako dzień rozpoczęcia pracy, a jeżeli terminu tego nie określono - w dniu zawarcia umowy. Tym samym okres zatrudnienia rozpoczyna się w dniu 5 sierpnia 2002r. i od tego terminu (...)

 • Zawarcie umowy najmu w czasie egzekucji26 Lutego 2004

  egzekucji i licytacji nieruchomości? W przypadku gdy umowa najmu została zawarta w formie pisemnej z datą pewną a przedmiot najmu został najemcy wydany, w analizowanym przypadku znajduje (...)

 • Zabezpieczenie umowy przedwstępnej1 Sierpnia 2002

  przebywania w lokalu. Co do formalnego uregulowania kwestii udostępnienia mieszkania na cele remontowe można zawrzeć w umowie przedwstępnej postanowienie, że do czasu zawarcia umowy końcowej (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy. 20 Sierpnia 2015

  punktów za naruszenia przepisów ruchu drogowego, a w przypadku kierowców, którzy dopuścili się tych naruszeń w okresie jednego roku od wydania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane