Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odrzucenie spadku - koszty postępowania30 Kwietnia 2006

  odrzuca spadek. Od wniosku o stwierdzenie nabycia spadku pobiera się opłatę 50 zł, a za wniosek o odebranie oświadczenia o przyjęciu/odrzuceniu spadku również 50 (...)

 • Termin odrzucenia spadku przez małoletniego2 Marca 2009

  małoletniego. Proszę o wzór takiego wniosku do sądu rodzinnego. Czy 6 miesięczny okres na odrzucenie spadku przez małoletniego biegnie w tym przypadku od momentu odrzucenia (...)

 • Odrzucenie spadku17 Października 2003

  Czy we wniosku o stwierdzenie nabycia spadku, można zawrzeć zrzeczenie się należnej części spadku przez jednego ze spadkobierców, na rzecz drugiego spadkobiercy? Chodzi o (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca? 27 Maja 2015

  oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku. W tym zakresie istnieją trzy możliwości: -tzw. proste przyjęcie spadku, jednoznaczne z nieograniczoną odpowiedzialnością za długi spadkowe,  -przyjęcie (...)

 • Konsekwencje odrzucenia spadku17 Lutego 2006

  spadek, to powołana do dziedziczenia będzie wnuczka, a zatem i za nią jej przedstawiciel ustawowy powinien złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku (na takie odrzucenie będzie potrzebna (...)

 • Formy kontaktu z sądem w sprawie spadkowej4 Sierpnia 2008

  wezwie do obowiązkowego stawiennictwa, celem przesłuchania uczestników). Jeżeli spadkobierca złożył wcześniej przed notariuszem oświadczenie o odrzuceniu spadku powinien jednak (...)

 • Odrzucenie spadku w imieniu małoletniego 13 Kwietnia 2010

  moich dzieci, oświadczenia o odrzucenie spadku? Zgodnie z art. 1020 spadkobierca, który spadek odrzucił, zostaje wyłączony od dziedziczenia, tak jakby nie dożył otwarcia spadku. (...)

 • Dział części majątku spadkowego10 Kwietnia 2003

  jako wpis stały kwotę 20 zł., którą pobiera się od wniosku o stwierdzenie nabycia spadku, zabezpieczenie spadku lub sporządzenie spisu inwentarza, przyjęcie lub odrzucenie (...)

 • Przedawnienie prawa do spadku12 Sierpnia 2004

  takiego oświadczenia, to i tak kolejnym koniecznym krokiem jest złożenie do sądu wniosku o wydanie postanowienia o stwierdzenie nabycia spadku, a po jego uzyskaniu o podział (...)

 • Podważenie aktu darowizny16 Listopada 2007

  zainteresowana i mająca w tym interes prawny), ma prawo złożyć taki wniosek do sądu, przy czym złożenie wniosku nie jest ograniczone w czasie, jako że nie były uczestnikami postępowania o (...)

 • Sądowe nabycie spadku a ujawnienie testamentu13 Września 2010

  dowodu, że spadek w całości lub w części nabyła inna osoba niż wskazana w prawomocnym postanowieniu o stwierdzeniu nabycia spadku, sąd spadku, zmieniając to postanowienie, stwierdzi (...)

 • Odrzucenie spadku przez niepełnoletniego24 Marca 2006

  W kolejności do dziedziczenia (po odrzuceniu spadku przez dzieci i żonę spadkodawcy) jest wnuczka spadkodawcy (1rok i 9 m-cy). Za dziecko oświadczenie o odrzuceniu spadku powinien złożyć (...)

 • Dział spadku a odrzucenie spadku12 Sierpnia 2010

  przypadać lub gdy córka w ogóle nie chce dziedziczyć po ojcu. Odrzucenie spadku po ojcu (tak samo jak zrzeczenie się udziału na rzecz matki podczas działu spadku) nie (...)

 • Postępowanie spadkowe15 Listopada 2006

  ciotki zostaną więc wskazani jako spadkobiercy w postanowieniu sądu o stwierdzeniu nabycia spadku. Jeżeli Pani miałaby się stać właścicielem całości spadku lub pewnych jego przedmiotów, (...)

 • Odrzucenie spadku3 Kwietnia 2001

  spadku. Przypadająca na niego część spadku dziedziczona będzie po nim według zasad ogólnych. W przedstawionej sytuacji złożenie przez rodziców i rodzeństwo oświadczeń o odrzuceniu (...)

 • Orzucenie spadku12 Sierpnia 2010

  ; ma taką legitymację jako wierzyciel spadkobiercy.     Jak uzyskać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku? (Postępowanie sądu w przypadku wniosku o stwierdzenie nabycia (...)

 • Wydzielenie domu ze współwłasności12 Lipca 2006

  Pani wnieść do sądu wniosek o stwierdzenie nabycia spadku na swoją rzecz. Wzór znajduje się na stronie Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Postanowienie sądu o (...)

 • Dziedziczenie działki w Polsce przez cudzoziemca24 Maja 2006

  nabycia spadku? (Postępowanie sądu w przypadku wniosku o stwierdzenie nabycia spadku)  a wzór pełnomocnictwa i wniosku o stwierdzenie nabycia spadku (...)

 • Koszty postępowania spadkowego10 Kwietnia 2003

  ;rą pobiera się od wniosku o stwierdzenie nabycia spadku, zabezpieczenie spadku lub sporządzenie spisu inwentarza, przyjęcie lub odrzucenie spadku. Natomiast w przypadku (...)

 • Zrzeczenie się spadku23 Stycznia 2006

  i matka. W takim przypadku do spadku w równych częściach po ¼ dochodzą wszyscy ze spadkobierców. Gdyby spadku "zrzekła się" (kodeks cywilny posługuje się pojęciem odrzucenie (...)

 • Pełnomocnictwo do przyjęcia i odrzucenia spadku24 Października 2006

  odrzucić spadek i czy we wniosku o stwierdzeniu nabycia spadku muszę zamieścić takie pełnomocnictwo, czy tylko wystarczy jak matka kuzynki przedstawi Sądowi w czasie rozprawy? Zgodnie (...)

 • Zasiedzenie a sprawa spadkowa10 Października 2007

  zasiedzenia będzie rozpoznany w postępowaniu o dział spadku w drodze postanowienia wstępnego lub w postanowieniu działowym. Wzór wniosku wraz z wymienieniem załączników dostępny (...)

 • Wynagrodzenie adwokata25 Czerwca 2010

  minimalne za prowadzenie spraw z zakresu prawa spadkowego wynoszą: - w sprawach o zabezpieczenia spadku, dokonanie spisu inwentarza, odrzucenie spadku, ogłoszenie testamentu i nakazanie (...)

 • Postępowanie o stwierdzenie zasiedzenia13 Września 2005

  stosunkowego podana jest na stronie Opłaty w postępowaniu cywilnym - Wnioski Otrzymaną sumę należy podzielić przez dwa. Na naszych stronach znajduje sie także odpowiedni wzór - Wniosek (...)

 • Podział majątku przy nieobecności byłego małżonka5 Października 2007

  sądem w postępowaniu nieprocesowym. Można więc rozważyć w opisanej sytuacji wniesienie do sądu wniosku o podział majątku. Wzór wniosku znajduje się na stronie: Wniosek o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Rozwód

  Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w (...)

 • dział spadku

  Czy wszyscy spadkobiercy ponoszą koszty sądowe dotyczące działu spadku, czy tylko wnioskujący i gdzie można znaleźć wzór wniosku do sądu (wiatr) (...)

 • Wniosek ? wzór

  Witam Potrzebuję wzoru wniosku o dział spadku i zniesienie współwłasności. Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki! Witam, mogę udzielić (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane