Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zameldowanie, a długi za czynsz2 Marca 2006

  Mieszkanie spółdzielcze, rodzice są najemcami. Córka lat 20, zostałą wyrzucona z domu przez rodziców - alkoholików. Dalej jest tam zameldowana. Rodzice zalegają za czynsz za okres wielu (...)

 • Zaległy czynsz a spadek13 Stycznia 2006

  przyjął spadek z dobrodziejstwem inwentarza, spłacając niektóre długi wiedział o istnieniu innych długów spadkowych, ponosi on odpowiedzialność za te długi ponad wartość stanu (...)

 • Odpowiedzialność za długi spółdzielni27 Stycznia 2004

  , a nie ja bezpośrednio (opłata za wywóz śmieci, opłata za ogrzewanie itp). Ja tylko płacę czynsz. Spółdzielnia ma spore problemy finansowe, spore długi wobec np. gazowni. Co (...)

 • Terminy wypowiedzenia najmowanego mieszkania17 Grudnia 2004

  , zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach określonych w umowie. Fakt, iż lokal nadal jest używany, a faktury za czynsz nadal wystawiane daje postawy do zastosowania (...)

 • Niezapłacony czynsz najmu a podatek VAT18 Grudnia 2005

  W 2004 r. wystawiłem fakturę VAT za najem mojego lokalu dla najemcy. Następnie przez cały rok nie otrzymałem zapłaty za wystawioną fakturę. Czy w takim przypadku muszę zapłacić podatek VAT (...)

 • Ponoszenie po rozwodzie kosztów zamieszkania16 Lipca 2004

  Panem a małżonką. rozwód, podział majątku, małżeństwo, odpowiedzialność za długi, koszt, media, mieszkanie, czynsz

 • Zaliczenie spłat31 Sierpnia 2006

  innych opłat za używanie lokalu co najmniej za trzy pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia go na piśmie o zamiarze wypowiedzenia stosunku prawnego i wyznaczenia dodatkowego, miesięcznego (...)

 • Podwyżka czynszu najmu o 100%15 Września 2006

  odtworzeniowej lokalu, to roczna podwyżka nie może być wyższa niż 10 % dotychczasowego czynszu albo dotychczasowych opłat za używanie lokalu, liczonych bez opłat niezależnych od właściciela. Przepis (...)

 • Odpowiedzialność za zadłużenie czynszowe14 Stycznia 2002

  wszystkich zamieszkałych osób. Dlatego również w ich interesie leży regularne opłacanie opłat. Najem, czynsz, eksmisja, mieszkanie, dług, odpowiedzialność

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  pełnomocnik, który przedtem nie złożył pełnomocnictwa.  § 31. Przepisu § 3 nie stosuje się do pism wnoszonych w elektronicznym postępowaniu upominawczym.  § 4. Za stronę

 • Jak uchronić rodzinę przed długami spadkowymi9 Lipca 2010

  odpowiedzialność za długi spadkowe tylko do wartości ustalonego w inwentarzu stanu czynnego spadku, czyli do wysokości aktywów (jeśli inwentarz spadku nie był wcześniej sporządzony, (...)

 • Gmina jako dotychczasowy właściciel we wspólnocie19 Stycznia 2007

  remontowy, ale skoro tak to czy to jest także opłata za czynsz? Jaki akt prawny reguluje wysokość opłat na fundusz remontowy? Czy wspólnota może podnieść mi czynsz skoro właścicielem (...)

 • Potrącenie w upadłości10 Września 2003

  dokonania potrącenia skutkuje koniecznością dokonania wzajemnej zapłaty zobowiązań. upadłość, upadły, wierzytelność, dług, potrącenie, warunki, najem, czynsz, syndyk

 • Odpowiedzialność za długi najemcy10 Kwietnia 2006

  odpowiedzialność tych osób ogranicza się do wysokości czynszu i innych opłat należnych za okres ich stałego zamieszkiwania. Może Pani wykazywać, że nie nie jest Pani odpowiedzialna za czynsz (...)

 • Testament a mieszkanie31 Stycznia 2006

  może też rozważyć przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, co pozwoli na ograniczenie odpowiedzialności za długi spadkowego do wartości majątku spadkowego. testament, mieszkanie, darowizna, (...)

 • Niedotrzymanie warunków umowy najmu28 Listopada 2005

  tym dochody z działalności były mniejsze. Można też na tej podstawie żądać zwrotu kosztów ogrzewania elektrycznego. najem, dzierżawa, odszkodowanie, czynsz, spółdzielnia, ogrzewanie

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe12 Marca 2010

  przyjął spadek z dobrodziejstwem inwentarza, spłacając niektóre długi spadkowe wiedział o istnieniu innych długów spadkowych, ponosi on odpowiedzialność za te długi (...)

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe24 Marca 2010

  tego mogą Państwo odrzucić spadek, a tym samym długi z nim związane. Drugim rozwiązaniem jest przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, co ograniczy odpowiedzialność za te długi (...)

 • Rozwiązanie umowy najmu tylko jednostronne 5 Marca 2010

  przez najemcę, że faktycznie istnieją wady ograniczające przydatność przedmiotu najmu. Oczywiście, istnieje również możliwość ugodowego załatwienia sprawy i próby rozwiązania umowy za

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe a staranność30 Lipca 2012

  wierzytelności w toku postępowania spadkowego. Spadkobierca wchodzi w sytuację prawną spadkodawcy (sukcesja generalna) i dlatego odpowiada za jego długi, choć odpowiedzialność tę może ograniczyć, (...)

 • Sprzedaż nieruchomości z zadłużonego spadku5 Listopada 2010

  spadkobiercy. W związku z tym, jeżeli spadkobierca sprzeda przedmiot należący do spadku nadal odpowiedzialny będzie za długi spadkowe do wysokości stanu czynnego spadku. Jeżeli w skutek dokonanego (...)

 • Spadek z dobrodziejstwem inwentarza a długi w ZUS18 Kwietnia 2008

  się przepisy Kodeksu cywilnego o przyjęciu i odrzuceniu spadku oraz odpowiedzialności za długi spadkowe.Jak więc wynika z powyższego, za zobowiązania spadkowe i podatkowe czy też (...)

 • Kupno mieszkania na licytacji a zaległy czynsz12 Stycznia 2009

  nie wygasają w momencie uprawomocnienia się postanowienia o przybiciu własności. licytacja, mieszkanie, długi, czynsz, zaległy, odpowiedzialność

 • Odpowiedzialność spadkobierców za długi wobec ZUS6 Kwietnia 2012

  spadku ponosi odpowiedzialność za te długi z całego swego majątku. W razie prostego przyjęcia spadku spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkowe bez ograniczenia. (...)

 • Naruszenie warunków umowy najmu na czas określony17 Stycznia 2005

  przetrzymuje klucz pomimo, że umowa najmu już nie obowiązuje, wóczas musi zapłacić wynajmującemu odszkodowanie.   najem, umowa najmu, czynsz, czynsz za najem, wypowiedzenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane