Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podwyżka czynszu najmu o 100%15 Września 2006

  wyrokiem TK z dnia 17 maja 2006 r. uznany za niezgodny z Konstytucją, jednak TK przedłużył jego obowiązywanie do końca 2006 r. Tak więc w przypadku, gdy pierwotny czynsz przekraczał już 3% wartości

 • Zapłata czynszu a zajęcie rachunku bankowego11 Września 2006

  Jestem zarządcą i współwłaścicielem kamienicy. Od lokatorów wpływa czynsz na konto do zaprzyjaźnionych czy starszych chodzę osobiście. Komornik zajął mi moje konto, na które wpływał czynsz (...)

 • Gmina jako dotychczasowy właściciel we wspólnocie19 Stycznia 2007

  najemcy. Naszym zdaniem, skoro w umowie najmu oznaczono, że najemca płaci czynsz regulowany określony uchwałą Rady Gminy wynik, że czynsz dla wynajmującego nie został podzielony na wynagrodzenie (...)

 • Termin wypowiedzenia najmu na czas nieokreślony19 Listopada 2007

  uiszczał czynsz najmu - czy czynsz będzie płatny w odstępach miesięczych bądź krótszych niż miesiąc. W przypadku czynszu płatnego miesięcznie wskazana przez Pana regulacja jest niezgodna (...)

 • Ustalenie wysokości czynszu za lokal mieszkalny1 Grudnia 2003

  , do dnia 31 grudnia 2004 r., w stosunkach najmu powstałych przed 10 lipca 2001, wysokość czynszu w lokalach, w których obowiązywał w dniu 10 lipca 2001 r. (w dniu wejścia w życie tejże ustawy) czynsz

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  podwyższyć czynsz, wypowiadając dotychczasową wysokość czynszu najpóźniej na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego. Przepis ten nie wskazuje konsekwencji braku zgody najemcy (...)

 • Umowa dzierżawy a podatki16 Lipca 2008

  na zapłatę. Niezależnie od podatków dotyczących gruntu, wydzierżawiający uzyska czynsz dzierżawny, który stanowi odrębne źródło przychodu opodatkowane podatkiem dochodowym. Podatnik może wybrać (...)

 • Naruszenie warunków umowy najmu na czas określony17 Stycznia 2005

  okresu, na jaki została zawarta. Najemca bowiem musi płacić czynsz do momentu, dopóki w  jego dyspozycji jest mieszkanie (decyduje moment oddania klucza) na podstawie obowiązujacej umowy najmu. (...)

 • Rejestr dotyczący wysokości czynszu regulowanego13 Września 2005

  jakiekolwiek rejestry osób płacących czynsz regulowany. Nawet jeżeliby one istniały podlegałyby one ochronie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i ich udostępnienie było by uzależnione (...)

 • Czynsz przy umowie dzierżawy3 Lipca 2003

  przyspieszyć proces oczekiwania na zgodę na rozwiązanie umowy. dzierżawa, bezczynszowe użytkowanie, czynsz, wypowiedzenie umowy

 • Opłata za czynsz - z dołu czy z góry26 Maja 2006

  w umowę zastrzec inny termin, lecz z zachowaniem zasady, że czynsz jest płatny z góry, to najczęściej formułują to w następujący sposób: Przykład: "czynsz jest płatny do dnia 5 każdego (...)

 • Skuteczne wypowiedzenie umowy najmu5 Lutego 2007

  zachowaniem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. Czynsz miał być płatny miesięcznie na konto do dnia 15 każdego miesiąca. Do dnia dzisiejszego najemca opłacił czynsz tylko 4 razy

 • Konieczność uzasadnienia podwyżki czynszu12 Grudnia 2005

  taką podwyżkę, wnosząc pozew do sądu. Wynika z tego, iż dopóki czynsz nie przekroczy w skali roku 3% wartości odtworzeniowej lokalu, nie będzie konieczne uzasadnienie podwyżki. czynsz, (...)

 • Zmiana czynszu najmu9 Listopada 2005

  lokalu, to roczna podwyżka nie może być wyższa niż 10 % dotychczasowego czynszu albo dotychczasowych opłat za używanie lokalu, liczonych bez opłat niezależnych od właściciela. najem, czynsz, (...)

 • Przyczyny obniżenia czynszu29 Września 2004

  częściowo powierzchnia nie nadaje się do użytku. Czy mogę sama obniżyć czynsz, czy wystąpić na drogę sądową? Wynajmujący twierdzi, że jak obniżę sobie sama czynsz, to on wypowie mi (...)

 • Czynsz regulowany w domach osób fizycznych19 Lutego 2001

  Kiedy obowiązuje czynsz regulowany w domach stanowiących własność osób fizycznych? Do kiedy obowiązuje w tym wypadku czynsz regulowany? Czynsz regulowany obowiązuje w odniesieniu do (...)

 • Regulowanie czynszu w TBS31 Lipca 2002

  obowiązywał w dniu wejścia w życie ustawy czynsz regulowany, nie może jednak przekraczać w stosunku rocznym 3% wartości odtworzeniowej lokalu. Zgodnie z art. 29 powołanej ustawy czynsz najmu (...)

 • Czynsz regulowany w prywatnych nieruchomościach24 Kwietnia 2013

  mogą już twierdzić, że obowiązuje ich czynszy regulowany.  najem, czynsz regulowany, czyn wolny, roszczenie

 • Podważenie wysokości czynszu27 Maja 2008

  płaciła czynsz i pozostałe opłaty. Ustaliłam w umowie czynsz niższy niż obowiązujący na terenie mojej miejscowości. W związku z tym, czy urząd skarbowy może podważyć wysokość czynszu (...)

 • Naruszenie warunków umowy najmu17 Listopada 2004

  . odpowiedzialność kontraktowa.   Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego najemca jest obowiązany do przestrzegania umownych terminów wypowiedzenia i powinien za ten okres płacić należny czynsz. (...)

 • Podwyżka czynszu najmu w lokalu mieszkaniowym10 Sierpnia 2007

  co roku podnieść czynsz) od tej kwoty to 90,39 zł. Czy to oznacza, że mam prawo podnieść w każdym z owych 5 mieszkań czynsz o tą kwotę 90,39 zł rocznie, czy miesięcznie? Czy do tej kwoty (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu użytkowego22 Stycznia 2010

  przypadkach ustawy o ochronie praw lokatorów. najem, lokal użytkowy, wypowiedzenie czynszu, umowy, czynsz, zmiana umowy, podwyżka

 • Podwyżka czynszu za lokal użytkowy28 Maja 2009

  podatku od nieruchomości podniosłam czynsz o wskaźnik GUS czyli 4 %, co dało podwyżkę 80 zł. Pawilon jest moja własnością, a teren pod nim dzierżawie od Gminy, w tym miesiącu Gmina podniosła (...)

 • Definicja przychodu w ryczałcie od najmu24 Października 2008

  opodatkowaniu ryczałtem). przychód, najem, ryczałt ewidencjonowany, czynsz, opłaty za media

 • Wydzierżawienie nieruchomości rolnej22 Maja 2008

  oznaczony lub nie oznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz. Czynsz może być zastrzeżony w pieniądzach lub świadczeniach innego rodzaju. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane