Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy służebność przesyłu się przedawnia? 2 Czerwca 2015

  spowodowały ich powstanie, w związku z czym gdyby Państwa wniosek o ustanowienie służebności przesyłu zawierałby wniosek o dopuszczenie i przeprowadzenie tego typu dowodów sąd najprawdopodobniej

 • Odszkodowanie za linie wysokiego napięcia przechodzącą nad działką. 27 Kwietnia 2015

  W raz z moja żoną jesteśmy właścicielami działki, na której znajduje się nasz dom. Nad działką przechodzą linie wysokiego napięcia. Wcześniej nie interesowaliśmy się tą sprawą. Chcielibyśmy (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  druga - zakończy się sukcesem, następnym etapem postępowania jest przybicie. Po zamknięciu przetargu sąd w osobie sędziego, pod którego nadzorem odbywa się licytacja, wydaje (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy zniesławiono moją osobę. 24 Czerwca 2015

  charakterze. W przypadku roszczeń o charakterze cywilnym sądem właściwym będzie sąd właściwy dla miejsca zamieszkania pozwanego. Jeśli chodzi o postępowanie karne, sądem właściwym będzie (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 29 Lipca 2015

  cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.  § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  dzierżawa wartość przedmiotu sporu oblicza się przyjmując, stosownie do rodzaju nieruchomości i sposobu korzystania z niej, podaną przez powoda sumę odpowiadającą trzymiesięcznemu czynszowi najmu (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  momencie wydania nakazu mieszkał Pan za granicą, doręczenie w rzeczywistości nie powinno mieć miejsca. Nakaz powinien być uchylony. Trudno się jednak dziwić, że tak się nie stało skoro (...)

 • Pozew cywilny a powództwo adhezyjne26 Stycznia 2011

  na zdrowiu. Obecnie pozew może Pani złożyć w każdej chwili, jednak należy się liczyć z koniecznością ustalania przez sąd cywilny własnych ustaleń dotyczących popełnienia przestępstwa (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  niepokrywającej się z przedmiotem działalności pracodawcy.(...) W uzasadnieniu słusznie stwierdzono bowiem, że \"pracownik zobowiązuje się do niepodejmowania działalności pokrywającej się (...)

 • Przejęcie budynku a prawa najemcy17 Sierpnia 2009

  , jej nabywca staje się stroną stosunku prawnego istniejącego między dotychczasowym wynajmującym a dotychczasowym najemcą (nabywca staje się zatem z mocy prawa, bez konieczności składania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane