Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pozew cywilny a powództwo adhezyjne26 Stycznia 2011

  na zdrowiu. Obecnie pozew może Pani złożyć w każdej chwili, jednak należy się liczyć z koniecznością ustalania przez sąd cywilny własnych ustaleń dotyczących popełnienia przestępstwa (...)

 • Przejęcie budynku a prawa najemcy17 Sierpnia 2009

  , jej nabywca staje się stroną stosunku prawnego istniejącego między dotychczasowym wynajmującym a dotychczasowym najemcą (nabywca staje się zatem z mocy prawa, bez konieczności składania (...)

 • Żądanie wynagrodzenia za umowę o dzieło9 Maja 2006

  do tej pory nie otrzymałam. Wysłałam wezwanie do zapłaty, które nie zostało odebrane. Słyszałam, iż moją sprawą nie zajmuje się sąd pracy, a sąd cywilny. Podobno (...)

 • Argumenty - zniesienie współwłasności26 Kwietnia 2005

  , nawet wtedy, gdy sąd nie przychyli się do tego. Na tym właśnie – między innymi – polega realizacja zasady swobodnej oceny dowodów. To sąd oceni, czy dopuści do złożenia (...)

 • Zbycie nieruchomości bez zgody współmałżonka8 Czerwca 2006

  bez zgody współmałżonka. Gdy zaś chodzi o ustanowienie rozdzielności i złożenie wniosku do sądu, wydaje się, iż obie sprawy będą rozpatrywane oddzielnie, chyba że sąd w którejkolwiek (...)

 • Naprawienie szkody a powództwo cywilne14 Lipca 2008

  wyroku sądu. skazanie, wyrok karny, naprawienie szkody, powództwo cywilne, sąd cywilny, roszczenie cywilne

 • Formy kontaktu z sądem w sprawie spadkowej4 Sierpnia 2008

  informującym nas o toczącym się postępowaniu, a z rodziną nie utrzymujemy kontaktu - chcielibyśmy o tym fakcie jakoś sąd poinformować. Dodam, że chcielibyśmy uniknąć, jeśli to tylko (...)

 • Bezprawne zajmowanie lokalu a odcięcie dopływu wody i gazu10 Czerwca 2011

  lokalem, np. ujścia w części wspólnej budynku,jest do obronienia z punktu widzenia wykonywania obowiązków wynajmującego. Łączyć się tobędzie z obniżeniem standardu lokalu jednak (...)

 • Nabycie auta obciążonego zastawem rejestrowym16 Czerwca 2006

  W 1999 roku kupiliśmy samochód osobowy (jako firma). Okazało się, iż samochód jest obciążony zastawem rejestrowym, o czym dowiedzieliśmy się pismem wierzyciela żądającym wydania (...)

 • Zgoda na wyjazd dziecka za granicę27 Maja 2008

  rozstrzygają wspólnie. W braku porozumienia między nimi rozstrzyga sąd opiekuńczy. Jeśli ojciec nie zgadza się na tymczasowy wyjazd dziecka za granicę należy zwrócić się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane