Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  . Jeżeli, podatek nie został pobrany przez płatnika, to zgodnie z art. 45 ust. 3b, w zeznaniu składanym za rok podatkowy, podatnik obowiązany jest wykazać nalezny zryczałtowany podatek. (...)

 • Pogryzienie przez psa a odszkodowanie27 Lipca 2012

  pogryzienie psa przez innego psa jest z punktu widzenia prawa równoważne z uszkodzeniem rzeczy - stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące rzeczy. Osobną kwestią jest oszacowanie wysokości (...)

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą10 Czerwca 2005

  x=      =23.267,26  zł. 110.000,00 zł Kwota podatku przypadająca na dochód uzyskany za granicą jest niższa niż podatek tam zapłacony, zatem podatek (...)

 • Podatek od psów6 Listopada 2004

  meldunek, czy tam, gdzie jest siedziba firmy, czy tam, gdzie się czasowo przebywa? Przepisami regulującymi podatek od posiadania psów są przepisy art. 13 i 14 ustawy z dnia 12 stycznia (...)

 • Opodatkowanie wynagrodzenia pracowników za granicą6 Czerwca 2006

  ? Czy licząc 183 dni możemy uwzględnić jedynie faktyczne dni pobytu pracowników w Norwegii (nie wliczając ich pobytu w Polsce)? Czy po przekroczeniu 183 dni mamy odprowadzić podatek wstecz (...)

 • Opodatkowanie materiału szkółkarskiego z uprawy14 Października 2006

  własnej plantacji trzeba płacić podatek? Jeżeli tak, to czy zalicza się ten dochód do między innymi do dochodu z najmu mieszkań oraz jakiegokolwiek innego dochodu? Jeżeli obowiązuje osobny (...)

 • Przedawnienie przestępstwa skarbowego19 Września 2005

  art. 44 uszczuplenia za 2002 i 2003) ponieważ od roku 2001 minęły 3 lata. Czy można dla należności z roku 2001 zastosować art. 44 paragraf 1 pkt 1 oraz pragraf 3? Czy z tytułu uszczuplonych (...)

 • Prawa i obowiązki współwłaścicieli nieruchmości10 Stycznia 2005

  skierowania na drogę sadową mozna dochodzić zwrotu poniesionych nakładów proporcjonalnie do udziału we współwłasności? 3. Czy podstawą roszczeń muszą byc faktury, czy kalkulacja wg średnich (...)

 • Podatek od spadku26 Czerwca 2002

  to dochód wdowy po zmarłym od którego należy zapłacić podatek dochodowy? 2. Czy jest to spadek od którego należy zapłacić podatek od spadku? Jak należy postąpić - kwota nie jest (...)

 • Przedawnienie a postępowanie karne29 Kwietnia 2010

  nie zakończyła i nie mam żadnych decyzji, zarzutów itp. (termin zakończenia to 19 maja br.), a UKS juz zrobił ze mnie przestępcę. Czy w tej sytuacji przedawnił sie podatek dochodowy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane