Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • 2 maja wolnym w zamian za sobotnie święto11 Kwietnia 2007

  znajdzie jednak zastosowania, gdy dzień wolny przypada w niedzielę. Dzieje się tak dlatego, że przepisy kodeksu pracy wyraźnie stanowią, że aby wymiar czasu był obniżony, dzień (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy.” W składanym zeznaniu podatnik, zozliczający (...)

 • Wynagrodzenie za dzień ustawowo wolny24 Stycznia 2011

  powyższego należy stwierdzić, iż pracownicy należy się wynagrodzenie także za dzień ustawowo wolny od pracy, tj. 25 grudnia. Przy czym – podobnie jak w stosunku (...)

 • Dzień wolny od pracy a chorobowe20 Grudnia 2004

  inny dzień wolny, czy ten mi po prostu przepada? Przyznany dzień wolny od pracy wynika z uregulowania, że każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające (...)

 • Obliczanie początku i końca biegu przedawnienia21 Września 2005

  . 24.00? Co jeżeli dzień końca biegu przedawnienia przypada na dzień wolny od pracy? W umowie mamy ustalony 7 dniowy termin płatności. Czy w takim przypadku kluczowy jest termin (...)

 • Delegacja służbowa w niedzielę27 Września 2012

  , pracownikowi należałby się inny dzień wolny. Jeśli praca nie była wykonywana w dniu wolnym od pracy, a przypadającym na czas delegacji służbowej, to dzień wolny się (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym18 Maja 2005

  regulacja mówiąca o tym, iż za taką sobotę należy się dzień wolny), to czy pracownikom "zwykłym", którzy w owe dni pracować nie będą przysługuje przepisowy (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za nadgodziny17 Czerwca 2009

  dwie soboty dawał nam jeden dzień wolny. Czyli (wg. Mojej wiedzy), źle rozliczał te soboty. Powinien za każda sobotę dawać jeden dzień wolny. Do czasu kiedy się (...)

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe w sobotę26 Października 2004

  przekroczenia normy dobowej (8 godz.)? Pamiętać należy, że praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, (...)

 • Odbiór dnia wolnego za pracę w sobotę22 Stycznia 2010

  praca wykonywana w tym dniu jest rekompensowana inaczej niż praca z tytułu godzin nadliczbowych. W tym przypadku, za pracę w tym dniu pracodawca powinien udzielić inny dzień wolny od pracy, (...)

 • Czas pracy kierowcy11 Grudnia 2007

  stawić się w firmie do pracy na 9.00? Jak długo kierowca może prowadzić pojazd bez przerwy w przewozach drogowych? Czy za pracę w godzinach nocnych powinien dostać jakiś dodatek, czy (...)

 • Wynagrodzenie za dzień stawienia się w sądzie9 Listopada 2005

  zachodzi nieunikniona potrzeba takiego zwolnienia, a za czas zwolnienia od pracy pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, jeżeli odpracował czas zwolnienia. Czy za ten dzień pracownikowi (...)

 • Godziny nadliczbowe a dodatek i dzień wolny5 Listopada 2007

  wymiarze o połowę wyższym mógłby nie płacić w ogóle za godziny przepracowane ponad normę (np. za dyżur w dzień powszedni, a potem oddać czas wolny)? Ewentualnie, czy (...)

 • Szkolenie przez pracodawcę i zwolnienie lekarskie17 Kwietnia 2007

  ze zwolnienia za okres krótszy niż to wynika z zaświadczenia lekarskiego? Czy lekarz postąpił prawidłowo i czy argumentacja lekarza znajduje oparcie w przepisach? Zagadnienie dotyczące (...)

 • Święto w dzień wolny od pracy14 Sierpnia 2007

  sierpnia, które przypada w środę. Czy muszę oddać pracownikowi dodatkowy dzień wolny za środę? W przedstawionym stanie faktycznym pracodawca ma obowiązek oddać pracownikowi (...)

 • Długi spółki komandytowej28 Lipca 2006

  osób posiadam. W jaki sposób odzyskać należność? Czy komandytariusz również odpowiada za długi? Przeciwko komu wnieść pozew o zapłatę? Czy mogły zaistnieć zmiany w spółce bez (...)

 • Skutki prawne wyjścia ze spółki komandytowej.24 Czerwca 2015

  którego sporządza się listę uprawnionych. Uchwała zgromadzenia wspólników może określać tzw. dzień dywidendy jako inny dzień niż dzień podjęcia uchwały (...)

 • Obowiązkowe szkolenie pracowników w sobotę4 Czerwca 2004

  Pracodawca organizował obowiązkowe szkolenia dla pracowników w piątek i sobotę (po 8 godzin). Czy przysługuje pracownikowi dzień wolny za sobotę? Szkolenia odbywały się (...)

 • Wynagrodzenie za pracę w niedzielę4 Maja 2007

  24 godziny. Czy za niedziele, które są jego dniami pracy należy się dodatek do wynagrodzenia? Aby ustalić nominalny czas pracy, a więc liczbę godzin przypadających do przepracowania (...)

 • Szkolenie pracownika w dni wolne od pracy6 Października 2016

  ;re należy rozważyć przed stwierdzeniem, czy pracownikowi należy się urlop, jest rozważenie kwestii, czy szkolenie wlicza się w czas pracy. To czy szkolenie (...)

 • Rozkład czasu pracy w sklepie26 Stycznia 2004

  pracę w niedziele każdy pracownik ma jeden dzień wolny w następnym tygodniu. W związku z powyższym mam kilka pytań: Czy mogę niejako skracać dobowy czas pracy do 7 godzin czy (...)

 • Termin rozpatrzenia odwołania przez Izbę14 Stycznia 2008

  wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, termin upływa dnia następnego. Jak więc wynika z powyższego, termin oblicza się w dniach kalendarzowych. (...)

 • Dzień wolny w zamian za nadgodziny16 Listopada 2002

  nadliczbowych, bez wniosku pracownika, nie wpływa ujemnie na jego wynagrodzenie za cały okres rozliczeniowy. dni wolne od pracy, czas pracy, dzień wolny, godziny nadliczbowe, nadgodziny

 • Święto przypadające w sobotę a dzień wolny2 Czerwca 2003

  pracy jest obowiązkiem pracodawcy. Jeżeli pracodawca nie dochowa tego obowiązku, pracownikowi należy się za taki dzień wynagrodzenie jak za pracę w godzinach nadliczbowych (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  przybicia, zatrzymuje się. Pozostałym licytantom zwraca się ją niezwłocznie. Po uprawomocnieniu się postanowienia o przybiciu sąd wzywa licytanta, który uzyskał przybicie (nabywcę), (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.