Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Okres pracy w szczególnych warunkach i charakterze6 Kwietnia 2006

  Czy w myśl art. 32 ust 1a przy ustaleniu okresu zatrudnienia w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze urlop wychowawczy powinien być uwzględniony? Zgodnie z art. 32 ustawy (...)

 • Emerytura nauczycielska16 Września 2009

  czy mam wystarczający staż pracy \" z kredą przy tablicy\" Do dnia dzisiejszego mój staż pracy w szkole wynosi 22 lata 7 miesięcy i 9 dni. W tym czasie korzystałam z : a/ urlop macierzyński/wychowawczy

 • Pracownica na urlopie wychowawczym26 Lutego 2010

  chroniące prawo do urlopu wychowawczego i trwałość stosunku pracy. Umowa o pracę zawarta na czas określony rozwiązuje się bowiem z upływem czasu, na który została zawarta, i złożenie wniosku (...)

 • Czy pracodawca ma prawo odmówić mi urlopu wychowawczego po urlopie macierzyńskim? 1 Lipca 2015

  wniosek pracownika.   § 8. Urlop wychowawczy może być wykorzystany najwyżej w 5 częściach.  § 9. Rodzic dziecka ma prawo do urlopu wychowawczego w wymiarze do (...)

 • Urlop zdrowotny pracownika socjalnego4 Stycznia 2005

  urlopu zdrowotnego. Czy miał prawo potraktować urlop macierzyński jako przerwę w pracy? Czy są jakieś przepisy, które szczegółowo opisują, co w takim przypadku zalicza się do (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  udzielony urlop wychowawczy w wymiarze do 36 miesięcy, jednak na okres nie dłuższy niż do ukończenia przez dziecko 18 roku życia. § 4. Każdemu z rodziców lub opiekunów (...)

 • Wysokość zasiłku wychowawczego4 Czerwca 2002

  Czy urlop wychowawczy jest urlopem płatnym? Jeśli tak to w jakich okolicznościach? Urlop wychowawczy co do zasady nie jest urlopem płatnym. W czasie jego trwania pracownicy (...)

 • Koniec urlopu wychowawczego13 Grudnia 2006

  . Jeśli jednak po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, a przed złożeniem wniosku o urlop wychowawczy pracodawca podjął czynności zmierzające do rozwiązania umowy o pracę, umowa rozwiązuje (...)

 • Okres pobierania zasiłku wychowawczego24 Czerwca 2005

  . Zasiłek wychowawczy przysługiwał uprawnionemu do urlopu wychowawczego. Zasady udzielania urlopów wychowawczych określają przepisy kodeksu pracy. Zasiłek wychowawczy przysługiwał: (...)

 • Przedłużenie urlopu wychowawczego19 Września 2003

  Czy w każdej chwili mogę przedłużyć sobie urlop wychowawczy i pracodawca musi się na to zgodzić? Pracownica uzyskuje prawo do urlopu wychowawczego po przepracowaniu 6 miesięcy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Urlop macierzyński i wychowaczy a urlop wypoczynkowy

  Witam!!! Mam dwa pytania: Pierwsze dotyczy rozpoczecia urlopu macierzyńskeigo:do dnia porodu moja żona była na zwolnieniu. Czy urlop macierzyński rozpoczął (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane