Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Pozew przed sądem pracy7 Kwietnia 2005

    wypowiedzenia, czy może jedno i drugie? 3. Czy składając pozew o nieuzasadnione wypowiedzenie umowy o pracę mogę w nim zawrzeć również zastrzeżenia co do notorycznego łamania przez pracodawcę (...)

  • Pożyczka z zagranicy9 Lipca 2009

    mieszkajaca za granica). Urzad Skarbowy od tamtej pory nie skontaktowal sie z moja siostra i nie jestesmy pewne czy Urzad Skarbowy nie chce poczekac, az termin splacenia pozyczki minie, zeby egzekwowac

  • Ubezwłasnowolnienie - opieka i kuratela15 Października 2007

    procesu, jeżeli to będzie konieczne również o ubezwłasnowolnienie matki? Czy można o to wystąpić w trakcie procesu (siostry), czy też trzeba będzie od nowa złożyć wniosek w sądzie (...)

  • Małżeństwo między rozwiedzionymi małżonkami22 Lipca 2005

    zgłosić? Czy trzeba robić intercyzę? Czy wystarczy akt zniesienia wspólnoty majątkowej z 2001 r.? Czy dzieci - zarówno dorosłe jak i małoletnie są ubezpieczone automatycznie (...)

  • Powództwo wzajemne20 Marca 2005

    sąd składając jednocześnie pozew o to, że dług jakiego dochodzi windykator nie istnieje w takiej kwocie? Czy może trzeba czekać aż wierzyciel pierwszy wystąpi z pozwem a dłużnik wystąpi (...)

  • Właściwość sądu, możliwość zmiany sądu14 Lipca 2010

    się według miejsca ich siedziby. Z opisywanej sytuacji nie wynika dokładnie, czy chce Pan pozwać Urząd Pracy, czy też konkretnego pracownika za wyrządzoną Panu szkodę, czy też o zapłatę (...)

  • Wymogi dla blaszanego garażu19 Grudnia 2005

    kwestia, czy budowa garażu blaszanego wymaga pozwolenia na budowę, czy tylko zgłoszenia zamiaru budowy. Wydaje sie, że jeżeli powierzchnia garażu nie przekroczy 25 m2, to można go uznać (...)

  • Zmiana sposobu ściągania alimentów13 Lipca 2007

    świadczeń alimentacyjnych do komornika (ze względu na miejsce zamieszkania dłużnika bądź wierzyciela). Do wniosku trzeba dołączyć tytuł wykonawczy wraz z klauzulą wykonalności. Wyrok (...)

  • Spadek po zmarłym księdzu27 Czerwca 2006

    sprawie naszego poczęcia. Nie jest mi znane czy mój ojciec zostawił testament. Czy postępowanie spadkowe ma szanse w prawie cywilnym czy podlega to pod prawo kościelne? Ksiądz może posiadać (...)

  • Odpowiedzialność karna spółki z o.o.8 Marca 2007

    odpowiedzialności, ale dopiero po uzyskaniu wyroku w sprawie czynu np. członka zarządu zaciągającego konkretne zobowiązanie. Zawiadamiając o popełnieniu przestępstwa (np. z art. 286) nie trzeba (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Chcę się rozwieść

    Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

  • Dni wolne za święta w sobotę

    1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

  • ślub z obywatelem Turcji

    Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

  • KONTAKTY Z DZIECKIEM

    MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

  • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

    Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane