Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przekazanie towaru na potrzeby firmy11 Stycznia 2007

  zamieścić informację, że do wskazanej faktury dotyczącej zakupu opału zostały dokonane przekwalifikowania towaru na pozostały wydatek. Warto dodać, że może też Pani, pobierać (...)

 • Eksport z kasą fiskalną21 Września 2007

  zazwyczaj stempel urzędu celnego, zaopatrzony w numerator. Skoro sprzedaży dokonano na rzecz osób fizycznych, to należy ją zarejestrować w kasie fiskalnej. Każda sprzedaż na rzecz osób fizycznych

 • Dokument księgowy a wpis do księgi przychodów2 Września 2005

  ; faktury VAT, w szczególności faktury VAT marża, faktury VAT RR, faktury VAT MP, dokumenty celne, setOstatni( '4' ); rachunki oraz faktury korygujące i noty korygujące, (...)

 • Odpowiedzialność za zaginioną przesyłkę31 Stycznia 2008

  wydanie towaru nastąpiło z chwilą przekazania towaru przewoźnikowi, ze wszystkimi tego skutkami, również na gruncie podatkowym (zaksięgowanie duplikatu faktury, ujęcie w spisie (...)

 • Kasa fiskalna a pośrednictwo kolczyków dla bydła9 Marca 2007

  , mogą odliczyć od tego podatku kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas rejestrujących zgłoszonych na dzień rozpoczęcia (powstania obowiązku) ewidencjonowania w wysokości 50 % jej ceny zakupu (...)

 • Sprzedaż towaru z gratisem21 Września 2006

  zaewidencjonować faktury VAT zakupu z towarem przeznaczonym do promocji (gratis) - jako koszt, czy jako zakup towaru? Jak później towar dodawany bezpłatnie do sprzedanego produktu (...)

 • Błędy w fakturze - prawo do odliczenia podatku VAT22 Maja 2006

  formalnych dla faktury i nie przyznać prawa do odliczenia podatku VAT? Z faktury nie wynika dokładnie jaki jest numer faktury gdyż pole określające numer jest w języku angielskim a nie (...)

 • VAT na towary z Chin9 Marca 2007

  . 2 ustawy o VAT." Ponadto, na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy o VAT opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega również eksport towarów oraz wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Zgodnie z treścią

 • Faktura korygująca-przeliczenie na polską walutę10 Lipca 2005

  dopiero po wystawieniu faktury pierwotnej, czyli jest np. następstwem zwrotu towaru, rabatu, to nabywca jest obowiązany do rozliczenia faktury korygującej w rozliczeniu za miesiąc, w którym (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  niemieckiej faktury nie ujmiemy, co z Intrastatem - czy wykazywać ten zakup, czy import jest prawidłowo przyjęty skoro tylko jest SAD? Transakcja łańcuchowa pojawia się wówczas, gdy (...)

 • Faktura zaliczkowa i końcowa21 Lutego 2007

  Otrzymaliśmy fakturę zaliczkową na kwotę 9000 w miesiącu 01.2007. Zakupu towaru dokonaliśmy na wartość 4500 zł też w miesiącu 01.2007; na ten zakup też otrzymaliśmy (...)

 • Zakup konsumencki3 Kwietnia 2012

  stanie faktycznym wady zauszników wyniknęły z samego ich używania, czy też z niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową. To Pan jest obowiązany udowodnić, że zaszedł ten drugi wypadek. (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego10 Maja 2006

  o.o. ma udokumentować sprzedaż tego samochodu? Czy spółka powinna naliczyć podatek VAT? Rozstrzygnięcie problemu, czy spółka z o.o. powinna sprzedać używany samochód na podstawie (...)

 • Umowa komisu a rękojmia10 Maja 2006

  , natomiast ma cztery), faktury za wykonane naprawy, oraz wykaz usterek otrzymany od dealera Forda na przeglądzie wykonanym po zakupie. Na fakturze zakupu jest taki zapis: "kupujący (...)

 • Dowód zakupu towaru10 Maja 2005

  Czy aby złożyć reklamację z tytułu rękojmi konieczny jest dowód zakupu w postaci paragonu lub faktury, czy wystarczy np. potwierdzenie płatności kartą kredytową? Oczywistym (...)

 • Wpisanie w KPiR wystawionych faktur zaliczkowych22 Października 2007

  ? Czy wpis do księgi powinien obejmować tylko jeden zapis informujący o sumie wystawionych faktur zaliczkowych, czy trzy zapisy obejmujące kolejne faktury (2.000zł, 3.000zł i 5.000zł)? (...)

 • Zwrot towaru8 Marca 2005

  zwrotu towaru. Pytanie dotyczy sprzedaży dokonanej między przedsiębiorcami na podstawie faktury VAT. Jak wynika z przedstawionego stanu faktycznego obie strony są przedsiębiorcami (profesjonalistami

 • Faktura korygująca WDT i WNT w PKPiR20 Kwietnia 2011

  faktury pierwotnej). Na infolinii podatkowej poinformowano nas , że faktury korygujące WNT i WDT należy zaksięgować w PKPiR w dacie pierwotnej faktury (należy się cofnąć , - (...)

 • Wymogi formalne dotyczące faktur19 Kwietnia 2006

  zakupu, jak i sprzedaży widniały imiona obu małżonkow. Czy po wyrejestrowaniu błędnym jest odliczanie VAT z faktur zakupu, na których nadal widnieją oba imiona wraz z nazwiskiem? (...)

 • Skrócona nazwa nabywcy na fakturze VAT30 Stycznia 2006

  .”. Formalizm faktury VAT nie jest aż tak duży, aby tylko taka zmiana powodowała odmówienie podatnikowi prawa do odliczenia VAT wynikającego z takiej faktury, czy zaliczenia wydatku (...)

 • Korekta podatku VAT - data ujęcia21 Marca 2011

  ;rym nabywca towaru lub usługi otrzymał korektę faktury, potwierdzenia otrzymania korekty faktury przez nabywcę towaru lub usługi, dla którego wystawiono fakturę. Uzyskanie (...)

 • Zakup materiałów budowlanych bez faktury9 Listopada 2005

  minus lub na czerwono. Jeżeli podatnik otrzyma towar handlowy oraz fakturę na ten towar w tym samym miesiącu (a tak było w opisanym w pytaniu przypadku), opis dołącza do otrzymanej (...)

 • Handel złomem29 Listopada 2007

  towaru; przed wydaniem towaru otrzymano część należności, w szczególności: przedpłatę, zaliczkę, ratę - obowiązek podatkowy zgodnie z art. 19 ust. 11 przedmiotowej ustawy (...)

 • Korekty rabatowe do zakupionych towarów21 Kwietnia 2009

  wystawienia faktury, jeżeli taki zapis będzie w polityce rachunkowości, ze względu na to, że nie da się tych faktur przypisać do konkretnych faktur zakupu towarów (technicznie jest (...)

 • Zakup licencji przez Internet12 Maja 2008

  celu ujęcia danego zakupu w kosztach podatkowych? Czy dokument taki uprawnia do wystawienia faktury wewnętrznej oraz odliczenia podatku VAT z tytułu importu usług, skoro dokument potwierdzający

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane