Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ważność pozwolenia na budowę4 Września 2006

  budowie należy zapisywać w dzienniku budowy), to pozwolenie na budowę straci ważność i trzeba będzie wystąpić o nie ponownie. Prawo budowlane natomiast nie określa jak długo może (...)

 • Ważność pozwolenia na budowę28 Lutego 2005

  dwóch lat od dnia otrzymania decyzji osoba, która je uzyskała nie zacznie budowy albo przerwie ją na dłużej niż dwa lata (wszelkie prace na budowie należy zapisywać w dzienniku budowy), (...)

 • Zwrot VAT na artykuły budowlane27 Marca 2006

  dochodowego od osób fizycznych. Zwrot poniesionych wydatków na cele budowlane udokumentowane fakturami dotyczy okresu od 1 maja 2004 roku do 31 grudnia 2007 roku. Na mocy omawianej (...)

 • Decyzja nieważna z mocy prawa a unieważnienie6 Stycznia 2006

  punktu widzenia KPA ważna czy nieważna? Odpowiedź jest istotna dla interpretacji otrzymanej od Państwa informacji, że "dochodzi do rażącego naruszenia prawa, gdy organ administracji wydał (...)

 • Potrzeba posiadania broni26 Września 2007

  pozwolenia na broń jest wyjątkiem od ogólnego zakazu posiadania broni w RP. Odpowiednie przepisy powinny być zatem (i zwykle są) interpretowane wąsko. A przepis stanowi, że okoliczności, na (...)

 • Budynek gospodarczy a pozwolenie na budowę13 Września 2007

  niż 2 na 500m2 działki. Czy większa ilość nie jest prawnie dozwolona czy też jest to uzależnione od zezwolenia ze strony władz gminy? Rzeczywiście jest tak, że nie jest konieczne (...)

 • Interes prawny w postępowaniu administracyjnym12 Kwietnia 2005

  . wydano pozwolenie na budowę Generalnie nie ma zakazu budowy kopalni (inwestycji oddziałującej degradująco na środowisko) na terenie parku krajobrazowego, chyba, że wydano zakaz, (...)

 • Zabudowa balkonu 3 Kwietnia 2012

  środowisko albo oceny oddziaływania przedsięwzięcia na obszar Natura 2000;  2) oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane;  3) decyzję o warunkach (...)

 • Zmiana sposobu użytkowania lokalu5 Lipca 2006

  także przeznaczenie pomieszczeń mieszkalnych na cele niemieszkalne. Zatem, w chwili obecnej nie jest potrzebne pozwolenie na zmianę użytkowania, jeżeli zmieniane jest przeznaczenie pomieszczenia, (...)

 • Nieokreślony charakter zabudowy14 Maja 2009

  Na działce rolnej stoi domek drewniany, nie osadzony w ziemi tylko stojący na palach. Nie ma pozwolenia na zabudowę - nie występowaliśmy o nie, bo ustawa "Prawo budowlane" z 1994r. z późn. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane