Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Szkoła publiczna a osobowość prawna7 Grudnia 2004

  Czy publiczna szkoła podstawowa posiada osobowość prawną? Czym jest to uwarunkowane? Czy można powierzyć obowiązki dyrektorowi (bez konkursu) na czas dłuższy niż 1/2 (...)

 • Państwowa osoba prawna a ZUZP21 Lutego 2007

  ;Natomiast państwowa osoba prawna jest wprawdzie podmiotem, który ma osobowość prawną, to jednak nie koniecznie musi być przedsiębiorstwem państwowym. Może być bowiem osobą prawną (...)

 • Objęcie udziałów za aport a podatek w Polsce3 Marca 2008

  osobowość prawną albo wkładów w spółdzielni objętych w zamian za wkład niepieniężny. Zatem w przypadku uzyskania udziałów w spółce mającej osobowość prawną (z o.o., (...)

 • Podatek od sprzedanych udziałów6 Kwietnia 2008

  Rok temu zakupiłem udziały w sp. z o.o.; za rok te udziały znowu sprzedałem. Czy jeśli zakup i sprzedaż była przeprowadzona w ciągu 3 lat, czy mam obowiązek odprowadzania podatku do sprzedaży (...)

 • Zdolność sądowa jednostek komunalnych15 Czerwca 2005

  , że gmina ma osobowość prawną. Osobowości takiej nie ma natomiast urząd miasta, czyli urząd gminy. Urząd miasta jest jedynie ciałem wykonawczym gminy, umożliwiającym organom (...)

 • Przeniesienie publicznej szkoły podstawowej14 Marca 2005

  , lecz nie prawnym – szkoła będzie działać nadal. Ustawa ani orzecznictwo nie wskazuje o jakie rozumienie likwidacji chodzi czy faktyczne czy prawne. Na pewno nie będzie likwidacją (...)

 • Podwyższenie kapitału a podatek dochodowy15 Listopada 2008

  wystąpi.Jak stanowi art. 30b ust. 1 ustawy, od dochodów uzyskanych m.in. z tytułu objęcia udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną w zamian za wkład niepieniężny (...)

 • Naruszenie dóbr osobistych w internecie9 Kwietnia 2009

  tym wypadku różnica pomiędzy firmą mającą osobowość prawną a działalnością gospodarczą prowadzoną przez osobę fizyczną? Kto jest odpowiedzialny za opinię wystawca opinii czy (...)

 • Przeniesienie akcji (GPW) na konto firmowe30 Listopada 2007

  następującego po roku podatkowym. Dochody ze sprzedaży (odpłatnego zbycia) udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną objęte są zeznaniem PIT-38. akcje, rachunek inwestycyjny, (...)

 • Osobowość jednostki wojskowej29 Listopada 2004

  Czy jednostka wojskowa ma osobowość prawną (brygada). Jeśli nie - to kto ją reprezentuje jako osoba prawna? Przeciwko komu powinna się kierować pozew o roszczenie przeciwko takiej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

  Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte (...)

 • Osobowość prawna

  W Warszawie jest Ogólnopolski Związek Działkowiczów który ma osobowośc prawną. W województwach są okręgowe związki które również mają osobowośc (...)

 • Spółka jawna czy cywilna?

  Czy w przypadku działalności, która miałaby polegać na wewnątrzwspólnotowym nabyciu i dostawie w UE, firma powinna mieć statut spółki jawnej (...)

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane