Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Szkoła publiczna a osobowość prawna7 Grudnia 2004

  Czy publiczna szkoła podstawowa posiada osobowość prawną? Czym jest to uwarunkowane? Czy można powierzyć obowiązki dyrektorowi (bez konkursu) na czas dłuższy niż 1/2 (...)

 • Zdolność sądowa jednostek komunalnych15 Czerwca 2005

  , że gmina ma osobowość prawną. Osobowości takiej nie ma natomiast urząd miasta, czyli urząd gminy. Urząd miasta jest jedynie ciałem wykonawczym gminy, umożliwiającym organom (...)

 • Przeniesienie publicznej szkoły podstawowej14 Marca 2005

  , lecz nie prawnym – szkoła będzie działać nadal. Ustawa ani orzecznictwo nie wskazuje o jakie rozumienie likwidacji chodzi czy faktyczne czy prawne. Na pewno nie będzie likwidacją (...)

 • Osobowość jednostki wojskowej29 Listopada 2004

  Czy jednostka wojskowa ma osobowość prawną (brygada). Jeśli nie - to kto ją reprezentuje jako osoba prawna? Przeciwko komu powinna się kierować pozew o roszczenie przeciwko takiej (...)

 • Zawarcie umowy z kierownikiem samodzielnego ZOZ3 Sierpnia 2007

  pracy wykonuje wójt gminy. Czy w statucie zakładu można umieścić zapis, że dyrektora wyłania się w drodze konkursu? Jeżeli tak to kto i w jakim składzie powołuje komisję konkursową? Czy (...)

 • Pozew przeciwko powiatowemu urzędowi pracy23 Sierpnia 2010

  samorządzie powiatowym wynika jednoznacznie, że to powiat, a nie starosta czy urząd pracy ma osobowość prawną (art. 2 ust. 2 ustawy). Skoro to powiat ma osobowość (...)

 • Skutki prawne wyjścia ze spółki komandytowej.24 Czerwca 2015

  udziału w zysku podstawowe znaczenie ma chwila, w której nastąpił upływ terminu wypowiedzenia. Chwila zawarcia umowy potwierdzającej dalsze trwanie spółki, czy też wpis zmiany (...)

 • Obowiązek złożenia zeznania PIT-3814 Lipca 2006

  zaznaczyć, należy fakt, że podatnik ma obowiązek złożyć PIT-38, niezależnie od faktu, czy uzyskał w danym roku podatkowym dochód, czy stratę ze sprzedaży papierów wartościowych. (...)

 • Osobowość prawna spółki cywilnej4 Listopada 2011

  Czy spółka cywilna posiada osobowość prawną? Spółka cywilna nie jest osobą prawną, czyli samodzielnym podmiotem prawa oddzielonym od jej wspólników. Tym samym (...)

 • Zastaw skarbowy na wierzytelnościach16 Września 2005

  nie mogą być one przedmiotem zastawu skarbowego.  Mam wątpliwości, czy w pytaniu rzeczywiście chodziło o NFOZ, czy też może o NFZ. Narodowy Funduszu Ochrony Zdrowia (NFOZ) (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

  Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte (...)

 • Osobowość prawna

  W Warszawie jest Ogólnopolski Związek Działkowiczów który ma osobowośc prawną. W województwach są okręgowe związki które również mają osobowośc (...)

 • Spółka jawna czy cywilna?

  Czy w przypadku działalności, która miałaby polegać na wewnątrzwspólnotowym nabyciu i dostawie w UE, firma powinna mieć statut spółki jawnej (...)

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane